Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hamisítják a repülő halakat

Tizenhat cég ellen nyújtott be jogsértés gyanújával keresetet az a brit játékcég, amely a távirányítóval irányítható, halakat formázó lufikat forgalmazza. Az itthon is kapható Air Swimmers iránt nagy a kereslet, hiszen ötletes és szórakoztató, így nem csoda, hogy készülnek a hamisítványok is.

Cápa és bohóchal úszik a levegőben

Tavaly év elején kezdte meg a skót Wow! Stuff a repülő lufi halak forgalmazását Air Swimmers néven. A héliummal töltött lufik távirányítóval irányíthatók, és bár meglehetősen nagyok, mégis könnyen irányítható szerkezetek. A lufi - bár nem olcsó - szuper meglepetés kelléke bármely családi, baráti, munkahelyi ünneplésnek, de tökéletesen alkalmas arra, hogy bármely élethelyzetben mosolyt csaljon az arcokra.

A forgalmazó azonban kénytelenek fellépni a visszaélők ellen. A Wow! Stuff a tizenhat beperelt cég mellett ötszáz Nagy-Britanniában, az Európai Unió tagállamaiban és a Távol-Keleten működő viszonteladónak, kiskereskedőnek és gyártónak küldött figyelmeztetést a jogsértések megszűnése érdekében.

A cég képviselője szerint azon cégek ellen indítottak bírósági eljárást, amelyekkel az előzetes figyelmeztetések ellenére nem tudtak érdemben megállapodni a hamisítás beszüntetéséről. A játékot fejlesztő amerikai William Mark Corporation és a forgalmazó jelentős időt és energiát fektetett abba, hogy az Air Swimmers lufik sikeresek legyenek a fogyasztók körében. A hamisítók azonban visszaélnek ezzel a befektetéssel, ráadásul a gyenge minőségű utánzatok a fogyasztókra is veszélyesek lehetnek, ezért szükségessé vált, hogy jogaikat bírósági úton is érvényesítsék.

Ha valaki nem ismeri a játékot, érdemes megnéznie az alábbi videót :-)

(Via: BBC)

0 Tovább

Bezár a legöregebb torrent oldal

A Filesoup már akkor működött, amikor a The Pirate Bay vagy az isoHunt oldalainak még nyoma sem volt. Egy jogi procedúra eredményeként azonban elpártoltak a felhasználók, így az oldalt becsukják üzemeltetői.

A Filesoup logója

Számos torrent oldalt előzött meg indulásával és élt túl a 2003 februárjában Nagy-Britanniában elindított Filesoup torrent oldal. A lap népszerűségét jól mutatja, hogy működése legsikeresebb időszakában több mint 1 millió regisztrált felhasználóval üzemelt. A jogsértő tartalmakat megosztó kalózoldalak azonban nem maradnak észrevétlenek a jogvédők előtt. 2009-ben a brit jogvédő szervezet, a Federation Against Copyright Theft (FACT) szakértőinek részvételével házkutatást tartottak két üzemeltető otthonában. Őket később őrizetbe vették, majd vádat emeltek ellenük.

Hosszas jogi csatározás eredményeként 2011-ben a hatóságok végül ejtették a vádakat a Filesoup üzemeltetői ellen, mert a bíróság nem ítélte elegendőnek a FACT által benyújtott bizonyítékokat. Bár ezt sikerként könyvelhették el a kalózok, a pereskedés mégis a lap végét jelentette.

A felhasználók a két éves jogi procedúra ideje alatt fokozatosan elkoptak. A napi több tízezres látogató száma néhány tucatra esett vissza, így az üzemeltetők úgy döntöttek, beszüntetik a működést: a lap adatbázisát ugyan nem adják el, de a domain nevet aukcióra bocsátják, ahol bárki licitálhat, aki szeretne egy kis darabkát a BitTorrent történelemből.

(Via: TorrentFreak)

0 Tovább

Milyen irányba mozog a hologram?

Hasznos videót tett közzé a HP, amelyben a nyomtatópatron hamisítás problémájával foglalkozik. Az anyag felhívja a figyelmet arra, mire figyeljenek a vásárlók, ha megbízható, minőségi terméket szeretnének venni.

A HP videója először is kitér arra, hogy 3 milliárd dollárra becsülik évente a hamis nyomtatópatronok és festékek éves forgalmát. Kiderül, hogy a cég tíz évvel ezelőtt indította hamisítás elleni programját annak okán, hogy a hamisítók gyenge minőségű utánzataikkal megtévesztik a fogyasztókat, így mind a vevőknek, mind az eredeti márkának komoly károkat okoznak.

Holografikus biztonsági címke a HP dobozok oldalán

Az anyag leghasznosabb része a hamisítványok kiszűrésére adott tanácsokban rejlik. A szakértők elmondják, hogy először is érdemes odafigyelni már a csomagolás minőségére. A HP, mint nyomtatás technológiai cég biztosan nem hoz forgalomba olyan terméket, amelynek csomagolása csúnyán, hibásan nyomott. Figyelnek arra is, hogy a dobozban a patron ne koszolódjon, azaz a doboz felbontása után a patronoknak tisztának, pormentesnek kell lennie.

A dobozok oldalán a cég QR kóddal ellátott holografikus biztonsági címkézést használ, amelyek a termék eredetiségét hivatottak igazolni. A QR kód okostelefonnal beolvastatható, illetve a címkén szereplő azonosítószám online lekérdezhető, amely alapján visszaigazolást kaphatunk termék megbízhatóságról. A holografikus címkének érdekes trükkje van: a háttérben pipa jelek és az OK felirat olvasható, amelyek a dobozt mozgatva más irányba mozognak. Ha föl-le irányba mozgatjuk a csomagot, a pipa és OK jelek ellentétes irányba, ha jobbra-balra akkor pedig azonos irányba látszanak mozogni.

0 Tovább

Hamis elemek az eBay-en

Mai videónk azt tanácsolja, hogy tegyünk egy próbát az eBay-en, és nézzük meg milyen gyakoriak a hamis elemek a keresési találatok között. Szót fogadtunk, és megnéztük.

A videó tanúsága szerint számos elferdített nevű termék szerepel a kínálatban. A Panasonic analógiájára így kapható PemesaniG és Ponenlie ("a biztonság kedvéért" mindkettőn almás logó is szerepel), Duracell feliratú elemek, amelyeknek már a csomagolása is gyanús, és a Samsung márkanevével megtoldott ismeretlen nevű termék is.

Ahogy bevezetőben írtuk, mi is böngésztünk kicsit az eBay kínálatában, és találtunk jelentős számú egyértelműen hamis, illetve olyan gyanús terméket, amelyről nem hisszük, hogy az eredeti gyártónak sok köze lenne hozzá. Az alábbi fotók csak kettő példa a kínálatból. Mindkettő Duracell elemnek hirdeti magát, de a csomagolás egyik esetében sincsen rendben.

Hamis Duracell ajánlatok az eBay kínálatában

A hamis és bizonytalan eredetű elemekkel javasolt vigyázni. Jó eséllyel már az élettartamuk sem felel meg a beígértnek, a minőségű hiányosságok miatt viszont könnyebben megolvadnak, egészségre ártalmas vegyi anyagok folyhatnak ki belőlük, ráadásul ne felejtsük el, hogy elektronikus eszközökben használjuk ezeket, így végső soron a használt eszköz meghibásodását is okozhatják.

0 Tovább

Bosszantja ázsiai rajongóit Lady Gaga

Szókimondó szövegei és merész színpadi megjelenése okán jelentős tiltakozást váltott már ki Lady Gaga "The Born This Way Ball" című ázsiai turnéja. A Fülöp-szigeteken és Dél-Koreában keresztény, Indonéziában iszlám csoportok tiltakoztak fellépése ellen. A napokban azonban egy Twitter bejegyzése hatására háborodtak fel rajongói, amelyben a régió hamisítványokban gazdag kultúrájára célozgatott.

Az énekesnő múlt héten Thaiföldön adott koncertet. Az országba való megérkezésekor a következő Twitter üzenetet osztotta meg 24 millió követőjével: "I just landed in Bangkok baby! Ready for 50,000 screaming Thai monsters. I wanna get lost in a lady market and buy fake Rolex."

Nem titok, hogy Ázsiában, így Thaiföldön is hatalmas mennyiségben gyártanak és értékesítenek hamisítványokat, ám Lady Gaga észrevételét sokan rossz néven vették. Rajongói közül többen csalódottságuknak adtak hangot, hogy az énekesnő így reagál hazájukra, sokan szóvá tették, hogy sértegeti őket, mások jelezték, a megvásárolt koncert jegy ellenére talán el sem mennek a showra. Lady Gaga Facebook oldalán egy rajongója szarkasztikusan megjegyezte azt is, ha az énekesnőnek lesz ideje vásárolgatni Bangkokban, akkor nem csak a hamis Rolexeknek, de a kalóz Lady Gaga cd-knek is örülhet majd.

Ázsiai turnéja során nem ez az első hasonló megjegyzése a popsztárnak. Hongkongi koncertje előtt szintén Twitter üzenetben osztotta meg, mennyire imádja a várost, ahol hamis Birkin táskákat lehet vásárolni.

(Via: Yahoo News, fotó: Lady Gaga Facebook oldala)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek