Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Egészségügyi betétet hamisítottak Kínában

Kimeríti a borzalmas fogalmát az az eset, amire a közelmúltban derült fény Kínában: egy hamisító hálózat az elmúlt években több tízmillió csomag egészségügyi betétet hamisított és adott el.

Az ügyben azután indult vizsgálat, hogy Zhejiang tartományban bejelentést tett egy vásárló, amely szerint fertőzést kapott az általa vásárolt terméktől. A nyomozás során összesen 41 személyt vettek őrizetbe és 26 millió darab hamisítványt foglaltak le a kínai hatóságok.

Összesen 17 tartományban tartottak ellenőrzéseket magánlakásokban, műhelyekben, raktárépületekben. A rendőrség kézre kerítette a banda vezetőjét is, aki elismerte, hogy 2008 óta mintegy 30 millió csomag hamisítványt adott el. A hamis higiénés termékeket főleg vidéki kiskereskedőknek értékesítették a hamisítók.

A szakértők úgy becsülik, több mint 150 millió jüan (USD 23,6 millió) értékben gyártott és értékesített hamis egészségügyi betéteket a hamisító hálózat.

(Via: Shanghai Daily)

0 Tovább

Nem váratja az ausztrál rajongókat Doctor Who

A brit premier után szinte azonnal elérhető lesz az ausztrál internetezők számára a Ki vagy, Doki? című sorozat legfrissebb epizódja. Az online stream közel egy héttel előzi majd meg az ausztrál tévé premiert.

Az egyik leggyakrabban hangoztatott érv a kalózkodás mellett a tartalom elérhetetlensége. Fogyasztóként ma már nem akarunk heteket, hónapokat várni arra, hogy a külföldön bemutatott premierek hozzánk is elérjenek. Így vannak ezzel az ausztrál netezők is, akik illegális letöltéseiket részben a vetítési ablak hosszúságával magyarázzák. Igaz, nekik már egy hét is túl hosszú ahhoz, hogy kivárják, amíg kedvenc sorozatuk új epizódja legálisan is elérhető lesz. Az ausztrál ABC azonban elejét veszi a panaszoknak, és azonnali elérést kínál.

A csatorna a napokban bejelentette hogy a brit premiert követően online teszi elérhetővé a kultikus sci-fi sorozat, a Ki vagy, Doki? (Doctor Who) legújabb epizódjait. Nagy-Britanniában szeptember elsején este debütál a sorozat új évada, míg az ausztrál streaming oldal, az iview kínálatában szeptember 2-án a hajnali órákban felkerül az évadnyitó epizód. Ha a két ország közötti időeltolódást figyelembe vesszük, az ausztrál rajongóknak talán egy órát, ha várniuk kell arra, hogy láthassák a Doki legújabb kalandját.

A helyzet újszerűségét fokozza, hogy az online sugárzást követően a csatorna csak szeptember 8-ától sugározza a tévében is az új évadot.

 (Via: ABC blog, ZDnet)

0 Tovább

Nem kaphat új "ruhát" az iPhone 4

Az iPhone 5 kiszivárgott tervei alapján értékesített termékfrissítést egy internetes vállalkozás, amelyet felszólító levéllel keresett meg az eredeti gyártó képviselete. A kereskedő leállítja az értékesítést, de a feladott megrendeléseket még teljesíti.

A jogsértő szerint így fog kinézni az iPhone5 hátlapja

Ahogy hosszú ideje minden Apple termék megjelenését, úgy a legújabb iPhone bemutatását is rendkívüli várakozás előzi meg. A kíváncsiság és a kereslet oly nagy, hogy a kiszivárgott tervek és az új készülékre vonatkozó pletykák alapján már vannak, akik hamisítványokat is gyártanak. Hasonló cipőben jár az iphone5mod.com, amely az iPhone 4 és 4S jelzésű készülékekhez kínált termékfrissítést. Csomagjukban olyan hátlapot, illetve előlapi és oldal paneleket kínálnak, amelyek az iPhone 5 állítólagos tervei alapján készültek. A cég azt ígéri, hogy ezeket a meglévő készülékre illesztve (ehhez csavarhúzó és minden egyéb célszerszám is van a pakkban), a régi telefon úgy fog kinézni, mint a legújabb - még be sem mutatott -  Apple termék.

A portál tevékenysége persze nem maradt észrevétlenül. Az Apple képviselői felszólították, hogy hagyjon fel a termékfrissítő csomagok értékesítésével, és ne használja jogtalanul az iPhone 5 elnevezést, illetve az Apple védjegyet. A portál a felszólítás hatására felfüggesztette az értékesítést, ám közlése szerint a már leadott rendeléseknek még eleget tesz.

(Via: CNet News, iphone5mod.com)

0 Tovább

Csak vízbe kell mártani!

Új, hamis gyógyszerek kiszűrésére alkalmas eredetiségellenőrző eljárást fejlesztett ki egy amerikai kutatócsoport: a tesztcsík vízbe mártva elszíneződéssel jelzi az eltéréseket.

Súlyos problémára jelenthet megoldást, ha az Indiana állambeli Saint Mary’s College kutatóinak sikerül tovább fejleszteniük a közelmúltban bemutatott technológiát. Az eljárás ugyanis egyszerű és gyors megoldást jelent a hamis gyógyszerek kiszűrésére, amire a gyógyszerhamisítás által legsúlyosabban érintett fejlődő országokban különösen nagy szükség lenne.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) becslése szerint egyes afrikai és ázsiai országokban a 30 százalékot is elérheti a hamis gyógyszerek piaci aránya. A nemzeti hatóságoknak azonban nincs elegendő erőforrása, illetve felszereltsége ahhoz, hogy hatékonyan szűrhessék ki a hamisítványokat. A megfelelő technikai felszerelés többnyire drága, külföldi laborokba küldeni a mintákat pedig időigényes és szintén nem olcsó.

Az alábbi videóban bemutatott eljárás azonban néhány perc alatt eredményt ígér. Elég a gyanús pirulát a tesztcsíkhoz dörzsölni, hogy a gyógyszer anyaga rákerüljön a felületre, majd vízbe mártani, hogy a tesztcsíkon található vegyianyagok reakcióba lépjenek a gyógyszer anyagával. A csík elszíneződéssel jelzi az eltéréseket.

A kutatók eddig a Panadol fájdalomcsillapító és annak hatóanyag vonatkozásában fejlesztették ki a módszert, de mihamarabb bővíteni szeretnék a felhasználási kört.

A módszerről további infókat is olvashattok a hamisgyogyszer.hu cikkében.

0 Tovább

Hamis órákkal nem foglalkozik az óraszerviz

Gyakorlatilag napi rendszerességgel találkoznak hamis órákkal a Bálint Órás órásai, ahogy a vevők elemek cseréjét, szíjak állítását kérik ezeken. A szerviz hamis órák javítását azonban nem vállalja, nem is vállalhatja, hiszen ezekhez nincsen gyári háttértámogatás. Mivel az alkatrész beszerzése nem lehetséges, kidobott pénz egy ilyen termék megvásárlása – hangsúlyozza ifj. Bálint Péter, az óraszalon és szerviz vezetője.

Nagy Nyári Hamisítvány-vadászat címmel hirdetetett játékot közösségi oldalán a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT), amelynek apropóján a hamisítás egyik jellemző termékköréről, a Magyarországon is meglévő problémának számító órahamisítás témájáról kérdezte a Bálint órásként ismert Győri Órás Bt. szakértőjét, ifj. Bálint Pétert. „Nagyvárosokban, nyaralóövezetekben az utcai árusoknál lehet kapni hamis órákat, de megtalálhatjuk őket piacokon, névtelen ajándékboltokban vagy internetes, akár aukciós oldalakon is” – ismerteti a probléma elterjedtségét Bálint. Mint mondja, sokan hoznak haza külföldi útról szuvenírként hamisítványt, de ebben az esetben a vevők többnyire tisztában vannak vele, hogy nem eredeti terméket vásároltak, épp ezért ritkán vagy egyáltalán nem viselik. Ennél sokkal nagyobb probléma, hogy az interneten – itthon elsősorban apróhirdetési vagy aukciós portálokon – üzletszerűen kereskednek ilyen termékekkel, és sajnos sokan bedőlnek az olcsó ár csábításának.

Hamis órák a Tissot hamisítás elleni kampányában (Forrás: Órák.hu)

„Azt gondolhatnánk, hogy csak a luxusórákat „érdemes” hamisítani, csak arra van kereslet, de meglepődve tapasztaltuk, amikor egy műanyag, tízezer forintos divatóra hamisítványát hozták be szervizünkbe elemcserére” - mondja a szakértő hozzátéve, hogy napi szinten találkoznak hamisítványokkal, amelyeket a vevők többnyire elemcsere, szíjállítás apropóján visznek be. Bálint szerint sok gond van ezekkel, mert még a jobb utánzatok is gyengén vannak összerakva, gyenge anyagokból készülnek, amik nem bírják a használatot. A hamis órák javítását azonban nem vállalják, hiszen a vállalkozás minden munkájára garanciát ad. „Ezekhez az órákhoz nyilvánvalóan nincs gyári háttértámogatás, az alkatrészbeszerzés nem lehetséges, így gyakorlatilag kidobott pénz egy ilyen termék megvásárlása” – hangsúlyozza a szakember.

Azoknak a vevőknek, akik hamisítvány javításával fordulnak az óráshoz, annyit tudnak tanácsolni, hogy legközelebb vásároljanak óvatosabban. Bár egyre tökéletesebb hamisítványok léteznek a piacon, így előfordulhat, hogy a szakértőt is elbizonytalanítja egy-egy termék eredetisége, van néhány szempont, aminek betartásával elkerülhető a hamisítványok megvásárlása.

Néha egészen aprók az eltérések az eredeti és a hamisítvány között (Forrás: Órák.hu)

„Körültekintően és csak márkakereskedésben vásároljanak. Szánjanak rá időt, hogy ne csak a legolcsóbb ajánlatot keressék meg az interneten, hanem nézzenek utána az eladónak is, hiszen a gyártók nagy része saját honlapján elérhetővé teszi a magyarországi hivatalos kereskedők listáját” – sorolja a vevőknek szánt tanácsokat Bálint. Amennyiben pedig van rá mód, hogy a vevő személyesen is megnézze a választott terméket, akkor érdemes az olyan sokat sejtető, apró hibák után kutatni, amelyet egy minőségi, eredeti gyártó nem követne el. Ha az óra az anyaghasználatban, a kidolgozás minőségében gyengének tűnik, például sorjásak az élek, pontatlanok az illesztések, akkor jobb nem megvenni a terméket.

Bálint Péter szerint az a tény, hogy nagyon árérzékeny világban élünk, hajlamossá teszi az embereket arra, hogy a „jó vétel” reményében kétes minőségű termékeket és nem megbízható helyeken is vásároljanak. Ugyanakkor a szakértő azt tanácsolja, „a túl jó ajánlat általában gyanús, ezért a 40-50-70%-os kedvezményt kezeljük fenntartással”.

(Via: HENT)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek