Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hamis gyógyszergyár belülről

Mai bejegyzésünkben egy Irakban felfedezett gyógyszerhamisító üzemben teszünk rövid, virtuális sétát. A kísérő szöveg szerint a hamisító üzemet január közepén fedték fel Arbil városában (amely Irak egyik legnépesebb városa). A helyszínen kész és félkész készítmények mellett közel 3 tonna pszeudoefedrint találtak.

A hatóanyagot légúti megbetegedések ás allergia elleni gyógyszerekben használják, mivel hatásosan csökkenti az orrdugulást. A Wikipédia szerint ugyanakkor számos mellékhatása ismert, így fogyasztása bizonyos egészségügyi panaszok, illetve terhesség esetén nem ajánlott, sőt igen kockázatos lehet.

0 Tovább

Gyártótól a fogyasztóig

Aki követi a gyógyszerhamisítással foglalkozó híreket, az bizonyára hallott már azon eredetiségigazoló eljárásokról, amelyek a gyártótól a fogyasztóig az ellátási lánc minden eleme számára lehetővé teszik, hogy az adott készítmény megbízhatóságáról megbizonyosodjon. Hogy ez valójában hogyan is működik, azt kiválóan illusztrálja az alábbi reklámfilm, amely egy, a cloud computing lehetőségeit kihasználó technológiát mutat be.

A videó a gyógyszerhamisítás problematikájának bemutatását követően szemléletes grafikával teszi közérthetővé az eredetiségigazoló eljárást (hol és hogyan használják, mit mutatnak a kódok), és ennek előnyeit.

Nekünk, az ilyen és ehhez hasonló technológiákban különösen tetszik, hogy a fogyasztók, azaz mi magunk is könnyedén meggyőződhetünk a megvásárolni és beszedni kívánt gyógyszer valódiságáról és megbízhatóságáról. 

0 Tovább

A világ legnagyobb hamis gyógyszer piaca?

Oroszország hamis gyógyszer piacáról közöl érdekes riportot az Al Jazeera, amelyet alább ti is megnézhettek, és amelyben azt állítják, az ország a világ talán legnagyobb hamisítvány piaca. A riport szerint a forgalomba került készítmények mintegy 12 százaléka hamisítvány. Az országban a legkülönfélébb hamisítványok kaphatók, ahogy a videó elején bemutatott razzia is igazolja, hamis fájdalomcsillapítókat, máj- és szívgyógyszereket, sőt még hamis terhességi teszteket is találnak a hatóságok.

A hamis gyógyszerek helyi jelenléte önmagában is nagy baj, de súlyosbítja a helyzetet, hogy az orosz hamisítók a helyi piacon túlra is termelnek. Csempésznek árut az Egyesült Államokba és Európába is, és számos illegális online patikát üzemeltetnek, amelyeket lebukásuk elkerülése érdekében kínai szerverről tartanak fenn.

0 Tovább

Csak a tényeket!

Nem akarja túlmagyarázni a gyógyszerhamisítás problémáját az a két kampányvideó, amelyeket ma bemutatunk nektek. Az anyag az AWARxE kampány keretében készült, és amelyet az amerikai gyógyszerészszövetség (National Association of Boards of Pharmacy) indított, hogy felhívja a fogyasztók figyelmét a receptköteles gyógyszerekkel kapcsolatos visszaélésekre. Programjukban nem csak a hamisítással foglalkoznak, de kitérnek arra is, hogy az orvos által felírt készítmények milyen egyéb visszaélésre adnak okot, amely súlyos egészségügyi kockázattal járhat. Példának okáért felhívják a figyelmet arra, hogy sok gyerek vesz be az otthoni gyógyszeres szekrényben talált pirulákból a szülők tudta nélkül, vagy arra, hogy veszélyes lehet, ha a kiváltott gyógyszereket ismerősöknek adják tovább, aki orvosi felügyelet nélkül alkalmazza a gyógyszert.

Visszatérve a mi témánkra, jöjjön a két videó:

Mint feljebb írtuk, nem magyarázzák túl, hiszen a két információ önmagában is elég erős állítás. Nem riogatnak ijesztő képekkel, adatokkal és mellékhatásokkal, hiszen az egy-egy mondat is elég ahhoz, hogy egyszerű, de érthető formában közölje, a hamis gyógyszer életveszélyes lehet.

Ha megnéznétek a többi témában készült kampányvideót is, akkor IDE kattintva az AWARxE YouTube csatornáját, ITT pedig weboldalát érhetitek el.

0 Tovább

Mintha rád fognák a fegyvert, majd meghúznák a ravaszt

Nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy az internettel minden nagyszerűsége ellenére is óvatosan kell bánni, az online világban nem minden az, aminek látszik. Ezt támasztja alá az alábbi önvallomás jellegű videóüzenet is, amely bár egy amerikai, szellemitulajdon-jogot sértő weboldalak felszámolására irányuló törvénytervezet támogatásaként készült, mondanivalója ezen bőven túlmutat. Nos, ismerkedjetek meg Glendával, aki kanadai barátnője haláláról mesél...

Az üzenet tanúsága szerint a barátok 2006 karácsonyán találkoztak utoljára. Glenda látogatta meg Kanadában élő barátnőjét, Marcia-t, akinek tökéletesen egészsége felől nem volt kétsége, mikor búcsút vettek egymástól. Néhány nappal később Glenda telefonon értesült szerette haláláról. Marcia életét egy online rendelt gyógyszer oltotta ki.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek