Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Kellemes a gondolázás a kínai Velencében?

Idén már kétszer is írtunk arról, hogy a kínai építészek szívesen "merítenek ihletet" nyugati társaiktól. Ma Párizstól Manhattanig tartó gyűjtésünket egészítjük ki néhány további replika épülettel.

Az Eiffel-torony replikája Hangzhou külvárosában magasodik

0 Tovább

Apple imitációk a hetvenes évektől napjainkig

Napjaink egyik legtrendibb márkája az Apple, nem meglepő tehát, hogy a márka termékeit előszeretettel hamisítják. Az almás cég készülékei azonban már évtizedekkel ezelőtt is megihlették a hamisítókat és a konkurens tervezőket. Erre mutatunk néhány példát.

Az 1977-ben bemutatott Apple II alapján készült tajvani Chia-ma SPS-109. A készülék annyira hasonlít az eredetijére, hogy az ázsiai gyártó jó eséllyel eredeti gépházakba "csomagolta" saját készülékét.

0 Tovább

Barokk villa másolata épült meg Pekingben

Összesen 50 millió dollár befektetéssel épült meg Peking külvárosában a francia Chateau de Maisons-Laffitte villa másolata. A kínai befektető hotelt, konferenciatermet és bormúzeumot alakított ki az épületben, amelynek eredetije a francia barokk építészet egyik mintapéldája.

A francia Chateau de Maisons-Laffitte

Pekingi másolat

Az eredeti épület Francois Mansart tervei alapján 1651-ben készült el. Párizs külvárosában, a Szajna partján helyezkedik el gyönyörű kerttel és parkkal körülvéve. Egy kínai multimilliomos ingatlan befektetőnek megtetszett az épület, és elhatározta, hogy Kínában megépíti a másolatát. Zhang Yuchen a Versailles-i palota replikájának megépítésére is gondolt, de az ikonikus francia épületet végül túl nagynak ítélte.

A kínai villa belülről

A kínai utánzat 10 ezer fotó alapján épület meg, és az eredeti villa után a Zhang Laffitte nevet kapta. Külső és belső kialakítása az eredeti épületre a megtévesztésig hasonlít, igaz a befektető két melléképülettel is megtoldotta a villa másolatát, mert önmagában kicsinek találta.

Melléképületek gazdagítják a Zhang Laffitte épületegyüttesét

Bár Kína olyan építészeti remekekkel büszkélkedhet, mint a Tiltott Város, a Nagy fal, a pagodák vagy a Buddha templomok, nem ez az első eset, hogy európai minták alapján kultúra-idegen utánzatokat építenek. Nincs egy hete, hogy itt a blogon beszámoltunk arról, hogy az UNESCO világörökségi listáján szereplő festői osztrák falu, Hallstatt pontos mása épült fel az ázsiai országban. A replika falu megépítésére 940 millió eurót fordítottak, és a nyár eleje óta látogatható a helyi turisták számára. Ha kíváncsiak vagytok a kínai Hallstatt történetére, kattintsatok IDE!

(Via: Daily Mail)

0 Tovább

Megnyílt a kínai Hallstatt!

Tavaly nagy felháborodást keltett, mikor kiderült, hogy Kínában engedély nélkül megépítik az UNESCO világörökségi listáján szereplő festői osztrák falu, Hallstatt pontos mását. A turisztikai látványosságnak szánt hamisított kínai városka megnyitotta kapuit a látogatók előtt, sőt az eseményen az osztrák település polgármestere is részt vett.

Az eredeti Hallstatt

A kínai Hallstatt

Sokáig titokban tartották, hogy egy kínai bányásztársaság, a Minmetals Land Inc. a dél-kínai Guangdong tartományban megépíti az osztrák Hallstatt pontos mását. Tavaly, a cég egyik alkalmazottja osztrák látogatása során derült fény a beruházásra, amelynek kapcsán az osztrák fél csalódottságának és döbbenetének adott hangot. Mire azonban a 940 millió euró összegű beruházás elkészült, Hallstatt vezetése is megenyhült.

A tóparti város Kínában is vízparton kapott helyet, jelenleg építési terület veszi körül, amely azt jelzi, a turisztikai látványosság tovább bővülhet. A megnyitót június első hétvégéjén tartották, amelyre Hallstatt polgármestere is ellátogatott. Alexander Scheutz büszkeségének adott hangot, és a kulturális kapcsolatok ápolására tett ígéretet Kínában.

A hallstatti turisztikai központ kezdeti ellenérzése után szintén üdvözölte a falu elkészítését. Adataik szerint ugyanis 2005-ben még évi alig 50 kínai turista látogatott a festői barokk településre, ma már azonban ezrek keresik fel replika városuk eredetijét.

Fotózkodó turisták a replika faluban

Nem mindenki ilyen lelkes azonban a kérdésben. Hallstatt lakosai közül többen is helytelenítik, hogy otthonuk egyedi építészeti és kulturális örökségét másolják, és abból Kínában hasznot húznak. Néhány kínai állampolgár pedig nem érti, miért kell az európai építészetet utánozni, hisz az ázsiai országnak is megvannak a maga elismerésre méltó és különleges építészeti hagyományai.

A fotók után alább egy videót is láthattok a kínai hamis városról.

(Via: Reuters, Financial Post, Google News)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek