Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Vámvizsgálat és fotóművészet találkozása

Taryn Simon fotográfus tavaly öt teljes napot töltött a New York-i John F Kennedy Nemzetközi repülőtéren, ahol napi 24 órában fényképezte a vámellenőrzéseken talált árucikkeket. A projekt eredménye 1075 darab fotó, amely az utasoktól elkobzott, illetve a küldött-fogadott csomagok átvizsgálása során lefoglalt tiltott terméket mutat be.

A képeken dohányáru, alkohol, drogok, állati testrészek, gyógyszerek, szteroidok, ékszerek, kalózlemezek, hamis ruházati cikkek láthatók, amelyeket ugyan a kontextusból kiragadott a művész, de mégis megmutatják az amerikai valóság egy újabb szeletét...

A fotókból Contraband címmel album is készült, amelyben online lapozgatni ugyan nem tudunk, de a New York Times oldalán kaphatunk némi ízelítőt a sorozatból, míg a Wired beszámolóján keresztül a művésznő egyéb munkáiba is bepillanthatunk.

0 Tovább

A kalózkodás miatt került lehetetlen helyzetbe az EMI?

A napokban nagy port kavaró hír volt a zeneiparban, hogy az EMI teljeskörű tulajdonosa lett a Citigroup bank, amelynek a kiadó rengeteg pénzzel tartozott. Várható, hogy az EMI-t hamarosan, akár egy éven belül eladják, de kérdéses, hogy a kiadót egészében (találnak-e vevőt?) ruházzák át, vagy az általa gondozott művek katalógusonként lesznek-e értékesítve.

A Beatles-dalok jogai is az EMI tulajdonában vannak...

A tulajdonos váltás körülményeiről itt olvashattok bővebben, a bejegyzés apropóját viszont az a cikk adja, amelyben Alan McGee arról értékezik, hogy a kiadó ellehetetlenüléséhez a kalózkodás vezetett. A muzsikus, zenei publicista és menedzser szerint voltak hibák a kiadó menedzselésében, de a probléma mélyén az illegális letöltés gyökeredzik, így az EMI sorsának alakulása intő jel kell legyen a zeneipar számára.

McGee szerint sürgősen változtatni kell a zeneiparnak védelmet biztosító jogszabályi környezeten, mivel a jelenlegi körülmények nem teszik lehetővé, hogy egy újabb Rolling Stones bukkanjon fel a zenei palettán. Hozzáteszi, fontos lenne, hogy az illegális letöltők végre felismerjék, ha letöltenek egy dalt, azzal nem a zenekiadóknak, menedzsereknek tesznek keresztbe - mint írja, azok a pasik így is úgy is felveszik a masszív fizetést - hanem a tizenéves srácoknak, akik szeretnének sikeresek lenni.

McGee szerint a nyolcvanas, kilencvenes években még, ha egy banda megalakult, akkor eltelt néhány év a formálódással, mielőtt elfogadható zenészekből jó zenészekké váltak, ma viszont az újformációk meg sem kapják az esélyt arra, hogy megtalálják a hangjukat, hanem azonnal ejtve vannak...

1 Tovább

Mekkora üzlet a gyógyszerhamisítás?

Találtunk egy szépen kidolgozott infografikát a gyógyszerhamisításról, amely látványosan illusztrálja az incidensek számának növekedését, a nemzetközi és a regionális mutatókat, az érintett gyógyszereket és a probléma anyagi vonzatát.

0 Tovább

Több millió dollárnyi hamis iPod és iPhone

Összesen 1,4 millió dollár értékű hamis és 2,5 millió dollár értékű lopott elektronikai terméket foglaltak le a napokban a hatóságok Los Angelesben. A lefoglalt hamisítványok között nagy számban találtak hamis iPod és iPhone készülékeket, amelyeket elrettentésül gondosan közszemlére is tettek, íme:

A HENT honlapján olvasható hír szerint a hamis készülékek rendkívül jó minőségűk voltak: a potenciális vásárlók semmi gyanúsat nem észleltek volna addig, amíg meg nem próbálnak az Apple online webáruházához, az iTunes felületéhez csatlakozni...

A hatóságok szerint a helyszínen talált nyugták azt bizonyítják, hogy a gyanúsítottak mintegy 7 millió dolláros profitra tettek szert a hamisítványok értékesítésével.

0 Tovább

Hamisítványok a Super Bowl döntőjén

Az amerikai hatóságok 3,5 millió dollárnyi, az amerikai futball-bajnokság döntőjére készült hamisítványt foglaltak le még a sportesemény megrendezése előtt. Két nappal a Super Bowl előtt már több mint 36 ezer darab hamis relikviát, mezeket, baseball sapkákat, pólókat, kabátokat találtak.

Az eseménynek otthont adó Dallas városában mintegy 10 ezer darab hamisítvány került elő, ezek összértéke több mint 550 ezer dollár. Az amerikai illetékesek szerint az idei lefoglalások értéke és mennyisége annak ellenére rekordnak számít, hogy a döntő hétvégéjén folytatott fokozott ellenőrzések eredményeiről még nincsenek összesített adatok. Tavaly mintegy 30 ezer darab hamisítvány került elő 2,8 millió dollár értékben. Az elmúlt négy évben pedig - az idei eredményeket is beleszámolva - 66 ezer darab, az NFL jogait sértő hamis termék került elő 6,3 millió dollár értékben.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek