Várhatóan holnap délben Magyaroroszágon is megnyitja kapuit a világ legnagyobb internetes zeneszolgáltatója a Spotify. A régen várt streaming oldal különlegessége, hogy ingyenesen is használható.
Várhatóan holnap délben Magyaroroszágon is megnyitja kapuit a világ legnagyobb internetes zeneszolgáltatója a Spotify. A régen várt streaming oldal különlegessége, hogy ingyenesen is használható.
Címkézése szerint Magyarországon gyártott hamis esemény utáni tabletták forgalmazása miatt óvatosságra inti a lakosságot a nigériai gyógyszerhatóságok. Egyelőre nem tudják, mit tartalmaznak a készítmények.
A nigériai Nemzeti Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrző Hivatal (NAFDAC) hamisított Postinor-2 elnevezésű, szájon át adagolható fogamzásgátló tabletta miatt adta ki a figyelmeztetést. A Prostinor-2 egy sürgősségi fogamzásgátló szer, amely a védekezés nélküli közösülést követő 72 órában alkalmazható.
Érdekes összeállítást közölt a TorrentFreak egy, a napokban megjelent cikkében. A Measurement Lab 2008-2010 közötti adatgyűjtése alapján összegyűjtötte, hogy hol, melyik internetszolgáltató, milyen mértékben lassítja a BitTorrent forgalmat, amelyen bár legális tartalommegosztás is zajlik, mind tudjuk, hogy igen-igen jelentős számú jogsértő tartalomhoz férnek hozzá ezen keresztül az internetezők. Lássuk, mit tapasztaltak.
Az Egyesült Államokban a Comcast 2008-ban még a BitTorrent forgalom közel felét (49%) korlátozta, de aztán a szigorítást feloldották, és ma már csak 3 százalékos arányban lassítják a hozzáférést. Az országban jelenleg a Clearwire fogja vissza legjobban az adatcserét, 17 százalékkal. Kanadában majd minden szolgáltató alkalmazza a lassítást, leghatározottabban a Rogers (78%), legkevésbé a Videotron (3%). Nagy-Britanniában a Tiscali és a BT Group fogja vissza leginkább a forgalmat (27%), míg a BSkyB a legengedékenyebb (5%). Ausztráliában, Svédországban és Franciaországban - érdekes módon - egyetlen netszolgáltató sem korlátoz, viszont Németországban a Kabel Deutscland a forgalom 36, Lengyelországban a UPC a 87 százalékát lassítja.
Megnéztük a Measurement Lab adatgyűjtését, így a magyar adatokról is számot tudunk adni. E szerint a tavalyi év első félévében a három nagy szolgáltató közül csak az Invitel nem lassította a torrentforgalmat, a Magyar Telekom 7 százalékos, a UPC 20 százalékos aránnyal azonban igen.
Érdemes egyébként elböngészgetni az adatok között szolgáltatókra és időszakokra lebontva. Az Invitel ugyanis 2008 második félévében és 2009 év elején jelentős, 20 százalék feletti forgalomlassítást is alkalmazott. A Magyar Telekom 6 és 17 százalék közötti, míg a UPC a vizsgált időszakban 11-től a 47 százalékig terjedő forgalomlassítást is alkalmazott.
Nagy kár, hogy az adatok csak 2010. első negyedévéig érhetők el. Kíváncsiak lennénk, most milyen a forgalom...
Érdekes promócióba futottunk bele a hétvégén. Az egyik hazánkban is működő közérthálózat legális zeneletöltési lehetőséget kínál vásárlóinak adott összegű költés ellenében. Ez a kísérlet különösen annak fényében érdemel figyelmet, hogy az online magyar zeneletöltési piacot épp a napokban nyilvánították gyakorlatilag halottnak a szakértők...
Az akció szerint, minden elköltött 2500 forint ellenében a pénztárnál kapunk egy kis kártyacsomagot, amelyben három zenész képe mellett egy kupont találhatunk, ezen egy kódot, amely ellenében letölthetünk egy dalt a Spar és a Sony Music közreműködésével létrehozott Starzone oldalról. A művelet egyszerű: regisztráció a weboldalon, kuponkód megadása, dal kiválasztása, bepakolása a kosárba, majd a "vásárlás" jóváhagyását követően letöltése.
A hétvégén kapott csomagban egy magyar és két külföldi előadó képe szerepelt
Ami szimpatikus, hogy nem vagyunk a kártyacsomag tartalmához kötve. A mi csomagunkban pl. Dido, Lissie és V-tech szerepelt, de a kódunkkal egy Foo Fighters dalt választottunk letölteni. A weboldal szerint egyébként 400 ezer dal közül válogathatnak a vásárlók. Vásárlók, ezt külön hangsúlyoznánk, ugyanis a felület nem csak a Spar kuponjai ellenében történő letöltésre nyitott, de dalonként 129 FT ellenében bárki tölthet le zenét magának.
Abba, hogy a promóciónak kalózkodás elleni szempontból van-e bármi haszna, most nem nagyon mennénk bele. Azt el tudjuk képzelni, hogy anyuka hazamegy a boltból, majd a tinédzserkorú gyerekének átadja a csomagot, aki így, ha nem dobja ki rögtön, legalább egy (a szeptemberig tartó promóció ideje alatt több) zeneszámhoz legálisan hozzá férhet.
Konklúzió: az egyik olalról nézve a dolgot, most 2500 forintért vettünk egy darab dalt, a bevásárlás viszont minden háztartásban szükségszerű, tehát mondhatjuk azt is, hogy néhány liter tej, kenyér, felvágott, fogkrém stb. mellé ajándékba kaptuk. Ahogy tetszik.
Érdekes hírt találtunk a hamisgyogyszer.hu portálon: egy magyar gyártású esemény utáni tabletta hamis verziójának felbukkanása miatt adtak ki figyelmeztetést az ugandai hatóságok. Azt írja a cikk, hogy Postinor-2 típusú tablettákat találtak Ugandában, amely készítményt eredetileg a magyar Richter Gedeon gyártja, és a védekezés nélküli együttlét után kell bevenni a nem kívánt terhesség megakadályozása érdekében.
Az ugandai gyógyszerhatóság figyelmeztetése szerint a hamisítvány alkalmazása jó eséllyel eredménytelen maradhat, ezért javasolja ellenőrizni, hogy a megvásárolt gyógyszeres csomag eredeti-e. Erről a helyiek a csomagolás hátlapján szereplő fehér négyzet felületének lekaparásával győződhetnek meg: ha fedőfólia lakaparása után előtűnik az Original felirat és a gyártó RG logója (lásd kép jobb alsó sarka), akkor a készítmény eredeti. A forgalomba került hamisítványokon ez a jelzés állítólag nem szerepel.
Kép forrása: SecuringPharma
Utolsó kommentek