Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Mi lesz a legálisan tárolt fájlokkal?

A Megaupload ez év januári lekapcsolásával nem csak az illegálisan terjesztett tartalmak váltak elérhetetlenné, de nagyszámú saját tartalom is elveszett a tulajdonosaik számára. Ezek sorsa egyelőre megoldatlan.

Mintegy 1100, korábban a Megaupload által használt szerver várja az Egyesült Államokban, hogy kiderüljön, mi fog történni az azokon tárolt adatokkal. A fájlok jelentős része illegálisan megosztott tartalom, ám jelentős mennyiségű az is, amely a felhasználók saját tulajdonát képezte, és amely tulajdonosaik számára elérhetetlenné vált.

0 Tovább

Republikánus kampányhirdetés fut a Pirate Bay-en!

A kanadai kormány hirdetését követően újabb politikai tartalmú hirdetés bukkant fel a The Pirate Bay oldalán: az elnökválasztási kampányban a republikánus jelöltet támogató szervezet futtat Obama ellenes reklámot.

Obamát támadó kampányhirdetés balra

0 Tovább

Hatvan éves a vonalkód

Már 1952 októberében szabadalmaztatták a vonalkódot, ami hatvan éves pályafutása alatt a világ minden termékét "meghódította". A technológiát hamisítás ellen is sikerrel alkalmazzák.

1952. október 7-én került szabadalmi oltalom alá a vonalkód, napjaink legelterjedtebb információs kódja. A szabadalmat Bernard Silver és Norman Joseph Woodland jegyzi, akik automatikus információleolvasás technológiája iránti kutatásaik során fejlesztették ki a különböző vastagságú függőleges világos és sötét közökből, illetve vonalakból álló kódsort. (Nem mindenki tudja, de a vonalkódban nem a fekete vonalak, hanem a köztük lévő fehérek a "hasznosak", mivel ezekről verődik vissza a leolvasó által kibocsátott impulzus. A különböző vastagságú és távolságú fehér vonalak egy számsorozatot kódolnak, amit általában számjegyekkel is kiírnak a vonalkód alatt.)

4 Tovább

Óriásszervert foglalt le a NAV

Több ezer ember kereste fel rendszeresen azt a kalózoldalt, amelynek hátterében a valaha lebukott legnagyobb illegális szerverpark állt. A törvénytelen letöltő oldal a filmforgalmazóknak, zeneszerzőknek és a többi jogtulajdonosnak milliárdos kárt okozott, miközben működtetői több millió forintot kerestek havonta.

Negyvenezer filmet, zeneszámot, szoftvert, játékot és elektronikus könyvet tett hozzáférhetővé a most felszámolt kalózoldal üzemeltetője. Az illegális, 140 terrabyte méretű warez tartalom terjesztésére használt 22 gépes szerverpark nagyjából húszmillió forintot ér. Ezeket az eszközöket Magyarország egyik legnagyobb szervertermében tartották, a jogsértő tartalommal pedig a tárhely-szolgáltató kapacitásának zömét elfoglalták. A kuncsaftok emelt díjas SMS fejében több weboldalon is regisztrálhattak a szolgáltatásra, így az elkövetők törvénytelen vagyonát havonta több millió forinttal növelték.

0 Tovább

A hamisítványok utcájától a zipzár talpú cipőkig

Érdekes gyűjtést találtuk a Times oldalán a kínai hamisítványokról. A lap tízes gyűjtésébe elektronikai termékek, kamu üzletek és replika emlékművek is belefértek. Lássuk, mi még!

10. Autók

Kína autószenvedélyét jól példázza, hogy a Pekingi Auto Show-n a Lamborghinik, Bugattik és Roverek mellett ott sorakoznak a Lexus replikájaként készült Huanhai, és a Mini Cooperről másolt Lifan járművek is.

9. Festmények

A dél-kínai Dafen a világ reprodukciós piacának központja: Picasso, Rembrandt, Van Gogh és Da Vinci munkái alapján készülnek a másolatok. Bár a festmények többsége repro, sok fiatal festő saját alkotásokat is készít. A nagy üzemi munkára tekintettel a kormány 13 millió dollárért építtetett múzeumot a festőknek.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek