Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Eredeti vs. Kamu

Kis összegzéssel tervezzük zárni az évet, így ennek előfutáraként visszatérünk népszerű témánkhoz, a hamis márkanevekről közölt gyűjtésekhez. Ezúttal egy olyan összeállítást találtunk, ami a hamisítványt az eredeti márka logójával együtt közli, így könnyedén összevethető a hasonlóság.

Gyűjtésünkben ezúttal is elferdített márkanevek szerepelnek, de ha jól megnézitek, láthatjátok, mennyire odafigyelnek a hamisítók arra, hogy a termék megtévesztő legyen. Az Adidasból ugyan daiads lesz, de a logó és a betűtípus marad...

1. Dolce vs. Docha

0 Tovább

Kiskarácsony, nagykarácsony

Minden kedves olvasójának nagyon boldog karácsonyt kíván a NoKamu blog csapata!

0 Tovább

Karácsonyi üdvözlet a hatóságoktól

Nem kívánt karácsonyi ajándékot kaptak az illegális kereskedők Leicestershire-ben a hatóságoktól, miután bezúzták hamis árucikkeik tárolására használt járművüket.

A brit ellenőrök egy helyi piacon tartottak razziát, amelynek eredményeként két helyszínen 225 ezer font értékű hamisítványt foglaltak le, köztük hamis Rolex órákat, és három kereskedőt őrizetbe vettek. A piac környékén átvizsgálták a szóban forgó kisteherautót is, amelyben további 45 ezer font értékű hamis ruházati cikket, köztük hamis Adidas és Nike márkajelzésű termékeket találtak. 

A hatóságok a szükséges eljárások lefolytatását követően úgy döntöttek, afféle elő-karácsonyi ajándékként a hamisítóknak, megsemmisítik a járművet. A bezúzásról készült videót is közzétették, elrettentésül a potenciális jogsértők számára. Nem szép látvány.

Az akció során a járműben talált hamis ruhaneműket nem fogják megsemmisíteni, hanem a jogsértő címkézés eltávolítása után non-profit szervezetek közvetítésével rászorulóknak ajánlják fel.

(Via: Leicestershire Constabulary)

0 Tovább

Miről ismerjük fel a hamis alkoholt?

Ez évnek ebben a szakaszában rendre több alkoholt fogyasztunk, sorra koccintunk a családdal, barátokkal a boldog karácsonyra és a boldog új évre. Érdemes azonban odafigyelnünk, mit iszunk meg, hiszen az alkoholhamisítók is résen vannak. Számukra nagy üzlet az adó és egyéb járulékkötelezettségek elkerülésével terjeszteni az illegális szeszfőzdékben előállított italokat. Ezek azonban nem a megfelelő összetétel, minőségi követelmények szerint készülnek: jobb esetben csak felvizezik, rosszabb esetben egészségre káros metanolt töltenek bele, amely szájszárazságot, szédülést, de vakságot is okozhat. Jöjjön akkor néhány jó tanács, hogy elkerüljétek a potenciálisan veszélyes italokat!

Figyelj az árra!

Bármely hamis terméknek jó indikátora lehet az ára. Az alkoholtartalmú italokat ráadásul jövedéki adó is terheli, ami tetszik vagy sem, növeli ezek piaci árát. Ha valamit gyanúsan olcsón kínálnak, nem éri meg kockáztatni, inkább ne vegyük meg!

Figyeld a csomagolást!

Az italos üvegek esetében célszerű a palackot, a címkézést, zárjegyet, zárókupakot is megvizsgálni. A palackok esetében esetleges sérüléseket érdemes keresni, míg a zárjegy nélküli italok egyértelműen kerülendők. A hamis italok címkéje esetében gyakori, hogy nyomtatása csúnya, felragasztása szabálytalan, szövegezésében elütések vagy nyelvtani hibák szerepelnek (LÁSD Betűzési hiba c. írásunkat). Az eredeti palackokon akár a címkén akár az üvegen kell szerepeljen gyártási szám, a hamisítványokról ez sokszor lemarad. Végül, a zárókupak vizsgálata segíthet eldönteni, hogy az ital volt-e már felbontva. (Előfordul ugyanis, hogy eredeti palackokba töltenek újra illegális szeszeket.)

Figyeld a tartalmat!

Bolti vásárlás során érdemes több palackot összevetni, ha ezek nem nagyjából azonos szintig vannak megtöltve, az legyen gyanús. Valószínű ugyanis, hogy ezeket nem gépi gyártósor töltötte, az ugyanis programozásának köszönhetően az üveg egyező szintjéig tölt. Ha az italban fehér részecskék (felhígított vodka esetében gyakori) esetleg más oda nem illő anyagot találunk (LÁSD Rágó a borban c. hírünket), szintén ne vegyük meg. Végül, ha a vásárolt italnak szokatlan, furcsa vagy kellemetlen íze van, ne igyuk meg, inkább forduljunk a fogyasztóvédőkhöz.

Figyelj a névre!

A termék nevére is érdemes odafigyelni. Az illegális szeszfőzdék néha kitalált nevek alatt értékesítik terméküket. Vásárlás előtt böngésszünk az interneten, ha a keresés nem ad ki találatot a gyártóra, forgalmazóra, viszonteladóra, ne kockáztassunk!

(Via: This is Nottingham)

0 Tovább

Vérre és humorra vágynak a torrentezők

A BitTorrent forgalmi adatai alapján a TorrentFreak minden évben különböző kategóriák szerint összeállítja a kalózkodó internetezők által legtöbbet keresett tartalmak listáját. A portál idén elsőként a televíziós műsorok letöltési mutatóit közölte. E szerint 2011-ben a törvényszéki szakértőként dolgozó sorozatgyilkos történetére volt kíváncsi a legtöbb torrentező. A Dexter című krimi egyes epizódjait mintegy 3,6 millió alkalommal töltötték le illegálisan.

A második legtöbbet letöltött sorozat kétes címét az HBO Trónok harca című produkciója nyerte, amelyet epizódonként 3,4 millióan kerestek. A harmadik helyre az Agymenők című sorozat került epizódonkénti 3,09 milliós letöltési számmal.

A tízes lista további helyezettjei között a Doktor House, az Így jártam anyátokkal, a Glee – Sztárok leszünk!, a The Walking Dead, a Terra Nova, a True Blood – Inni és élni hagyni és a listát záró Totál Szívás szerepel.

Ahogy a fenti táblán is látható a lista első két helyezettje esetében a letöltési mutató magasabb annál, mint ahányan átlagosan a tévé előtt ülve követték a sorozatot. A Dexter esetében ez epizódonként egymillióval több letöltést jelent, mint tévénézőt. A Trónok harca esetében már kisebb a különbség, míg a lista többi nyolc sorozatát lényegesen többen követtéka a tévén keresztül, mint ahányan az illegális letöltést választották.

(Via: TorrentFreak)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek