Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Kim Dotcom Obama elnöknek énekel

Barack Obama elnöknek címzett dallal támadja a jogvédelmi lobbit és védi az internet szabadságát legújabb figyelemfelhívó akciójában Kim Dotcom. A Hollywoodnak címzett nyílt levelében az internetguru a közösség érdekében, és persze a maga védelmében szólal fel.

Dotcom új weboldalának fejléce

Néhány napon belül két fronton is támadást indított az őt támadó szerzői jogvédők ellen Kim Dotcom. A januárban bezárt Megaupload alapítója előbb a The Hollywood Reporter magazin hasábjain közzétett nyílt levélben, majd új weboldalán egy zenei videóval jelentkezett.

Dotcom nyílt levelében az internet és saját tevékenységének innovatív oldalát hangsúlyozza. Levele szerint "nem ő az ellenség", hanem az elavult üzleti modellek, viszont ő az, aki a digitális éra igényeihez igazodó, profitbiztos megoldásokkal segíthetne újra felívelő pályára állítani a zene- és filmipart. Dotcom alaposan kikel továbbá a jogvédelmi lobbi ellen, viszont dicséri az új-zélandi jogrendszert, ami többszörösen talált hibát az elleni irányuló FBI intézkedésekben.

Levele megírását követően Dotcom előrukkolt egy dallal is új honlapján, amelyet Mr. President címmel egyenesen Barack Obama elnöknek címzett. Dotcom a dalban szintén a lobbisták ellen, de az internet és az internetezők szabadsága mellett kardoskodik.

(Via: THR, TorrentFreak)

0 Tovább

Kína túlzottan szereti a kosárlabdázókat

Kínában különösen nagy népszerűségnek örvend az amerikai kosárlabda, különösen mióta az NBA-nek helyi születésű játékosa is van. Az ázsiai cégek a sportág népszerűségére tekintettel híres játékosok neveit használva dobják piacra termékeiket, aminek persze a kosarasok nem kifejezetten örülnek.

Michael Jordan volt az első, aki pereskedni kényszerült egy kínai sportcéggel miután az Jordan nevének kínai átírását helyeztette védjegyoltalom alá, persze a sportoló hozzájárulása nélkül. Később Yao Ming, az első kínai NBA játékos keveredett hasonló ügybe, amikor kínai cégek az ő nevét használva akartak sört és acélcsöveket értékesíteni. Nemrég pedig Jeremy Lin fedezte fel, hogy karrierje beindulása után egy kínai sportcég illetéktelenül bejegyeztette a nevét termékei márkaneveként.

Legújabban Kobe Bryant baja gyűlt meg a népszerűségére áhítozó kínai vállalkozókkal. Fujian tartományban egy magánszemély kért és kapott védjegyoltalmat a "KB-Kobe" elnevezés, valamint a sportoló nevének kínai átírására. A márkanevet táskákon és tárcákon kívánja használna.

A fujiani védjegy ellen Bryant szponzora, a Nike panaszt emelt. Ezt azonban a napokban a kínai védjegyfelügyeleti hivatal elutasította. A hivatal szerint ugyanis Bryant ismertsége csak a kosárlabda sportra terjed ki, így nevének használata a sportágon kívül nem sértheti a Nike jogait. A Nike természetesen fellebbezett, így várjuk, hogy az ügyben mit határoz majd a bíróság.

(Via: Managing IP, kép: Wikipédia)

0 Tovább

Eladta a felhasználók adatait a kalózoldal

Több kalózoldalt is üzemeltetett az az olasz férfi, aki bevételeit azzal toldotta meg, hogy eladta a felhasználók adatait a potenciális hirdetőknek. A kalózkodó internetezők adataik harmadik félnek történő átadására természetesen nem adtak engedélyt.

Az olasz hatóságok tavaly novemberben öt weboldalat, köztük az ország legnagyobb engedély nélkül működő zenei oldalát, az Italianshare.net-t zárták be szerzői jogsértés gyanújával. Az oldalaknak összesen 300 ezer felhasználója volt, és több mint 30 ezer darab, zenei, filmes és egyéb tartalomra mutató illegális letöltési linket tettek közzé. Az olasz pénzügyi rendőrség a nyomozás eredményeként őrizetbe vette a weblapok közös üzemeltetőjét, az internetes körökben Tex Willer-ként ismert férfit.

A hatóságok szerint Willer komoly pénzügyi csalást hajtott végre kalóz vállalkozásai révén: 83 ezer eurós adótartozása mellett 100 ezer euró értékben állított ki hamis számlákat, és mintegy 37 ezer eurót keresett azzal, hogy a weblapok felhasználóinak személyes adatait, így ezek e-mail és IP-címét is eladta hirdetőinek. Mivel az adatok harmadik félnek történő kiadására nem kért, és így nem is kapott engedélyt a felhasználóktól, súlyosan megsértette ezzel az adatvédelmi szabályokat.

A rendőrség úgy becsüli Willer 2007 óta a hirdetési helyek eladásából és az oldal fenntartása érdekében gyűjtött adományokkal mintegy 580 ezer eurót kereshetett.

(Via: TorrentFreak)

3 Tovább

Tízezrek követelik a megbocsátást

Július elején kegyelmi kérvényt nyújtott be a The Pirate Bay egyik alapítója a svéd hatóságokhoz. Peter Sunde-nek a közeljövőben kellene börtönbe vonulnia, hogy ezt elkerülje, felmentési kérelmét online petícióval is támogatja a kalóz közösség.

A számláló a blogbejegyzés írásnak pillanatában 111 ezer aláírást mutat.

A kalózoldal szóvivőjeként is ismert Peter Sunde nyolc hónapot kell börtönben töltsön a rá kiszabott jogerős ítélet szerint. Mivel Sunde már minden fellebbezési lehetőséget kihasznált, a büntetés elkerülése érdekében kegyelmi kérvényben kérte felmentését. Ebben ír munkahelye elvesztésének lehetőségéről, de arról is, véleménye szerint olyan bűnök miatt ítélték el, amelyeket nem követett el, és hogy valójában ő a szerzői jogi lobbi túlkapásainak áldozata, továbbá, hogy a ráeső, 100 millió korona összegű pénzbüntetést soha nem tudná megfizetni.

Annak érdekében, hogy a kegyelmi kérvénynek érvényt szerezzenek, a kalóz közösség online petíciót indított Sunde érdekében, amely mellé a The Pirate Bay jelenlegi üzemeltetői is odaálltak. Ennek köszönhetően a célként kitűzött tízezer aláírást néhány óra alatt elérték, sőt alig három nap alatt elérték a 100 ezres számot is. A cél pedig a 200 ezer fő elérése, ezt ugyanis a kezdeményezők szerint a svéd hatóságok már biztosan nem hagyhatják figyelmen kívül.

(Via: TorrentFreak)

1 Tovább

Csak az egészséges gyanakvás védhet meg?

A Yahoo 7 News ausztrál hírportál utánajárt, mennyire elterjedtek a hamisított kozmetikumok a kontinensnyi országban. Az eredmény kiábrándító, számtalan helyen találkoztak hamis krémekkel, szemfestékkel, rúzsokkal és egyéb piperecikkekkel. A videóban sokkoló képek is láthatóak az ilyen termékek által okozott „mellékhatásokról”, bőrgyógyászati panaszokról. 

A megszólaltatott szakértő arra figyelmeztet, hogy az ilyen termékek gombás, bakteriális fertőzéseket is okozhatnak – a bennük található, rendszerint jelentős dózisú nehézfém okozta allergiás reakciók mellett.

A filmből az is kiderül, hogy ma már szinte alig megkülönböztethetőek avatatlan szemek számára az eredeti termékek a hamisítványoktól. Így nem marad más, mint egészséges gyanakvással viseltetni, ha feltűnően olcsón kínálnak prémium-termékeket, olyan árusok, akikből nem néznék ki, hogy hivatalos viszonteladói lehetnek a nagy márkáknak!

2 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek