Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hamis sportruhákat kaptak az egyiptomi olimpikonok!

Egy szinkronúszó szerint hamis sportfelszereléseket kaptak az egyiptomi olimpikonok. A sportoló Nike logós sporttáskáján Adidas logós cipzárak vannak.

Felmerült a gyanúja annak, hogy az egyiptomi olimpiai delegáció tagjai hamis sportruhákat kaptak, miután Yomna Khallaf szinkronúszó hölgy nyilvánosságra hozta sporttáskája „szokatlan” márkajelzését. A táskán jól látható Nike jelzés szerepel, ellenben a cipzárak az Adidas logójával vannak ellátva.

Az Egyiptomi Olimpiai Bizottság a hír kapcsán meglepődésének adott hangot, hogy a sportfelszerelés nem a Nike-től származik, a sportcég pedig azon aggodalmának, hogy az egyiptomi sportolók nem megfelelő minőségű felszereléssel vesznek részt a sporteseményen.

Gen Mahmoud Ahmed Ali, az olimpiai bizottság elnöke egyébként elismerte, anyagi okokból szerződtek kínai értékesítővel a sportfelszerelések beszerzésére: az egyiptomi gazdaság bizonytalan helyzete okán a lehető legolcsóbb megoldást keresték.

A Nike és a bizottság tárgyalásokat kezdett a helyzet rendezésére. Ennek eredményeként bár az egyiptomi fél felajánlotta, hogy új felszereléseket vásárol, a Nike végül adományként juttatta el a sportolókhoz az új felszereléseket.

(Via: Times of Israel, Sydney Morning Herald)

0 Tovább

Kínában már kapható az iPad 3!

Igaz ugyan, hogy a hivatalos Apple termék még nem került forgalomba, az alábbi képek tanúsága szerint a kínai hamisítók már elkészítették a maguk iPad 3 verzióját. Ezüst hátlap, nagy kijelző és Android rendszer, ez minden, amit tud.

A fotókat a Gizmodo portál riportere készítette egy sanghaji műszaki cikk piacon. Mint írja, a helyszínen több üzlet kínálatában is megtalálta a táblagépet. A boltokban 9,7 inches kijelzővel iPad 3-ast, 7 inches kiadásban iPad 2-est, 5 inches kijelzővel sima iPad-et lehet kapni, amelyek egyike sem eredeti Apple termék.

  

A kamu táblagépen a jelzés a készülék hátoldalán az almás logó alatt fel van feltüntetve. Bár a műszaki termékek iránt érdeklődők jól tudják, hogy ilyen termék hivatalosan még nincs forgalomba, aki kevésbé követi a trendeket, az is rögtön kiszúrhat néhány egyértelmű jelet a hamisításra. Például, hogy a hátlap alján fel van tüntetve, hogy Android rendszer fut a gépen, ami a bekapcsolás után is egyértelmű válik, vagy, hogy a készülék oldalán MicroSD kártyaolvasó van beépítve, ami szintén nincsen az eredeti eszközökön. Végül, az ár is elég jó indikátor. Az említett piacon az iPad 3-as ára 600 és 4800 jüan között mozgott (USD 95 - 758), ebből az egyik túl olcsó, a másik már túl sok, az árkülönbség pedig elképesztően valószerűtlen.

   

(Via: Gizmodo)

0 Tovább

Kamu mobilok kamu névvel

Sanghaji elektronikai termék piacon futott bele az alábbi, humorosnak ható névelferdítésekbe a Los Angeles Times riportere. A hamisítványok, amelyeket rejtegetés nélkül, nyíltan árusítanak az ismert mobilgyártók védjegyei és logói alapján készültek. A készülékek formatervezésének többnyire köze sincs az eredeti darabokhoz, de a márkanevek alapján nem nehéz rájönni, mi adta az "ihletet".

iPhone

Motorola és Samsung

Motorola és Nokia

Elképesztő a kínálat a mobilpiacon

(Via: latimes.com)

0 Tovább

Április 26: a szellemi tulajdon világnapja

Az ENSZ Szellemi Tulajdon Világszervezete (WIPO) 2000. évi közgyűlésén hozott határozata szerint április 26-án, azaz ma ünnepeljük a szellemi tulajdon világnapját. A közgyűlés a dátummal a WIPO-t létrehozó egyezmény hatályba lépésének állított emléket, míg a világnap a szellemi tulajdon gazdaságban, társadalomban betöltött fontos, szinte nélkülözhetetlen szerepét hivatott hangsúlyozni. 

A szellemi tulajdon világnapját először 2001-ben tartották meg. Azóta a WIPO és 185 tagországa évente programokkal, rendezvényekkel, akciókkal igyekszik növelni az állampolgári tudatosságot, és felhívni a figyelmet arra, milyen sokat köszönhet a világ azoknak a személyeknek, akik tudásukkal és ötleteikkel hozzájárultak a fejlődéshez.

2001-es szellemi tulajdon világnapi plakát

A WIPO minden évben megjelöl egy témát is a világnap kereteként. 2001-ben a jövő létrehozása, 2002-ben a kreativitás ösztönzése, 2003-ban a szellemi tulajdon üzleti szerepe kapta a hangsúlyt. A következő években a szellemi tulajdon társadalmi, gazdasági, kulturális fejlődésben játszott szerepe, a kreatív elme dicsérete, az innováció és a szellemi tulajdon tisztelete, a zöld technológiák fejlesztése került a rendezvények középpontjába.

Látnok újítók 2012-ben

Idén a WIPO és tagországai (köztük Magyarország) a „látnok újítók” szlogenjével ünnepelnek. Ezzel olyan kiválóságok előtt kívánnak tisztelegni, mint a repülésről álmodó és azt megvalósító Wright fivérek, a betegségmegelőzésben úttörő Louis Pasteur, különleges ábrázolásmódjáról ismert Picasso, a zenében úttörő Miles Davis és Jimi Hendrix, vagy épp Steve Jobs, aki közelebb hozta az emberekhez a digitális technológiát és új paradigmák felé terelte a szórakoztatás műfaját.

A WIPO részéről az éves programot ez utóbbi, tavaly elhunyt látnok újítóról történő megemlékezés is színesíti. A szervezet az Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegy Irodájával együttműködve (USPTO) hozott létre egy kiállítást, ahol az Apple védjegyei mellett 300 szabadalom leírása látható, amelyeket részben vagy egészében Steve Jobs neve fémjelez. 

Steve Jobs kiállítás a WIPO székházában

Ha többet szeretnétek tudni a szellemi tulajdonról, akkor javasoljuk, hogy böngésszétek a WIPO honlapját és Facebook oldalát, valamint a magyar Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala weboldalát. Esetleg, ha további látványos iPhone kiállítás installációkra vagytok kíváncsiak, akkor ezt a Flickr oldalt javasoljuk.

(Képek: WIPO)

0 Tovább

Sörösüvegekben csempészik a telefont

Mai bejegyzésünkben nem hamis, de eredeti termékek feketepiaci és illegális terjesztéséről lesz szó. Azt gondoljuk, hogy ez a sztori hasznos adalékkal szolgál arra, hogy lássuk, a kínai fogyasztók mennyire ki vannak éhezve a trendi márkákra, amely őrült fogyasztói kereslet persze maximálisan ösztönzi a hamisítást is.

A M.I.C. Gadget számol be az esetről, amely szokatlan, de ékes példája annak, hogy az illegális kereskedők minden módot megragadnak arra, hogy a keresletet kielégítsék. A kínai határőrök a Hongkong - Shenzhen határon kaptak rajta egy idősödő hölgyet, hogy 4S jelzésű iPhone készülékeket próbál becsempészni az országba. Tettét különös trükkel próbálta leplezni: a telefonokat üres sörösüvegekbe rejtették azon megfontolás alapján, hogy a régióban gyakori, hogy a szegényebbek gyűjtik az üres üvegeket, amelyekért az újrahasznosító pontokon leadva kisebb összeget kaphatnak.

A határőröknek azonban gyanús lett, hogy az üres üvegek meglepően nehezek, és az alaposabb vizsgálat során felfedezték, hogy nem is üresek. Kiderült, hogy az üvegeket félbevágták, ezekbe három gondosan becsomagolt készüléket dugtak, majd figyelve az illesztésekre, összeragasztották a palackokat. A hölgy csomagjában összesen 216 új iPhone-t találtak a 750 milliliteres üvegekbe rejtve.

(Via: M.I.C. Gadget)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek