Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Visszakérik a hamis árut

A karácsonyi vásárlás online lebonyolításához adtunk már néhány tippet (lásd ITT), most jöjjön egy oktatóvideó arról, milyen könnyen verhetnek át minket a hamisítók, ha nem figyelünk eléggé oda.

Az anyag egy amerikai tévécsatorna Problem Solvers című műsorában került bemutatásra, a webes rendelésekkel foglalkozik, és egy vásárló esetét mutatja be. Az eset önmagában is érdekes: a hölgy egy North Face kabátot rendelt "akciós" áron, amelyet aztán Kínából postáztak. Akkor jött rá, hogy a termék hamis, mikor a kabát megérkezett, és annak méretezése nem egyezett meg az eredeti kabátokéval. A műsor készítői megmutatták a hamisítványt a North Face munkatársának is, aki rámutatott, hogy a hamisítás ténye a csúnyán varrott logóból, az évek óta nem használt termékcímkéből, és az eredetiség igazoló hologram hiányából is felismerhető. A hölgy egyébként szerencsés volt, VISA kártyával fizetett, így a bankján keresztül vissza tudta igényelni a pénzét. Most viszont a kínai kereskedők irogatnak, hogy legyen szíves visszaküldeni az árut, ha már nem kell neki...

Ami általános érvényű igazság, és hasznos tanács a netes vásárláshoz, hogy érdemes mindig az ismert, megbízható kereskedőktől vásárolni. A .net és .org kiterjesztésű domain nevet használó weblapok esetében, különösen, ha azok feltűnően olcsó terméket árulnak, külön is érdemes odafigyelni, hiszen ezeket előszeretettel használják az illegális kereskedők. Végül, bár szokatlan a kérés, de szenteljük egy kis figyelmet a nyelvtannak. Ha ugyanis az oldal szövegezését elütések, grammatikai hibák tarkítják, akkor jó eséllyel hamisítókkal van dolgunk.

0 Tovább

Miről ismerjük fel a hamis fejhallgatót?

Ma egy oktató videóval készültünk, amit a legnagyobb videómegosztón találtunk, és ami segít eligazodni a hamis fejhallgatók világában. Egészen pontosan egy Sony márkajelzéssel ellátott fejhallgató esetében veszi végig, melyek azok az apró kis jelek, amelyek utalnak arra, hogy a termék nem eredeti. Ami azt illeti a videó anyaga alapján a hamisítvány elég meggyőző, és ha nem tudjuk, mit keressünk, igen nehéz lenne megmondani, az eszköz eredeti-e vagy sem.

Az olcsó ár és a gyenge minőségű csomagolás ennek a terméknek az esetében is jó indikátor. Az útmutató rendben van, bár állítólag csak egy fénymásolat. A fejhallgatóhoz járt védőtasak, de a Sony jelzés már hibásan van rajta.

Magán a fejhallgatón már nehezebb észre venni a különbségeket. Talán az egyik legjobb jelzés a fejpánt részen az anyag gyűrődése (az eredetin a belső oldalon sem gyűrődik meg az anyag), illetve az dudor a pánt ívében, ami az eredetin biztos nincs meg. A másik jó jel a fülrész oldalára helyezett "for Digital" címke - ahogy a videóban is elhangzik, a Sony minőség ellenőrei biztos nem engednek át a rostán egy olyan terméket, amin lóg a címkézés...

3 Tovább

A lényeg, hogy hasonlítson!

Megint találtunk egy izgalmas gyűjtést a Kínában készülő utánzatokról. Az IB Times San Francisco mintegy ötven fotót közöl hamisítványokról, amelyek az ázsiai országban készülnek. Van itt minden a Louis Vuitton óráktól kezdve az Apple készülékekig. Vannak köztük ismerős darabok is, amelyeket rendszeres blogolvasóink már nálunk is láthattak (például EBBEN vagy EBBEN a gyűjtésben), ezért a mai posztba néhány újdonságot válogattunk ki ezek közül.

Na, mire hasonlít a fenti márkajelzés?

Majdnem olyan, mint az eredeti!

0 Tovább

Vér, méz és szerzői jog

Ez a második hollywoodi történetünk erre a hétre (pedig még csak szerda van), viszont már csak azért sem hagyhatjuk szó nélkül, mert a film jelentős részben nálunk forgott, ráadásul az Angelina Jolie - Brad Pitt páros magyarországi jelenléte amúgy is alaposan megmozgatta a "bulváréhes" kedélyeket.

Nos, a Hollywood Reporter cikke szerint Jolie rendezői debütálására a szerzői jogi jogsértés gyanújának sötét árnya vetült. Egy horvát újságíró, bizonyos James Braddock ugyanis pert indított a színésznő, a producer társa és a gyártó stúdió ellen annak gyanújával, hogy a december végén debütáló, A vér és méz földjén (In The Land of Blood and Honey) című mozi az ő könyve alapján, de szerzői engedélye nélkül készült.

A kereset szerint Braddock a film elkészítése előtt többször tárgyalt Jolie társ producerével 2007-ben megjelent könyve, a The Soul Shattering megfilmesítéséről. Az együttműködésből azonban látszólag nem lett semmi, Jolie filmje viszont elkészült.

A horvát újságíró szerint a film és a könyv történetében számos hasonlóság fedezhető fel, amellett persze, hogy mindkét történet a háború sújtotta Boszniában játszódik. Braddock szerint saját könyvében is a női főhős esik áldozatul a katonák kegyetlenkedésének, akibe aztán beleszeret egy szerb katona, és megpróbálja megmenteni.

Hogy a hasonlóságok elegendőek-e ahhoz, hogy a vád megálljon, az most már a bíróságon múlik. Mindenesetre Braddock ügyvédjének alapos bizonyítékokra lesz szüksége ahhoz, hogy megnyerje a pert ügyfelének, a történet alapötlete ugyanis kevés ahhoz, hogy a bíró igazat adjon neki.

(Via: Hollywood Reporter, kép: moziZoom)

0 Tovább

10 hétköznapi termék, amiről nem gondolnád, hogy hamisítják

A Smart Money portál összeállítását osztjuk ma meg veletek, amely olyan hétköznapi fogyasztási cikkeket összegez, amelyről alapvetően nem gondolnánk, hogy hamisítják, és mégis. A nagyon népszerű, trendi, illetve alapvetően drága termékek hamisításán nem lepődik már meg senki, a szakértők szerint azonban mindenből készül utánzat, amire valaha védjegy, márkanév került, és erre viszont nem vagyunk felkészülve.

Míg ugyanis egy alapvetően drága termék esetében, ha az ár túl alacsony, akkor az már jó indikátora lehet annak, hogy hamisítvánnyal van dolgunk. De olyan cikk esetében, mint a sampon, ha az ár a szokottnál kedvezőbb, inkább úgy véljük, promócióról lehet szó. Mégis, az ilyen termékek esetében is leginkább ránk, fogyasztókra hárul a feladat, hogy a hamisítást észrevegyük, és így a gyanús terméket ne vegyük meg. A hamisítványok kiszűrése sosem egyszerű, de itt is van néhány árulkodó jel, ami segíthet: ha a címkézés, csomagolás hibásnak tűnik, a vonalkód rossz helyen van feltüntetve, ha az íz, szag, állag kicsit is eltér a megszokottól, ne vásároljunk! Akkor most lássuk a listát!

1. Illatszerek

Nem csak a dizájner parfümöket, de "megfizethetőbb" árú illatokat is hamisítják. Ezek jobb esetben csak fel vannak vizezve, rosszabb esetben fagyállót, tisztítószereket, vizeletet is tartalmazhatnak.

2. Játékok

Gyenge minőségű alapanyagok, nem ritkán mérgező összetevők jellemzik ezeket. Óvjuk gyermekeinket azoktól a játékoktól, amelyek biztonságosságát soha senki nem vizsgálta be!

3. Sampon

Ahogy az illatszerek esetében, úgy a samponok esetében sem csak a divatos szalonokban használt termékeket hamisítják. Ahogy a lista első eleme esetében, úgy itt is állnak a jellemzők: kicsit több víz, kicsit több vegyi anyag, kicsit kevesebb haj…

4. Méz

Ez az ünnepek közeledtével különösen aktuális. Legjellemzőbben a méz alap anyagával van a baj, mondjuk vegyes virággal dúsítják az akácot. Ám laborvizsgálatok során antibiotikumot, sőt jelentős ólomtartalmat is kimutatták már hamisított mézben.

3 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek