Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Mikróban melegítik a hamis gyógyszert

A gyógyszerhamisítás problémakörét járta körül 60 minutes című műsorában az amerikai CBS csatorna. A riport a gyártástól az azonosításig mutatja be a kérdést, ismertetve a gyógyszeripar, a hatóságok és a betegek tapasztalatait, álláspontját. Különösen ijesztő az az első néhány perc az anyagban, amikor is egy perui gyógyszerhamisító üzem rendőrségi razziája látható. Bliszterezett és félkész tabletták mindenütt: potencianövelők, antibiotikumok, fájdalomcsillapítók, fehérített, színezett, lavórban áztatott, elektromos sütőn és mikrohullámú sütőben szárított készítmények...

A szakértők szerint a perui üzemből több tucat országba szállítottak hamis készítményeket, köztük például Nagy-Britanniába. A razziát követően lefoglalt hamisítványokat laborokban ellenőrizték, ahol többek között különféle cukrok és krétapor nyomaira bukkantak ezekben.

A riport kitér a hatósági ellenőrzés nehézségeire, a legitimnek látszó weboldalak veszélyeire, a hamis készítmények rendkívül megtévesztő csomagolására - a 7. percnél például látható, hogy sokszor csak speciális eszközökkel deríthető ki, melyik fiola a hamisítvány és melyik az eredeti.

Bár a magyar gyógyszerellátási rendszer biztonságos, és viszonylag alacsony a hamisítási ráta hazánkban, nem árt óvatosnak lenni, különösen az interneten ajánlott készítményekkel szemben, ha az olyan fejlett országokban is betegek halálát okozhatja a hamis gyógyszer, mint az Egyesült Államok. A videó vége felé kiderül, 2008-ban mintegy nyolcvan ember vesztette életét szennyezett véralvadásgátló készítmény beszedése okán - egyetlen egy, Kínában gyártott összetevő bizonyult hamisnak, a gyógyszer mégis ölt.

A videó sajnos nem beágyazható, úgyhogy az anyagot ide kattintva tudjátok megnézni.

0 Tovább

Már terjednek a pánikkeltő üzenetek a radioaktív sugárzásról

Talán egy kissé eltérünk az alapvető tárgytól, mégis fontosnak érezzük megírni ezt a történetet, és figyelmeztetni az olvasóinkat, ne dőljenek be mindennek, amit hallanak, olvasnak.

A BBC News beszámolója szerint kisebb pánikot keltett az a hamis körüzenet a Fülöp-szigeteken, ami arra "figyelmeztet", hogy a Hongkong felől érkező esőzéssel radioaktív sugárzás éri el az országot, és kéri a helyieket, hogy zárkózzanak be otthonaikba. A BBC szerint bár a hamis üzenet a médiumot jelöli meg forrásként, a sajtóorgánum nem indított el ilyen közleményt. A fülöp-szigeteki kormány hivatalosan cáfolta, hogy a helyiek veszélyben lennének, hangsúlyozva, hogy a sugárzási szint emelkedése mellett sincs okuk aggodalomra.

A hamis üzenet eredeti szövege

Gyakori, hogy a Japánban történetekhez hasonló katasztrófák bekövetkeztekor hamis hírek kezdenek el terjedni szöveges üzenetek formájában, amelyek az internetnek köszönhetően villámgyorsan körbejárják a világot. Ezek kihasználva az emberek aggodalmát ok nélkül pánikot keltenek, vagy megoldást, tanácsot kínálva rosszindulatú, veszélyes fájlok letöltésére buzdítják a hiszékeny internetezőket.

A US Computer Emergency Readiness Team (US-CERT) már kiadta a figyelmeztetést, amelyben felhívja az internetező közönség figyelmet, hogy számítsanak a Japánban történtekkel, a nukleáris katasztrófahelyzettel foglalkozó spam üzenetek érkezésére. Ezeket nem szabad megnyitni, ugyanis várható, hogy további hasznos információkkal kecsegtetve adathalász weboldalakra irányítják át az olvasót, vagy a csatolt melléklet letöltésével vírusokat, rosszindulatú kémprogramokat telepítenek a számítógépekre.

0 Tovább

Facebook: új platform a kalózkodás ellen?

Friss hírek szerint a Warner Bros. új platformot nyitna a digitális filmterjesztésben. A stúdió a Facebook szakértőivel dolgozik együtt, hogy a világ legnagyobb közösségi oldalán is elérhetővé/lekérhetővé tegyék a stúdió portfoliójában szereplő filmeket.

A filmeket fizetős formában, a közösségi oldal kreditrendszerét használva tennék elérhetővé. Egy filmhez 30 kreditért (kb. 3 dollár) 48 órás hozzáférést biztosítanának, és a tervek szerint elsőként Heath Ledger utolsó teljes filmje A sötét lovag lenne Facebook beágyazáson keresztül megtekinthető.

Nos, 600 millió internetező elérése rendkívüli lehetőség a filmiparnak. A felhasználók életkorát tekintve pedig épp az illegális letöltésben élen járó fiatal korosztályt tudják megcélozni, ők ugyanis a legaktívabbak az online szférában, tehát mint ilyen, az ötlet a kalózkodás csökkentésében is hasznos üzleti modell lehet. Kíváncsian várjuk, hogyan fogadják a virtuális életet élő fiatalok a Facebook új szolgáltatását, és hogy a filmipar a projekt tálalásában eltalálja-e azt a formát (és árat), ami illegális letöltés helyett legális szórakozásra ösztönzi a kalózokat.

0 Tovább

12 keréken gurul Villám McQueen

Akartok látni valami retteneteset? Most bukkantunk rá erre a videóra, amelyben a készítő két, feltehetőleg kínai gyártmányú Villám McQueen játékot mutat be. A Disney/Pixar rajzfilmből megismert mesehőst az egyik esetben a csomagoláson feltüntetettel ellentétben Rust-eze-nek hívják és szörnyű villogással kísérve borzasztó hangokat ad ki. A másiknak nem látszik pontosan a neve és a versenyszáma, de négyszer három keréken gurul és ismételten rettenetes zajt bocsát ki.

Egyértelmű hamisítványok, amelyek veszélyesek lehetnek a gyerekekre. Másrészt az ilyen zajos játékok minden szülő rémálmai lehetnének...

0 Tovább

Kalózfilmet vetít a belorusz tévé?

Az Oscar-díjak átadásának hétvégéjén a fehéroroszországi nemzeti televízióadó régi Oscar-díjasalkotások vetítésével kedveskedett nézőinek. Az egyik film, amelyet műsorra tűztek, a tavaly a legjobb alkotásnak járó elismeréssel honorált A bombák földjén volt, ám a hírek szerint a tévéadó kalózpéldányt vetített. A TorrentFreak beszámolója szerint a film vége felé egy női hang zavarta meg az akcióra koncentráló nézőket a következő bejelentéssel: A film jelen példánya kizárólag az interfilm.ru számára készült.

A közlésnek valószínüleg csak azok a nézők tulajdonítottak nagyobb jelentőséget, akik aktív BitTorrent használók, és tudják, hogy az interfilm.ru egy prominens tracker oldal. Az interfilm-re feltöltöt kalózfájlok esetében gyakori a forrásra utaló hangüzenet. A site-nál 2009-ben az Amerikai Mozgókép Szövetség (MPAA) kezdeményezésére razziát tartott az orosz rendőrség, ennek eredményeként az üzemeltetők szerzői jogi jogsértés vádjával egy jelentős összegű kártérítést követelő perben találták magukat.

Bár a televízióadó közleménye szerint a vetítési jogokat természetesen megvásárolták, így a hangüzenet csak valamilyen technikai hiba lehetett, A bombák földjén alkotói valószínüleg így sem repesnek az örömtől...

Ebben a részben hangzik el az ominózus mondat:

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek