Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Megnyalnád az iPhone 5-öst?

Bár a cím talán mást sugall, nincsen semmilyen perverziónk a fogyasztói elektronikai cikkekkel kapcsolatban, viszont ténylegesen egy iPhone 5 nevű "nyalható" terméket mutatunk ma nektek.

Korábban már írtunk róla, hogy a kínai kereskedők igyekeznek minden lehetséges formában illegálisan kihasználni az Apple nevének ismertségét, és ennek alapján a legképtelenebb termékeket látják el az amerikai cég által ismerté tett almás logóval és márkanevekkel. Ennek egyik ékes példája volt az iphone névre keresztelt gázrezsó, egy másik pedig az alább bemutatásra kerülő jégkrém és süti.

Bár iPhone 5-öst hivatalosan még nem lehet kapni, az új készülék iránti várakozásra reagálva egy kínai édességgyártó előállt az iPhone 5 Ice Pop nevű jégkrém ötletével, amely csomagolását tekintve az okostelefont, az édességet tekintve pedig a híres logót formázza. Lehet kapni mangós és körtés ízben is.

Mangós iPhone 5

0 Tovább

Tűzhely az Apple-től?!

Számtalan furcsaságot bemutattunk már itt a blogon, de a ma sorra kerülő termék gondolkodás nélkül dobogós helyre kerülne közöttük. A kínai hatóságok ugyanis nem kevesebb, mint 681 darab gázrezsót foglaltak le, amelyek egy megharapott alma logó mellett az "iPhone" márkajelzéssel vannak ellátva!

A hír szerint a mini tűzhelyeket Wuhan város (Hubei tartomány fővárosa) rendőrsége találta két raktárépület átvizsgálása során. A termék címkézése szerint a gyártó az "Apple China Limited". Mint a lenti fotókon is látható, a merész hamisítványon zöld alapon megjelenik az amerikai számítástechnikai gyártó almás logója, és világsikerű okostelefonja, az iPhone márkaneve.

0 Tovább

Mire hasonlít ez a termék?

Mint bizonyára ti is tudjátok, rendkívül kellemetlen védjegyjogi vitába futott bele az Apple Kínában. Egy helyi cég, a Proview ugyanis az aktuális hírek szerint jogosan birtokolja az iPad védjegyet az ázsiai országban, és már meg is kezdte az Apple táblagépeinek letakarítását a kereskedők polcairól. Az Apple persze fellebbezett a kínai bíróság határozata ellen, de az újabb ítélet megszületéséig könnyen lehet, hogy a termékhiány problémáját is orvosolnia kell. (Részletek ITT.)

Az Apple kontra Proview esethez most egy kis adalékot hoztunk, mégpedig a The Wall Street Journal cikke alapján, ami a kínai cég iPad névre keresztelt készülékét mutatja be. A Proview az iPad nevet az "Internet Personal Access Device" rövidítéseként használja, amely hirdetése szerint az alábbi képen szereplő számítógépet takarja. A készülék fejlesztésére állítólag 30 millió dollárt költöttek, és 1998 és 2009 között gyártották.

0 Tovább

Batman járműve különleges

Ez a megállapítása annak a kaliforniai bírónak, aki azt a kérdést vizsgálta, védhető-e szerzői jog által a Denevérember autójának formatervezése. Az eljárást a Batman-jogokat birtokló DC Comics kezdeményezte Mark Towles ellen, aki Gotham Garage nevű üzletén keresztül a híres Batmobil replikáit értékesítette. Mostanáig.

A DC Comics szerint a Gotham Garage kereskedelmi tevékenysége jogsértő, és ennek az érvelésnek a bíró helyt adott. Bár az amerikai jogszabályok másképp rendelkeznek a használati tárgyakat érintő jogvédelemről, a bíróság megállapítása szerint az ezeken található nem funkcionális elemek formatervezése jogvédelem alá helyezhető. A bíró szerint a Batmobil tehát különleges, egyedien megkülönböztető dizájnnal bír, amely a közlekedési célhoz nem ad hozzá, ellenben szellemi terméknek minősül.

Hasonló ítélet született tavaly decemberben is egy másik ügyben, amely szuperhősök ruhájának jogvédelmét vizsgálta. E szerint a ruha, mint használati tárgy nem jogvédett termék, ellenben a nem funkcionális elemek, mint a színek összeállítása, mintázat, ami az egyediségét meghatározza, igen. Tehát, Batmannek nem csak az autója, de a ruhája is védett!

(Via: The Hollywood Reporter)

0 Tovább

Elsötétítéssel tiltakozik a Wikipédia

Hét eleji bejelentése szerint a mai napon, azaz január 18-án a Wikipédia angol nyelvű oldala 24 órás elsötétítésével tiltakozik az amerikai törvényhozás által tárgyalt kalózkodás elleni törvénytervezetek, a SOPA és a PIPA ellen.

Tegnap ez a banner fogadta az angol oldalra látogatókat

A Wikimedia Foundation közleménye szerint az oldal 1800 szerkesztőjét mind bevonták az egyeztetésbe, amelynek során a politikai állásfoglalás mellett döntöttek. Korábban ilyet a Wikipédia még soha nem tett. Most azonban a szerkesztők úgy érzik, a Wikipédia működésének alapját, azaz a tudás szabad megosztását és elérhetőségét veszélyeztetik a tervezett intézkedések.

Blackout

A törvénytervezetek alapvető célja, hogy hatékonyabbá tegye a jogsértésekkel szembeni hatósági fellépését. Ennek érdekében a PIPA egyszerűsítené a kalózoldalak zárolásának folyamatát, míg a SOPA felhatalmazná az amerikai hatóságokat arra, hogy az Egyesült Államokban bejegyzett weboldalak mellett az országhatáron kívülről üzemeltetett kalózoldalak ellen is intézkedjenek. A tervezeteket támogatja a hollywoodi filmipar és a zeneipar legtöbb képviselője, ellenben számos kritika érte olyan online vállalkozások részéről, mint a Google, a Facebook, a Yahoo, a Twitter vagy az eBay, sőt a Fehér Ház is aggályosnak minősítette a tervezetek legitim vállalkozásokra gyakorolt hatását.

A Yahoo News Fehér házi forrásokra hivatkozva időközben arról is ír, hogy a kritikára reagálva módosíthatják, de akár teljesen át is írhatják az élesebben bírált SOPA szövegét. A tervezetet jegyző szenátorok már bejelentették, hogy módosítást nyújtanak be a törvényhez, de ezek szövege pontosan még nem ismert.

(Via: Wikimedia, Yahoo)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek