Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Ciki a hamisítvány a fa alatt!

Ahogy közeleg az ünnep, egyre nagyobb lendületet vesz a karácsonyi bevásárlási láz. A kereskedők, főleg az interneten ontják ránk a kedvezőnek tűnő ajánlatot. Nem árt azonban ésszel vásárolni, hogy elkerüljük az átveréseket, épp ezért adunk néhány tanácsot, hogy idén ne kerüljön hamisítvány a fa alá.

0 Tovább

Te hamisítványt vettél nekem?!

Újabb videókkal jelentkezett a Nemzetközi Védjegy Szövetség (International Trademark Association, INTA) hamisítás elleni kampánya, amely személyes vásárlói tapasztalatokkal figyelmeztet a hamisítványok veszélyeire. Ezúttal a hamis fékek és az ajándékba vett hamisítvány kockázatait ismerhetjük meg.

Egy korábbi bejegyzésünkben láthattátok már annak a lánynak a történetét, aki otthon vette észre, hogy a jó üzletnek tűnő vásárlása eredményeként ostoba elírással tarkított hamisítványért fizetett. Az INTA "Unreal" kampányának újabb szereplői szintén az olcsóságnak dőlnek be. Az első videóban Cody mesél arról, mennyire ciki, hogy akaratán kívül hamisítványt vett a barátnőjének ajándékba. A videó üzenete arra figyelmeztet, a mások ötletein nyerészkedő hamisítók gyenge minőségű, kevéssé tartós anyagokból készítik termékeiket, amelyekre nincsen cseregarancia, viszont megvásárlásuk pénzkidobás.

0 Tovább

LOVE KILLS LOWI?!

Vásárlási tapasztalattal kampányol a hamisítványok ellen a Nemzetközi Védjegy Szövetség (International Trademark Association, INTA). A videó tanúsága szerint még a figyelmes vásárlókat is könnyedén átverik a hamisítók.

Az INTA "Unreal" címmel indított, a fiatalokat megcélzó kampányához készült videóban egy lány mesél barátnőjének arról, hogyan vett hamis Ed Hardy táskát szándékán kívül. Mint mondja, a táska első pillantásra eredetinek tűnt, ám annyira olcsó volt, hogy azt már szinte "lopásnak" érezte. Mivel azonban nagyrajongója a márkának, gyorsan fizetett, és csak később vette alaposan szemügyre szerzeményét. A táskán minden jellemző Ed Hardy motívum és logó szerepel, ám a márka termékein rendre feltűnő szlogen - Love kills slowly - helyett egy teljesen értelmetlen szöveg szerepelt.

Egy ilyen feltűnő és ostoba hiba miatt a táska nem más, mint kidobott pénz. Ha nem akartok ti is így járni, vegyetek részt a Nagy Nyári Hamisítvány-vadászat című játékunkban, osszátok meg velünk tapasztalataitokat és nézzétek meg, mások milyen hamisítványokba futottak bele!

0 Tovább

Antik hegedűt semmisíttetett meg a PayPal?

Az eBay portálon 2500 dollár ellenében egy Erica nevű felhasználó értékesített egy II. világháború előtt készült hegedűt. Kanadai vásárlója azonban a hangszer kézhezvételét követően kétségbe vonta annak eredetiségét, és a kifizetési tranzakciót bonyolító PayPal-hoz fordult, hogy pénzét visszakapja.

A PayPal hamisítási esetekben visszafizeti a vételárat, ám a szerződési feltételek értelmében kérheti, hogy a vevő semmisítse meg a hamisítványt, és a megsemmisítés tényét fényképes formában is igazolja. A hangszer vásárlója eleget tett a PayPal feltételeinek, az értékesítő azonban, aki így sem a vételárat nem kapja meg, sem a hegedűt nem kapja vissza, vitatja lépése jogosságát. Erica szerint a legnemesebb hangszerek esetében is előfordul, hogy származásukat illetően kételyek merülnek fel, ennek ellenére a zeneművészet nagy értékű darabjai maradnak. 

A hírről beszámoló portál szerint az eset a PayPal illetékességének határait kérdőjelezi meg. Tekintettel arra, hogy a felhasználó hisz abban, hogy az általa eladott hangszer valóban antik darab volt, felmerül a kérdés, a megsemmisítés előtt nem kellett volna bevonni egy szakértőt, aki hiteles véleményt adhatott volna a hegedű értékéről és eredetiségéről.

(Via: Daily Mail, Hardware Zone)

0 Tovább

Visszakérik a hamis árut

A karácsonyi vásárlás online lebonyolításához adtunk már néhány tippet (lásd ITT), most jöjjön egy oktatóvideó arról, milyen könnyen verhetnek át minket a hamisítók, ha nem figyelünk eléggé oda.

Az anyag egy amerikai tévécsatorna Problem Solvers című műsorában került bemutatásra, a webes rendelésekkel foglalkozik, és egy vásárló esetét mutatja be. Az eset önmagában is érdekes: a hölgy egy North Face kabátot rendelt "akciós" áron, amelyet aztán Kínából postáztak. Akkor jött rá, hogy a termék hamis, mikor a kabát megérkezett, és annak méretezése nem egyezett meg az eredeti kabátokéval. A műsor készítői megmutatták a hamisítványt a North Face munkatársának is, aki rámutatott, hogy a hamisítás ténye a csúnyán varrott logóból, az évek óta nem használt termékcímkéből, és az eredetiség igazoló hologram hiányából is felismerhető. A hölgy egyébként szerencsés volt, VISA kártyával fizetett, így a bankján keresztül vissza tudta igényelni a pénzét. Most viszont a kínai kereskedők irogatnak, hogy legyen szíves visszaküldeni az árut, ha már nem kell neki...

Ami általános érvényű igazság, és hasznos tanács a netes vásárláshoz, hogy érdemes mindig az ismert, megbízható kereskedőktől vásárolni. A .net és .org kiterjesztésű domain nevet használó weblapok esetében, különösen, ha azok feltűnően olcsó terméket árulnak, külön is érdemes odafigyelni, hiszen ezeket előszeretettel használják az illegális kereskedők. Végül, bár szokatlan a kérés, de szenteljük egy kis figyelmet a nyelvtannak. Ha ugyanis az oldal szövegezését elütések, grammatikai hibák tarkítják, akkor jó eséllyel hamisítókkal van dolgunk.

0 Tovább
«
12

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek