Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Két fiúbanda ugyanazzal a névvel?!

A brit X Faktor kedvencei és egy amerikai fiúbanda pereskednek egymással a bíróságon, ugyanis mindkét csapat a One Direction nevet használja. A kérdés az, melyikük kezdte előbb.

One Direction US vs. One Direction UK

A pert az amerikai One Direction kezdte: 1 millió dolláros keresetet nyújtott be a brit csapat ellen annak okán, hogy utóbbiak amerikai piacon történő megjelenése súlyosan sérti a jogaikat, továbbá összezavarja a fogyasztókat. Az amerikai banda szerint a nevet ők használták előbb nyilvánosan, lemezük ugyanis 2011 februárjában jelent meg először az iTunes kínálatában.

A brit X Faktor atyja, Simon Cowell és kiadója azonban máshogy látják az ügyet. A brit One Direction jogi képviselői szerint ugyanis a csapat már a tévés vetélkedő előtt is használta a nevet: 2010 nyár végén és őszén már Facebook, Twitter és YouTube fiókat is létrehoztak, amely az amerikai fogyasztók számára is elérhető volt.

Nem a One Direction esete az első egyébként a popzene történetében, ahol előadók vitatkoznak választott neveiken. Hasonló per zajlott a Dinosaur és a Dinosaur Jr., a Death from Above és a  Death from Above, valamint a Galaxie 500 és a Galaxie között. További érdekesség, hogy számos ismert zenész hasonló névvita után futott be. A Pink Floyd, a The Grateful Dead és a The Chemical Brothers olyan néven kezdték, amelyet más is használt.

A brit One Direction legismertebb száma:

Dal az amerikai One Direction-től:

(Via: THR)

0 Tovább

Merida, a problémás

Szokatlan védjegy vitákba bonyolódik a Disney új rajzfilmje, a Merida, a bátor kapcsán. Úgy néz ki, az amerikai védjegyhivatal elbírálója nem tudott a stúdió és a Pixar összeolvadásáról, ezért elutasította a Disney védjegykérelmét, amely leányvállalata nevét is tartalmazta.

A Disney - Pixar a napokban mutatta be az amerikai mozikban legújabb rajzfilmjét Merida, a bátor címmel. A stúdiók még a bemutató előtt benyújtották védjegykérelmüket az amerikai védjegyhivatalhoz, ám azt két irányból is támadás érte.

Egyrészt egy baseball csapat, az Atlanta Braves kifogásolta a kérelmet a következő kategóriákban: gyümölcsös snackek, lekvárok, zselék, feldolgozott mogyoró, tejtermékek, feldolgozott gyümölcs, zöldség és húsalapú termékek. Elsőre furán hangzik a lista egy sportcsapat vonatkozásában, de mint kiderült, az Atlanta Braves élelmiszerértékesítési engedéllyel is rendelkezik, és a meccseken értékesít rágcsálnivalókat. A felek jelenleg is egyeztetnek, de a hírek szerint meg fognak tudni állapodni.

A második kifogás közvetlenül a védjegyhivataltól érkezett. A Disney a két gyártó stúdió nevével szókapcsolat formájában ("Disney Pixar Brave") is kérvényezte a védjegyoltalmat, az elbíráló viszont ezt elutasította arra hivatkozva, hogy a Pixar nevének használata sértené a Pixar jogait. Nos igen, bármilyen meglepő, az elbírálónak elkerülte a figyelmét, hogy 2006 óta a Disney a Pixar tulajdonosa. A Disney persze fellebbezett a döntés ellen, a védjegyhivatal pedig áthelyezte hibásan eljáró munkatársát.

A Merida, a bátor augusztustól látható a magyar mozikban.

(Via: THR)

0 Tovább

105 millió forint értékű hamis ruhát fogott a NAV

Nem jutott el a szlovák címzetthez az a kamion, amelyiket Törökországban pakoltak tele több mint 23 ezer darab védett márkajelzéssel ellátott textiláruval, mert a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Főigazgatóságának pénzügyőrei az M1-es autópálya lébényi pihenőjében lekapcsolták

A NAV közleménye szerint  a szlovák rendszámú tehergépjármű a menetlevél szerint Törökországból származó gyűjtőárut szállított Szlovákiába. A pénzügyőrök a tételes vizsgálat során a konténerben összesen 22266 darab, az eredetire megtévesztően hasonlító, többek között Hupikék Törpikék, Verdák ábrás gyermek szabadidő együttest; többféle, pl. Barca, Real Madrid ábrás védjeggyel ellátott sálat; Pepe Jeans, Guess feliratos pólót; Tommy Hilfiger védjegyes farmert és inget; Burberry és Louis Vuitton feliratos ruha együttest; Puma, Nike, Converse és Adidas feliratos nadrágot, valamint Versace védjegyes ágynemű garnitúrát találtak.

A hatóság az összesen 105 millió forint értékű hamis árut lefoglalta, és az ügyet - áru hamis megjelölése bűncselekmény gyanúja, valamint szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése miatt feljelentéssel átadta a NAV illetékes Bűnügyi Igazgatóságának.

TOVÁBBI FOTÓK AZ AKCIÓRÓL A NO KAMU FACEBOOK OLDALÁN!

0 Tovább

Olasz vonatra szólnak a hamis kínai jegyek

A kínai hamisítók úgy fest, túlléptek a ruházati cikkek, trendi elektronikai termékek, kozmetikumok és egyéb fogyasztási cikkek hamisításán. Az olasz hatóságok ugyanis egy Kínából érkező teherhajó rakományának átvizsgálása során 28 millió euró értékű vonatjegyet találtak, amely a római Leonardo Express-re szólt.

A hamisítványokra a Livorno kikötőjében szolgálatot teljesítő határőrök bukkantak rá egy konténerben, amely szállítási okmányai szerint irodabútort és képeslapokat tartalmazott. A konténer felnyitása után 28 dobozban összesen 2 millió darab hamis vonatjegyet találtak. A hamis jegyek egy Firenzében működő kínai háztartási boltnak voltak címezve, de a hatóságok szerint valószínűbb, hogy utazási ügynökségeken keresztül Olaszország-szerte terjesztették volna.

Az olasz hatóságok szerint egyébként a jegyeken látszik, hogy nem eredetiek. A hamisítványokat gyenge minőségű papírra nyomták, a nyomtatásnak mosott hatása volt, ráadásul a betűméretet is nagyobbra hagyták.

A hamis jegyeket vizsgálják az olasz hatóságok

A Leonardo Express a Fiumicino repülőtér és Róma városközpontja között közlekedő gyorsvasút, amelyre egy út ára 14 euró körül van. Ha a hamisítóknak sikerült volna becsempészni, majd eladni a szállítmányt, jelentős haszonra tehettek volna szert.

(Via: ABC News)

1 Tovább

Hamis pólókat foglalt le a NAV

30 millió forint értékben, közel 12 ezer darab  hamisított ruházati terméket találtak Debrecenben a Nemzeti Adó-és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei egy Törökországból érkező kamionban.

A NAV közleménye szerint a hivatal Hajdú-Bihar megyei Igazgatóságának pénzügyőrei egy textilárut szállító kamion esetében tartottak szúrópróbaszerű ellenőrzést. Ennek során olyan védjeggyel ellátott ruhákat találtak, amelyeken egy egyszerű szemrevételezés alapján is látható volt, hogy azok anyagukban, kidolgozottságukban is silány minőségűek, viszont a rajtuk elhelyezett hamis jelzésekkel alkalmasak arra, hogy a vevőket megtévesszék.

Ezt követően a pénzügyőrök tételesen átvizsgálták a szállítmányt és közel 12 ezer darab hamis márkajelzéssel ellátott pólót, atlétát és egyéb ruházati terméket találtak.

A Nemzeti Adó-és Vámhivatal munkatársai a 30 millió forint értékű hamis terméket lefoglalták és áru hamis megjelölése bűncselekmény elkövetése miatt indítottak eljárást.

(Forrás: NAV)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek