Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Kamu hozzászólásokért büntették a Samsungot Tajvanon

A tajvani versenyhivatal több mint 300 ezer dollárra büntette a dél-koreai óriásvállalatot, mert az pénzért vásárolt hamis kommenteket a közösségi médiában. Az ügy különös pikantériáját az adja, hogy a vállalat nem magának vásárolt pozitív véleményeket, hanem egy versenytársának rosszalló megjegyzéseket.

0 Tovább

Nagy győzelmet aratott a Gucci a bíróságon

A világcég az év elején összesen 155 domain név tulajdonosait fogta perbe, mert azok hamisított Gucci-termékeket árultak, illetve közreműködtek azok eladásában. A floridai szövetségi bíróság döntése értelmében, az oldalaknak mennie kell, sőt hatalmas összegű kártérítést is fizetniük kell.

0 Tovább

Keményebb eszközökkel a kalózok ellen

Az amerikai szellemi tulajdon védelmére megalakult bizottság (Commission on the Theft of American Intellectual Property) legújabb jelentésében minden eddiginél durvább eszközök bevetésére tett javaslatot a kalózok és a hamisítók ellen.

0 Tovább

Gyógyszerhamisítás menti meg a veszélyeztetett fajokat?

Kínai gyógyszerhamisításról írt cikkében egy érdekes elméletre mutat rá a Discovery News. A tradicionális, állati eredetű gyógyászati termékek hamisítása kapcsán azt írja, ha a hamisítók hintőport használnak orrszarvúk szarvából készült őrlemény helyett, azzal akaratlanul is hozzájárulnak a veszélyeztetett fajok védelméhez, hiszen a hamisítványhoz nem pusztítanak el egy újabb állatot értelmetlenül.

Hagyományos kínai orvosság: állatokra vagy emberekre veszélyes?

0 Tovább

Eladta a felhasználók adatait a kalózoldal

Több kalózoldalt is üzemeltetett az az olasz férfi, aki bevételeit azzal toldotta meg, hogy eladta a felhasználók adatait a potenciális hirdetőknek. A kalózkodó internetezők adataik harmadik félnek történő átadására természetesen nem adtak engedélyt.

Az olasz hatóságok tavaly novemberben öt weboldalat, köztük az ország legnagyobb engedély nélkül működő zenei oldalát, az Italianshare.net-t zárták be szerzői jogsértés gyanújával. Az oldalaknak összesen 300 ezer felhasználója volt, és több mint 30 ezer darab, zenei, filmes és egyéb tartalomra mutató illegális letöltési linket tettek közzé. Az olasz pénzügyi rendőrség a nyomozás eredményeként őrizetbe vette a weblapok közös üzemeltetőjét, az internetes körökben Tex Willer-ként ismert férfit.

A hatóságok szerint Willer komoly pénzügyi csalást hajtott végre kalóz vállalkozásai révén: 83 ezer eurós adótartozása mellett 100 ezer euró értékben állított ki hamis számlákat, és mintegy 37 ezer eurót keresett azzal, hogy a weblapok felhasználóinak személyes adatait, így ezek e-mail és IP-címét is eladta hirdetőinek. Mivel az adatok harmadik félnek történő kiadására nem kért, és így nem is kapott engedélyt a felhasználóktól, súlyosan megsértette ezzel az adatvédelmi szabályokat.

A rendőrség úgy becsüli Willer 2007 óta a hirdetési helyek eladásából és az oldal fenntartása érdekében gyűjtött adományokkal mintegy 580 ezer eurót kereshetett.

(Via: TorrentFreak)

3 Tovább
«
123

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek