Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

16 millió forintnyi hamis ruhát foglalt le a NAV

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal mai közleménye szerint a hivatal munkatársai két határátkelőhelyen is hamisított ruhákat szállító teherautókat tartóztattak fel. Az észak-alföldi régióban az idei évben több mint 100 millió forint értékű hamisított ruházati terméket foglaltak le a NAV pénzügyőrei.

A NAV pénzügyőrei Ártándon és Csengersimán is alaposabb vizsgálat alá vetettek egy-egy gyanúsnak tűnő kamiont, amelyek Törökországból Lengyelországba, illetve Lettországba tartottak. A vizsgálat során kiderült, hogy bálákban csomagolva 13 ezer darab olyan póló, nadrág, törülköző, lepedő, párna és paplan huzat is volt, amelyek hamis márkajelzésekkel, többek között Adidas, Nike, Monster, Zara, Disney, Ferrari voltak ellátva.A termékek anyagukban, kidolgozottságukban is silány minőségűek voltak, viszont a rajtuk elhelyezett hamis jelzésekkel alkalmasak arra, hogy a vevőket megtévesszék.

A NAV a közel 16 millió forint értékű hamis terméket lefoglalta és áru hamis megjelölése bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárást.

Az alábbi videó az ellenőrzést követően készült.

0 Tovább

Megnyílt a kínai Hallstatt!

Tavaly nagy felháborodást keltett, mikor kiderült, hogy Kínában engedély nélkül megépítik az UNESCO világörökségi listáján szereplő festői osztrák falu, Hallstatt pontos mását. A turisztikai látványosságnak szánt hamisított kínai városka megnyitotta kapuit a látogatók előtt, sőt az eseményen az osztrák település polgármestere is részt vett.

Az eredeti Hallstatt

A kínai Hallstatt

Sokáig titokban tartották, hogy egy kínai bányásztársaság, a Minmetals Land Inc. a dél-kínai Guangdong tartományban megépíti az osztrák Hallstatt pontos mását. Tavaly, a cég egyik alkalmazottja osztrák látogatása során derült fény a beruházásra, amelynek kapcsán az osztrák fél csalódottságának és döbbenetének adott hangot. Mire azonban a 940 millió euró összegű beruházás elkészült, Hallstatt vezetése is megenyhült.

A tóparti város Kínában is vízparton kapott helyet, jelenleg építési terület veszi körül, amely azt jelzi, a turisztikai látványosság tovább bővülhet. A megnyitót június első hétvégéjén tartották, amelyre Hallstatt polgármestere is ellátogatott. Alexander Scheutz büszkeségének adott hangot, és a kulturális kapcsolatok ápolására tett ígéretet Kínában.

A hallstatti turisztikai központ kezdeti ellenérzése után szintén üdvözölte a falu elkészítését. Adataik szerint ugyanis 2005-ben még évi alig 50 kínai turista látogatott a festői barokk településre, ma már azonban ezrek keresik fel replika városuk eredetijét.

Fotózkodó turisták a replika faluban

Nem mindenki ilyen lelkes azonban a kérdésben. Hallstatt lakosai közül többen is helytelenítik, hogy otthonuk egyedi építészeti és kulturális örökségét másolják, és abból Kínában hasznot húznak. Néhány kínai állampolgár pedig nem érti, miért kell az európai építészetet utánozni, hisz az ázsiai országnak is megvannak a maga elismerésre méltó és különleges építészeti hagyományai.

A fotók után alább egy videót is láthattok a kínai hamis városról.

(Via: Reuters, Financial Post, Google News)

0 Tovább

Az online kalózkodás csatatere

Nagyon tartalmas infografikát mutatunk az online kalózkodás ellen zajló küzdelem szereplőiről. Érdemes alaposan átböngészni, hol helyezkednek el a felhasználók, a legális és illegális terjesztők, a szolgáltatók és a törvényhozók, továbbá, hogy ezek között milyen irányú kapcsolódási pontok vannak.

Nagyításhoz kattintsatok a képre!

by visually. Browse more data visualizations.
 

(Via:Visual.ly)

0 Tovább

Bezár a legöregebb torrent oldal

A Filesoup már akkor működött, amikor a The Pirate Bay vagy az isoHunt oldalainak még nyoma sem volt. Egy jogi procedúra eredményeként azonban elpártoltak a felhasználók, így az oldalt becsukják üzemeltetői.

A Filesoup logója

Számos torrent oldalt előzött meg indulásával és élt túl a 2003 februárjában Nagy-Britanniában elindított Filesoup torrent oldal. A lap népszerűségét jól mutatja, hogy működése legsikeresebb időszakában több mint 1 millió regisztrált felhasználóval üzemelt. A jogsértő tartalmakat megosztó kalózoldalak azonban nem maradnak észrevétlenek a jogvédők előtt. 2009-ben a brit jogvédő szervezet, a Federation Against Copyright Theft (FACT) szakértőinek részvételével házkutatást tartottak két üzemeltető otthonában. Őket később őrizetbe vették, majd vádat emeltek ellenük.

Hosszas jogi csatározás eredményeként 2011-ben a hatóságok végül ejtették a vádakat a Filesoup üzemeltetői ellen, mert a bíróság nem ítélte elegendőnek a FACT által benyújtott bizonyítékokat. Bár ezt sikerként könyvelhették el a kalózok, a pereskedés mégis a lap végét jelentette.

A felhasználók a két éves jogi procedúra ideje alatt fokozatosan elkoptak. A napi több tízezres látogató száma néhány tucatra esett vissza, így az üzemeltetők úgy döntöttek, beszüntetik a működést: a lap adatbázisát ugyan nem adják el, de a domain nevet aukcióra bocsátják, ahol bárki licitálhat, aki szeretne egy kis darabkát a BitTorrent történelemből.

(Via: TorrentFreak)

0 Tovább

Milyen irányba mozog a hologram?

Hasznos videót tett közzé a HP, amelyben a nyomtatópatron hamisítás problémájával foglalkozik. Az anyag felhívja a figyelmet arra, mire figyeljenek a vásárlók, ha megbízható, minőségi terméket szeretnének venni.

A HP videója először is kitér arra, hogy 3 milliárd dollárra becsülik évente a hamis nyomtatópatronok és festékek éves forgalmát. Kiderül, hogy a cég tíz évvel ezelőtt indította hamisítás elleni programját annak okán, hogy a hamisítók gyenge minőségű utánzataikkal megtévesztik a fogyasztókat, így mind a vevőknek, mind az eredeti márkának komoly károkat okoznak.

Holografikus biztonsági címke a HP dobozok oldalán

Az anyag leghasznosabb része a hamisítványok kiszűrésére adott tanácsokban rejlik. A szakértők elmondják, hogy először is érdemes odafigyelni már a csomagolás minőségére. A HP, mint nyomtatás technológiai cég biztosan nem hoz forgalomba olyan terméket, amelynek csomagolása csúnyán, hibásan nyomott. Figyelnek arra is, hogy a dobozban a patron ne koszolódjon, azaz a doboz felbontása után a patronoknak tisztának, pormentesnek kell lennie.

A dobozok oldalán a cég QR kóddal ellátott holografikus biztonsági címkézést használ, amelyek a termék eredetiségét hivatottak igazolni. A QR kód okostelefonnal beolvastatható, illetve a címkén szereplő azonosítószám online lekérdezhető, amely alapján visszaigazolást kaphatunk termék megbízhatóságról. A holografikus címkének érdekes trükkje van: a háttérben pipa jelek és az OK felirat olvasható, amelyek a dobozt mozgatva más irányba mozognak. Ha föl-le irányba mozgatjuk a csomagot, a pipa és OK jelek ellentétes irányba, ha jobbra-balra akkor pedig azonos irányba látszanak mozogni.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek