Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

10 millió eurónyi hamisítvány

Összesen 10 millió euró értékben foglaltak le 9 kereskedőnél hamis luxuscikkeket Bulgáriában a hatóságok. A Fekete-tenger partján fekvő városokban folytatott ellenőrzések során 40 ezer darab hamisítványt találtak, amelyek zömmel Kínában és Törökországban készültek. A hamis cikkek között Chanel, Christian Dior, Gucci, Louis Vuitton, Cartier, Versace, Bulgari, Giorgio Armani, Hugo Boss, Diesel és Prada márkajelzésű parfümök, napszemüvegek, ruhaneműk és ruházati cikkek szerepeltek.

Kupacnyi Bulgáriában előkerült hamis táska

0 Tovább

Anti-üveg sztori: innováció vs. utánzás

Mai történetünk az innovatív, társadalmi hasznosságot remélő új ötletekkel való visszaélésről szól. Hallottatok már a Vapur nevű cég anti-üveg (Anti-Bottle) termékéről? Bevalljuk, még mi sem, de már tudjuk, hogy hamisítják.

A 2009-ben alapított Vapur azzal a szándékkal látott neki a munkának, hogy egy olyan italos palackot hoz létre, pontosabban anti-palackot dolgoz ki, amely a csapvíz hordozhatóságát teszi lehetővé, népszerűsítve ezzel annak fogyasztását. A termék összehajtható (így üresen kis helyet foglal), rugalmas, újra felhasználható és környezetbarát, nagyon tartós, mosogatógépben mosható, és nem tartalmazza azt a BPA nevű vegyületet, ami a műanyagpalackokból szivárogva károsíthatja egészségünket. Jelenleg az Egyesült Államokban, Kanadában, Japánban és néhány európai országban kapható, ahol a celebeknek, sportolóknak és zöld aktivistáknak köszönhetően meglehetősen nagy hírnévnek örvend.  

Szóval a szándék mögötte jó, a cél nemes, ami nem jó és nem nemes az az, hogy még az ilyen pozitív termékötleteket is hamisítják. A Vapur a közelmúltban nyújtott be bírósági keresetet egy cég ellen, amely a Vapur márkanevével, azonos megjelenésű palackokat gyárt és terjeszt. A keresetben a jogtulajdonos hamisítás, szabadalmi jogsértés és formatervezési mintaoltalom megsértésének megállapítását kéri a bíróságtól. A keresetben megnevezett cég Kínában készítetti a hamis anti-üvegeket, és Ázsiában, valamint Észak-Amerikában forgalmazza őket.

Balra az igazi, jobbra a hamis

Szóval, ha esetleg valahol vennétek anti-üveget, jól nézzétek meg, hogy igazi-e. Itt a Vapur blogján van is néhány jó tanács, hogy mire kell figyelni: ilyen például a gyártási hely, a kupak/karabiner minősége, szerepel-e a márkanév mellett a TM szimbólum vagy megáll-e a csomagolás a talpán.

0 Tovább

Hangyákkal a hamisítás ellen

Az óragyártókat képviselő Fondation de la Haute Horlogerie (FHH) a svájci órakészítőkkel közreműködve 2009-ben indított nagyszabású kampányt a hamisítás ellen, amelynek keretében a Lausanne művészeti egyetem diákjait kérte fel hamisítás elleni kampányfilmek elkészítésére. A pályaművek közül a napokban hirdettek győztest a szakértők. A legjobb rendezésnek járó díjat Ovidé lo Castro nyerte hangyás rövidfilmjével. (Franciások előnyben!)

További díjazott kisfilmeket a szervezet honlapján tudtok megnézni. Érdemes, érdekesek.

0 Tovább

Hamisítás elleni kampányt díjaztak Cannesban

A Leo Burnett bejrúti irodájának FAKE IT ALL című hamisítás elleni kampányát díjazták a Cannes-i Reklámfesztiválon. A Brand Protection Group számára készített kampány Ezüst Oroszlán díjat kapott a legjobb integrált PR vezérelt kampány kategóriában. A Youtube-ra feltöltött videóból kiderül, hogyan állt össze a többek között televíziós reklámmal is megtámogatott kampány.

0 Tovább

Hormonzavart okozó gyerekjátékok

A HENT híroldalán olvasható hír szerint a brit hatóságok olyan gyerekjátékra bukkantak az országban, amely súlyosan egészségkárosító hatású lehet a kicsikre nézve.  A brit szakértők egy Ben 10 figurát vizsgáltak be, amelyet egy helyi anyuka juttatott el a hatóságokhoz. A szülő a gyermekek körében népszerű játékot fiainak rendelte az interneten, de a házhoz szállítás után gyanúsnak találta a kapott termék minőségét.

A laborvizsgálatok kimutatták, hogy a játék a hatóságilag megengedett mennyiségnél jóval nagyobb arányban tartalmaz nehézfémet. Kiderült ráadásul, hogy a hamisítók a műanyag elemek öntésénél olyan diszpergálószert használtak, amely kisgyerekek esetében hormonzavart okozhat. Az anyag gyermekjátékokban történő használata káros egészségügyi hatásai miatt az Európai Unióban már évek óta tiltott.

A brit szakértők szerint egyébként a hamisítók mindig azokat a játékokat hamisítják, amelyek aktuálisan nagyon népszerűek. A Ben 10 figurák például 2010 karácsonyának voltak a slágertermékei a szigetországban.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek