Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Fotó: 60 tonna hamis gyógyszert semmisítettek meg

Összesen több mint 60 tonna hamis gyógyszert semmisítettek meg az illetékes hatóságok Pekingben. A hamis készítmények értéke elérte a 40 millió jüant, azaz a hatmillió dollárt. A megsemmisítésre egy cement üzemben került sor. Íme:

Az eseményről a pekingi gyógyszerügyi hatóság számolt a hamisgyogyszer.hu híradása szerint. Kiemelve azt is, hogy szervezet munkatársai december végén öt illegális gyártósort és 60 hamisgyógyszer-értékesítéssel foglalkozó vállalkozást számoltak fel.

Ha többet akartok tudni a gyógyszerhamisítás problémájáról, és a megelőzésről, érdemes böngészgetni a hamisgyogyszer.hu oldalát. Itt olvashattok a hamisítás elterjedtségéről, és hogy mit tehettek annak érdekében, hogy a veszélyeket elkerüljétek.

0 Tovább

Hogyan kerüljük el a hamis gyógyszereket?

A mai előző poszthoz kapcsolódóan összegyűjtöttem néhány hasznos tanácsot a hamis gyógyszerek elkerüléséhez. Az Európa Tanács tervei biztatóak, de nem árt, ha mi fogyasztók is óvatosak vagyunk!

1. Ismerd a gyógyszered! Ha tudjuk, hogy a rendszeresen szedett tablettáknak milyen a színe, formája, íze, könnyebben észrevesszük az eltéréseket is. Ha először szedett gyógyszerről van szó, segíthet, hogy a tájékoztatókon rendszerint feltüntetik az ilyen információkat, de az interneten is utána tudunk nézni, például az OGYI ezen céllal működő adatbázisában.

2. Ellenőrizd a csomagolást! A gyógyszer bevétele előtt ellenőrizzük a csomagolást, figyeljünk arra, hogy a doboz sértetlen-e, van-e rajta valamilyen biztonsági jelzés, nézzük meg a lejárati dátumot.

3. Megbízható forrásból vásárolj! Soha ne vegyünk gyógyszert utcán, piacon vagy más erre nem hitelesített helyszínen. A regisztrált gyógyszertárak és az értékesítésre jogosult üzletek listája elérhető a Gyógyszerészeti Intézet honlapján.

4. Online vásárlás előtt tájékozódj! Mielőtt interneten vásárolnánk gyógyszert, fontos utána nézni az értékesítőnek: valóban rendelkezik-e a szükséges működési engedélyekkel, volt-e más vásárlóknak panasza, lehet-e a megvásárolni kívánt készítményt legálisan, online terjeszteni? Fontos tudni, hogy a magyar jogszabályok szerint legálisan csak vény nélkül kiadható gyógyszert rendelhetünk az interneten, és hogy a kereskedő nem szállíthat mindent házhoz.

5. Fordulj szakemberhez! Ha a megvásárolt gyógyszer külső jellemzőiben eltérést tapasztalunk, vagy szedése során szokatlan mellékhatást észlelünk, forduljunk orvoshoz vagy gyógyszerészhez!

0 Tovább

Kriminalizálja a gyógyszerhamisítást az Európa Tanács

Az európai országok hamarosan egységesen, a büntetőjog szerint fogják szankcionálni a gyógyszerhamisítást. Az Európa Tanács Miniszteri Bizottsága (figyelem! nem azonos az Európai Unió intézményével) ugyanis elfogadta az elmúlt évben kidolgozott Medicrime egyezményt, amely kriminalizálja a gyógyszerhamisítást, és az illegális gyógyszergyártókkal és terjesztőkkel szemben alkalmazandó büntetőjogi szankciók bevezetésére kötelezi az aláíró államokat.

A megállapodás szövege szerint az aláíró államok kötelesek:

- a hamis gyógyszerek gyártását, szállítását, terjesztését és értékesítését,

- a kapcsolódó gyártási, szállítási, értékesítési dokumentumok hamisítását,

- az engedély nélkül történő gyógyszer-előállítást és -terjesztést,

- valamint a minőségi követelményeknek nem megfelelő egészségügyi termékek és eszközök forgalmazását büntetőjogi szabályok szerint szankcionálni.

A dokumentum ezen felül a nemzetközi és az illetékes nemzeti hatóságok közötti együttműködésre vonatkozóan fogalmaz meg irányelveket, az állami és a magánszektor számára javaslatot tesz megelőző intézkedésekre, illetve előírásokat tartalmaz az áldozatok és szemtanúk védelmére vonatkozóan.

Az Európa Tanács szakértői által kidolgozott dokumentum előírásai minden tagországban, így Magyarországon is alkalmazásra kerülnek! A csatlakozási lehetőség - egy később meghatározott időponttól - a nem európai államok számára szintén nyitott lesz.

0 Tovább

Vállvetve harcol a Google és a Microsoft

Együttműködést vállalt az amerikai kormány illegális gyógyszerértékesítés akadályozására vonatkozó programjában a két óriásvállalat, a Google és a Microsoft. A hamisgyogyszer.hu oldal beszámolója szerint egy olyan non-profit szervezet alakul számítástechnikai, internetes, pénzügyi cégek részvételével, amelynek célja, hogy felszámolják a hamis és illegális gyógykészítményeket értékesítő online patikákat. Az elképzelések szerint a csatlakozó cégek közreműködésével, például a bankkártya tranzakciók korlátozásával vagy a domain nevek zárolásával sikerül ellehetetleníteni az illegális patikák működését.

Az akcióban a Google és a Microsoft mellett a Yahoo, a MasterCard, a Visa, az American Express és a Paypal is részt vesz.

Szakértői becslések szerint a 2010-es évben mintegy 75 milliárd dolláros forgalmat bonyolíthattak a gyógyszerhamisítók. A hamisítványok jelentős részét hivatalosnak és legálisnak tűnő online weboldalakon keresztül értékesítik. Fogyasztásuk veszélyes, mivel ellenőrizetlen körülmények között készülnek, nem megfelelő hatóanyag tartalommal rendelkeznek, továbbá gyakran olyan egészségkárosító összetevőket is tartalmaznak, mint például a ragasztó és a krétapor.

0 Tovább

Egyre több a veszélyes online patika

Tudatos vásárlás - ez a kulcsa annak, hogy elkerüljük mindazokat a veszélyeket és kellemetlenségeket, amelyek egy meggondolatlan vásárlás eredményeként jelentkezhetnek. Ugyanezt a szempontot kell érvényesíteni az online gyógyszervásárlás során is. Első a tájékozódás, és csak azután szabad kosárba pakolni a terméket, ha el akarjuk kerülni azokat a veszélyeket, amelyekről a hamisgyogyszer.hu tudósít.

Az amerikai OpSec hamisítás elleni és márkavédelemmel foglalkozó cég kutatási eredményei szerint ugyanis folyamatosan nő az illegálisan üzemelő online patikák száma, amelyek abba a hamis illúzióba próbálják ringatni a fogyasztókat, hogy termékeik megbízhatóak és még olcsók is. Olcsók, ez igaz, 2007 és 2010 között 42 százalékról 86 százalékra nőtt azoknak a szabálytalanul működő weboldalaknak az aránya, amelyek a bolti árhoz képest legkevesebb 40 százalékkal kínálják gyógyszereiket. Az olcsó ár azonban nem egyenlő a megbízhatósággal, az ilyen nagy arányú kedvezmény egyértelmű jele annak, hogy a pirulák hamisak, de legalábbis nem felelnek meg a minőségi követelményeknek.

Az OpSec felmérése szerint ráadásul ugyanezen időszak alatt 51-ről 89 százalékra nőtt azon illegálisan üzemelő online gyógyszertárak aránya, amelyek recept nélkül is kiadnak hivatalosan vényköteles gyógyszereket. Az a tény viszont, hogy nem kérik az orvosi javallatot, egyenértékű azzal, hogy készítményeik nem megbízhatóak. Egyébként sem éri meg a kockázatot, hogy olyan gyógyszert szedjük a saját elképzelésünk szerint, amit hivatalosan csak orvosi felügyelet mellett szabadna használni.

További információ a hamis, és így veszélyes gyógyszerek elkerüléséről itt.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek