Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Tippek karácsonyi vásárláshoz

Bizony, a jövő héten már december van. Ünnepi díszbe öltöznek a közterek, az áruházak és a boltok pedig teleszórják postaládáinkat karácsonyi szórólapjaikkal. Talán, ti is elkezdtetek már gondolkodni, kit mivel lepjetek meg az év legszebb ünnepén. Most adunk néhány tanácsot ahhoz, hogy online vásárlásaitok során ne fussatok kellemetlen tapasztalatokba, és elkerüljétek a hamisítványokat.

Józan ész

Vásárlásaitok során hagyatkozzatok a józan eszetekre. Ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, az legyen minimum gyanús. Ha a választott termék meglepően olcsó, ha gyenge minőségűek a termékfotók, betűzési hibákat, elírásokat találtok az oldalon, inkább ne vegyetek semmit. Ha aukciós oldalon vásároltok, nézzétek meg az eladó többi termékét is. Ha több darabot árul például ugyanabból a dizájner termékből, és mindet áron alul kínálja, biztosak lehettek benne, hogy hamisítványok.

Biztonságos oldal

Törekedjetek arra, hogy olyan webes felületen vásároljatok, amely biztonságos adathasználattal működik. Ha a böngészőtök szerint az oldal webcíme nem https-sel kezdődik, vagy nincs ott a kis lakat jel, kerüljétek. Ezek az oldalak ugyanis nem tudják garantálni, hogy vásárlói adataitok biztonságosan vannak rögzítve.

Hivatalos értékesítők

A legtöbb márka saját weboldalán elérhetővé teszi a hivatalos viszonteladók listáját. Mielőtt bárhol vásároltok, érdemes utánanézni, hogy az adott kereskedőt hitelesítette-e a márka. Ha igen, akkor bízhattok abban, hogy a választott termék eredeti.

Termékszállítás

Sajnos, számos hamis termék sikerül elég meggyőzően ahhoz, hogy még a körültekintő vásárlókat is megtévesszék. Ha a megrendelt termék megérkezik, még mindig érdemes megnézni, minden rendben van-e vele. Figyeljetek az apró részletekre! Romló árucikknél nézzétek meg a gyártási és lejárati dátumot, nézzétek meg, hogy a biztonsági címkézés nem sérült-e, nincs-e előzetes felbontásnak jele, megvan-e a vásárlói tájékoztató és a garancialevél.

0 Tovább

1000 dollárra büntetnék a hamisítványt vásárló New York-iakat

New York kínai negyedének képviselője által benyújtott törvénytervezet elfogadása esetében a jövőben könnyen a rács mögött találhatja magát az a fogyasztó, akit hamisítvány megvásárlásán érnek tetten. A jogszabály börtönbüntetés mellett ezer dollár összegű pénzbírságot helyez kilátásba. A törvénytervezet szerint azoknak nem kell félni, akik mondjuk hamis táskával a vállukon közlekednek, a hatósági intézkedéshez tetten érés lenne szükséges.

Chinatown képviselője szerint nagyon fontos, hogy ne csak a hamisítványok kínálatát, de az irántuk mutatkozó keresletet is csökkentsék, hiszen, amíg van aki megveszi, lesz, aki terjeszti. Jogos érvelés.

Nem New York az első, ahol a vásárlókat próbálják elrettenteni a fogyasztás kriminalizálásával. Tavaly nyáron járta be a médiát a hír, miszerint az olasz hatóságok 1000 euróra büntettek egy turistát, aki hamisított Louis Vuitton táskát vette a jesolói strandon egy szenegáli kereskedőtől. A táska, bár nagyon hasonlított az eredetire, egy dologban lényegi különbséget mutatott: luxuscikkhez képest alig 7 eurót kért érte az eladó...

0 Tovább

Darabokra szedik a hamis pendrájvot

Most bukkantunk rá az alábbi videóra, ami egy hamis pen drive apróra szedését mutatja be, és egyben fontos tanulságokkal szolgál a tudatos online vásárláshoz. A videó készítője az eBay aukciós portálon keresztül vásárolta a Kingston DataTraveler 310 márkajelzésű pen drive-ot. Azt hitte jó üzletet csinál, ám a készhez vételt követően rájött, hogy hamisítványt kapott.

Mint a videóból is látszik, a termék szépen van csomagolva, és látszólag minden rendben van vele. A kicsomagolást követően viszont gyanússá válik az eszköz súlya - mint a készítő mondja, volt már a kezében hasonló kapacitású USB eszköz, amely lényegesen nehezebb volt.

A második gyanús elem, hogy bár a műanyag részek szépen vannak elkészítve, az egész valahogy még sincs összerakva rendesen - a pici elemeket csak összepattintották, és seperc alatt szét lehet szedni. A burkolat leválasztását követően előkerül a pen drive "agya", amelyről szakértői szemmel látható, hogy nem a csomagoláson feltüntetetett kapacitással bír. Bár 256 giga tárhelyet jelez, valójában csak 4 gigányi adat másolható rá...

A tanulság? Nem árt tisztában lenni a megvásárolni kívánt termék átlagos piaci árával. Ebben az esetben például a javasolt 600 dolláros ár helyett 60 dollárt kértek, ami már túl szép ahhoz, hogy igaz legyen... Tehát, ha online vásárolunk, járjunk el körültekintően: tájékozódjunk előzetesen a termékről specifikációiról, és a lehetőségekhez mérten győződjünk meg az értékesítő megbízhatóságáról, mielőtt bepakoljuk termékeit a virtuális kosarunkba.

2 Tovább

A hamis parfümöt lelövik ugye?

Egészen váratlan videóra bukkantam az imént a legnagyobb videómegosztón. A készítő tudtán kívül hamis Chanel Coco Mademoiselle parfümöt vásárolt az interneten, amikor kézhez kapta, rájött, hogy átverték, ezért jelentette az esetet az eBay és az átutalást bonyolító PayPal felé. Az aukciós cég befagyasztotta az eladó fiókját, a PayPal visszafizette a vásárlási összeget, egyúttal javasolta a vásárlónak, hogy a hamis terméket küldje vissza az értékesítőnek. Készítőnk úgy gondolta, hogy ezzel csak azt érné el, hogy valaki másnak is eladják a hamisítványt, ezért némi vita után megegyeztek a PayPallal, hogy a parfümöt meg kell semmisíteni, ám a megsemmisítésről a cég bizonyítékot kért. Íme :)

0 Tovább

Vásárló vigyázz! Nyakunkon a bevásárlási láz!

Karácsony közeledtével mindenki rohamszerűen kezd el vásárolgatni, hogy családtagjainak, rokonainak, barátainak beszerezze a karácsonyfa alá kerülő ajándékot. Általában az ünnepi bevásárlás nem kis összeggel terheli meg a pénztárcákat, így többen keresik a módját, hogy a lehető legköltséghatékonyabb módon jöjjenek ki a dologból. Mindeközben az online shoppingolás is egyre nagyobb teret hódit ideheza, ami szerintem hasznos és jó dolog, de nem árt néhány dologgal tisztában lenni.

Az internetes vásárlás egyik komoly veszélye, ha nem megbízható e-boltban vásárolunk, hogy átvernek és/vagy hamisítványba futunk. Ennek elkerüléséhez érdemes néhány szempontot szem előtt tartani az áru virtuális kosárba pakolása előtt:

1. Soha ne kattintsunk e-mail fiókunkban az ismeretlen feladótól érkezett, szuper akciókkal kecsegtető spam üzenetekre.

2. Inkább a már bevált internetes felületeken keresztül vásároljunk, amelyeket vagy mi magunk ismerünk, esetleg megbízható ismerőseink ajánlanak.

3. Ha még nem vásároltunk egy adott online kereskedőnél, járjunk utána, hogy a választott felületnek milyen a vásárlói megítélése. Valamelyik internetes keresőbe beírva könnyen kideríthetjük, más fogyasztók tapasztaltak-e hibákat, volt-e bármilyen problémájuk e-kereskedővel kapcsolatban.

4. Ellenőrizzünk az oldalt, nézzük meg a vásárlás menetére vonatkozó információkat. Ha például nem közöl pontos kapcsolattartási adatokat, nem találni rajta hivatalos működési szabályzatot, információkat, hogy probléma esetén mi a teendő, akkor kerüljük! Ha problémánk adódik, esélyünk sincs a panaszra.

5. Végezetül, figyeljünk az árra! A gyanúsan olcsó ár nem mindig egyenlő a szezonális akciókkal. Ha egy termék ára látványosan alacsonyabb a megszokott árnál, jó eséllyel hamisítvánnyal van dolgunk. Ez főleg a luxusmárkák esetében jellemző. Ha néhány ezer forintért kínálnak egy Louis Vuitton táskát, biztosak lehetünk benne, hogy nem a francia divatház készítette.

Biztonságos vásárlást mindenkinek!

0 Tovább
12
»

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek