Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hogyan ismerjük fel a hamis kézitáskákat?

Az interneten, piacokon sok helyen árusítanak márkás kézitáskákat, és nagy a kísértés, hogy olcsón hozzájussunk egy gyönyörű Prada vagy Fendi táskához. A hamisítványok azonban csak elsőre tűnnek jó választásnak, hiszen a minőségük gyengébb, ráadásul a hamisítók nem fizetnek adót, így a közös kasszát is megrövidítik. Emellett arról sem szabad elfelejtkezni, hogy a hamisítványok megvásárlásával a szervezett bűnözést támogatjuk, és a befolyó pénzek, akár a terrorista hálózatokhoz is eljuthatnak.

Régebben könnyebb volt felismerni a hamisítványokat: az elírt logók, a feltűnően rossz alapanyagok elárulták a hamisítványokat. Manapság azonban sokkal ügyesebbek a hamisítók, így nehezebb kiszúrni a nem eredeti termékeket.

Hogyan tudunk még is megbizonyosodni arról, hogy eredeti termékkel van dolgunk?


  1. Az eredeti termékeket csak márkaboltok vagy hivatalos, regisztrált viszonteladók árusíthatják, így ha piacokon vagy gyanús internetes oldalakon bukkanunk ilyen lehetőségre, akkor szinte biztosak lehetünk abban, hogy hamisítvánnyal van dolgunk.

  2. Ha van lehetőség tapogassuk meg a táskát, elsősorban a belső kidolgozottság lehet árulkodó.

  3. Az ár is sokat mond. Egy eredeti Prada vagy Louis Vuitton táskát nem árulnak 10 ezer forintért.

  4. A terméken feltűntetett származási helyből is következtethetünk az eredetiségre, hiszen például a Fendi csak Olaszországban gyártja a termékeit, így egy Made in Taiwan felirat leleplezi a hamisítót.

11 Tovább

Hogyan ismerjük fel a hamis mobiltelefonokat?

Kerülhetünk olyan helyzetbe, hogy nem hivatalos márkakereskedőtől vagy mobil szolgáltatótól vásárolunk készüléket. Ilyenkor érdemes átvizsgálni a telefon eredetiségét, hiszen a használt telefonok esetében felmerülhet a gyanú, hogy nem eredeti készülékről van szó. Az alábbiakban néhány fontos lépésre hívjuk fel a figyelmeteket:

1. Figyeld, kérdezd a kereskedőt!

Természetesen a kereskedőkben nem mindig lehet megbízni, főleg, ha piacon vagy akár az utcán próbálják rád tukmálni a terméket. Ha elég jó emberismerő vagy, és rákérdezel a készülék eredetiségére az árus reakciójából leszűrheted, hogy igazat mond vagy megpróbál átvágni.

2. Ellenőrizd a logót!

A hamis termékek esetében a logó minősége lehet az egyik legárulkodóbb jel. A példánkban is látszik a Nokia logó feltűnően gagyira sikeredett a hamisítványnál.



3. Vizsgál meg a modell nevét vagy számát!

A hamisítók sok esetben nem ügyelnek arra, hogy helyesen tüntessék fel a modell nevét vagy számát a készüléken. Így már ennek az ellenőrzésével is kiszűrheted a hamisítványt.

4. Ellenőrizd a hardvert!

Szedd szét a telefont, és vizsgáld meg alaposan. A képeken jól látszik a hamisítvány esetében már a hiányos felmatricázás is gyanús lehet.



5. Ellenőrizd a csomagolást

Ha nem használt, hanem új telefont veszel , akkor már a csomagolás is sok mindent elárul. Az igénytelen, rossz minőségű csomagolás biztosan hamisítványt rejt, hiszen minden világmárka komoly energiát fordít a vonzó tálalásra.

6. Vizsgáld meg működés közben!

Ragaszkodj ahhoz, hogy működés közben is kipróbálhasd a telefont. A hamisítvány egy ilyen teszten már nagy valószínűséggel megbukik.

0 Tovább

Az Angry Birds a legtöbbet hamisított márka Kínában

Az Angry Birds globális sikere természetesen a kínai hamisítókat is megihleti, sőt a márka jogtulajdonosa, a Rovio szerint már a legtöbbet hamisított márka lett az országban. A cég vezérigazgatója, Vesterbacka egy pekingi konferencián úgy nyilatkozott, hogy természetesen minél több eredeti és jó minőségű Angry Birds terméket szeretnének értékesíteni, ugyanakkor büszkék „a legtöbbet hamisított márka” címére.

Lássuk, hogy hol tűnhetnek fel a mindenki által kedvelt madárkák.

Műkörmön:


Kitűzőkön:


Gemkapcson:


Engedély nélküli játszótereken:


Asztaldíszként:

2 Tovább

Dexter jégkrém? – Vicces hamis termékek hirdetései egy blogon

Vicces blogra találtunk az interneten. A blog kamu termékek hirdetéseit mutatja be. Mindegyik terméket egy-egy film vagy tévésorozat ihlette.

Nekünk ezek tetszettek a legjobban:


Dexter jégkrém:

A szimpatikus sorozatgyilkos jéghideg élvezeteket kínál.


Carl Weathers húskonzerve:

A Rocky filmek sztárja a konyhában is odapörköl.


Buck hangfala:

A Boogie Nights ismert Buck álma megvalósul.


Még több hirdetés: http://blog.fakeanything.com/


0 Tovább

Hogyan ismerjünk fel egy hamis cipőt?

Érdekes videóra bukkantunk a YouTube-on. Egy fiatal lány mutatja be az eBay-en vásárolt cipőjét, amelyről kiderült, hogy hamisítvány. Katie Marie Patton nagyon vágyott egy TOMS márkájú cipőre, ám amikor kézhez kapta nyilvánvalóvá vált számára, hogy hamisítvánnyal van dolga. Katie készített egy videót, amelyben bemutatja: melyek azok az árulkodó jelek, amelyek alapján felismerhető, hogy a termék hamisítvány. A videó hasznosnak tűnik, hiszen több hozzászóló is gondolkodott azon, hogy enged az olcsó ár csábításának az eBay-en, de most Katie videója eltántorította őket a kalandtól.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek