Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Ez lenne a legjobban sikerült Apple hamisítvány?

Nos, a ZDNet szakértői szerint igen. Az alább bemutatott Macbook Air klónnál a lap szerkesztői legalábbis még soha nem láttak rendesebben összerakott, az eredetire ennél jobban hasonlító készüléket. Éppenséggel itt a No Kamu blogon, különböző tárgykörben összeszedtünk már néhány igen meggyőző utánzatot (legutóbb kb. másfél hete foglalkoztunk vele), és el kell ismerjük, ez is egy igen megtévesztő darab.

Az Airbook névre keresztelt klónra a K.O. Gadget kínálatában bukkantak rá, mint akciós termékre, bár a cikk szerzői erősen kétlik, hogy az e-bolt valaha is eladott volna belőle... Mégis, az eredeti gyártó Apple jogi képviselői vajon mennyi ideig tűrnének meg a piacon egy fényes alma logóval ellátott terméket, ami nem az övék?! Ugye.

A K.O. Gadget egyébként maga is legjobban sikerült másolatként hirdeti termékét, amely 13.3″ HD LED kijelzővel, Windows 7-es operációs rendszerrel üzemel, és amely hűen követi a Macbook Air (egyébként gyönyörű) dizájnját és különös gonddal kialakított illesztéseit. Ez az aprólékosság talán az alábbi összehasonlító fotón érzékelhető leginkább:

Ha további fotókat is néznétek, kattintsatok IDE.

(Via: ZDNet)

0 Tovább

Díjazták a legmeggyőzőbb hamisítványokat

Egy nyár eleji bejegyzésünkben megemlékeztünk már a németországi hamisítványok múzeumáról, az Észak-Rajna-Vesztfália tartományban található Solingen városában működő Museum Plagiarius intézményéről. Ma a múzeum egy érdekes kezdeményéről számolunk be, egész pontosan arról, hogy a múzeum kurátorai nevezések alapján évről évre kiválogatják a legmeggyőzőbben sikerült hamisítványokat, rendszerint olyanokat, amelyek egyedi formatervezés alapján készült illegális másolatok.

A Plagiarius Awards keretében dizájnerek és gyártók nevezhetik termékeiket, illetve az ezek alapján készült jogsértő utánzatokat. A legjobbnak ítélt darabok bekerülnek a múzeum gyűjteményébe, és a nagyközönség által is megtekinthetővé válnak.

Az idei év "legsikerültebb" darabjait alább ti is megnézhetitek. Rögtön az első, a svájci Fortis órája, amelyet idén különdíjjal is jutalmaztak. Az eredeti és a hamis között ugyanis külsőre annyira minimális a különbség, hogy a specializálódott szakértőknek is nehéz megtalálni az eltérést. Nos, ti látjátok?

Fortis óra - balra az eredeti, jobbra a hamisítvány

0 Tovább

Szigorúan nem hamis dizájner táskák

Nem hamisíthatod a divatot (You can't fake fashion) címmel közös kampányt indított az eBay és az amerikai tervezők képviseleti szerve, a Council of Fashion Designers of America (CFDA). A program célja, hogy felhívják a figyelmet a hamisítás problematikájára, egyúttal tisztelegjenek az eredeti dizájn ötletek előtt.

A kampány keretében egy egyedülálló táska kollekció is bemutatásra kerül, amelynek első darabjai július közepén kerültek fel az aukciós portál kínálatába. A kollekció megalkotásában 50 tervező vett részt, köztük Donna Karan, Jason Wu, Tommy Hilfiger és a Coach dizájnerei. Trendhirdető darabjuk a fenti 100% pamut válltáska, amely úgy tűnik kelendő, hiszen már csak kallódó darabokat lehet beszerezni az eBay-en.

A tervezők neve által fémjelzett darabok 150, a standard táskák 35 dolláros áron kerültek forgalomba. A bevételből a CFDA alapítványát támogatják.

0 Tovább

Facebook, Twitter dizájnt másolnak a kínaiak

Bizony a kínai hamisítók nem csak fizikai termékek márkaneveit és formatervezését másolják, de minden gond nélkül utángyártják a legnagyobb közösségi weboldalak megjelenését is. A The Raw Feed jóvoltából íme egy összeállítás a Facebook, a tumblr, a Groupon, a Twitter, a foursquare, a Flipboard és az Instagram kínai változatáról.

0 Tovább
12
»

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek