Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Kínában már kapható az iPad 3!

Igaz ugyan, hogy a hivatalos Apple termék még nem került forgalomba, az alábbi képek tanúsága szerint a kínai hamisítók már elkészítették a maguk iPad 3 verzióját. Ezüst hátlap, nagy kijelző és Android rendszer, ez minden, amit tud.

A fotókat a Gizmodo portál riportere készítette egy sanghaji műszaki cikk piacon. Mint írja, a helyszínen több üzlet kínálatában is megtalálta a táblagépet. A boltokban 9,7 inches kijelzővel iPad 3-ast, 7 inches kiadásban iPad 2-est, 5 inches kijelzővel sima iPad-et lehet kapni, amelyek egyike sem eredeti Apple termék.

  

A kamu táblagépen a jelzés a készülék hátoldalán az almás logó alatt fel van feltüntetve. Bár a műszaki termékek iránt érdeklődők jól tudják, hogy ilyen termék hivatalosan még nincs forgalomba, aki kevésbé követi a trendeket, az is rögtön kiszúrhat néhány egyértelmű jelet a hamisításra. Például, hogy a hátlap alján fel van tüntetve, hogy Android rendszer fut a gépen, ami a bekapcsolás után is egyértelmű válik, vagy, hogy a készülék oldalán MicroSD kártyaolvasó van beépítve, ami szintén nincsen az eredeti eszközökön. Végül, az ár is elég jó indikátor. Az említett piacon az iPad 3-as ára 600 és 4800 jüan között mozgott (USD 95 - 758), ebből az egyik túl olcsó, a másik már túl sok, az árkülönbség pedig elképesztően valószerűtlen.

   

(Via: Gizmodo)

0 Tovább

A 63 milliárd dolláros probléma

Közzétette sorban a 9., a szoftverkalózkodás globális helyzetét vizsgáló tanulmányát a világ legnagyobb szoftvergyártóit tömörítő BSA (Business Software Alliance), amelyhez idén egy grafikus videót is készített, hogy könnyebb legyen az információk értelmezése.

A 2011-es év adatait összegző Global Piracy Study világszerte 42, az Európai Unió tagállamaira nézve átlagosan 33 százalékra becsüli a kalózkodás arányát. Magyarország mutatója a nemzetközi átlaghoz közelít: 41 százalékos (amely érték egyébként három éve változatlan). A szakértők becslése szerint a hazai kalózkodási mutató 143 millió dollár értékű illegálisan használt programnak felel meg.

A BSA szerint a nemzetközi 42 százalékos kalózkodási arány több mint 63 milliárd dollár értékű illegális szoftvert jelent. Az Európai Unióra nézve mintegy 14,4 milliárd dollárra becsülik a kalózprogramok értékét.

A jelentés elkészítéséhez a vizsgált országokban 15 ezer felhasználó megkérdezésével kutatás is készült. E szerint nemzetközi szinten a számítógép használók 57 százaléka, az Európai Unióban 48 százaléka, Magyarországon 55 százaléka ismeri el, hogy kalózkodik. A lekérdezés szerint a szoftverkalózok többnyire 25 és 44 év közötti férfiak.

Részletes közleményt a HENT híroldalán olvashattok, a teljes tanulmányt és az egyes ország adatokat pedig megnézhetitek a BSA weboldalán.

(Forrás: BSA)

2 Tovább

Hamis konyhai eszközöket és fűkaszát foglalt le a NAV

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) közleménye szerint csaknem 300 millió forint értékben foglaltak le a pénzügyőrök konyhai készleteket, késkészleteket, illetve fűkaszákat egy magyar kamionból.

A pénzügyőrök Rajka térségében végeztek közúti ellenőrzést. A megállított magyar rendszámú jármű okmányai szerint Németországból Magyarországra szállított konyhai árukat. A kamion rakományának átvizsgálása során 7593 darab Swisshome, Kaiserhoff és Stihl márkajelzésű, védjegyoltalom alatt álló késkészlet, tálca és konyhai mérleg, valamint fűkasza került elő. Ezek összértéke meghaladja a 291 millió forintot. A termékekről az előzetes szakértői vélemény alapján kiderült, hogy azok a fogyasztó megtévesztésére alkalmas hamisítványok.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal a közel 7600 darab terméket lefoglalta, és az ügyet - áru hamis megjelölése bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt - feljelentéssel átadta a NAV illetékes Bűnügyi Igazgatóságának.

Forrás: NAV

0 Tovább

Jake Sully, a Bosszúálló?

Az elmúlt hetekben a szuperhősöket felvonultató Bosszúállók jegyeladási sikereitől hangos a filmes sajtó. A film, amelyben Vasember, Thor, Hulk, Amerikai kapitány és társaik együtt szállnak harcba a világ megmentéséért kiváló nyitó hétvégéje után szorgosan halad afelé, hogy a nemzetközi bevételek örökranglistáján olyan nagyágyúkat körözzön le, mint a Harry Potter széria befejező része vagy a Transformers harmadik epizódja.

Nem meglepő hát, hogy a produkció a kínai hamisítókat is megihlette. Ám az alábbi fotó tanúsága szerint ők eltévedtek kissé. Bár sem Pókember, sem Batman nem szerepel a filmben, de ők legalább klasszikus képregény hősök. No, de azt magyarázza meg valaki, milyen analógia alapján került a pólóra Jake Sully, az Avatar főszereplője? (Azon túl persze, hogy mindenidők legjobb bevételt produkáló filmjéről beszélünk...)

(Via: geektyrant.com)

0 Tovább

Fogamzásgátlók hamisítását ösztönzi az egy gyermekes családmodell?

Az egy gyermekes családmodell okán Kínában hatalmas a kereslet a fogamzásgátló termékek iránt. A keresletet azonban nem csak a legális gyógyszergyártók igyekeznek kielégíteni, de a hamisítók is lecsaptak a piacra. A hamisítványok között nem csak a megelőző jelleggel szedett fogamzásgátlók, de esemény utáni tabletták is kaphatók.

Az alábbi hír szerint Kínában akkor a kereslet a terhesség elkerülése érdekében alkalmazható készítmények iránt, hogy számos kereskedő vállalja a kockázatát annak, hogy engedély nélkül árusítja a receptköteles készítményeket. Az illegális termékek jelenléte okán a kínai hatóságok rendszeresen végeznek ellenőrzéseket. A közelmúltban Pekingben tartottak razziát, ahol öt, egészségügyi termékeket értékesítő üzletben is találtak hamisított, sürgősségi fogamzásgátló szereket, köztük esemény utáni tablettákat. A boltokban összesen 60 doboz fogamzásgátló szert foglaltak le.

A hatóságok az eset kapcsán figyelmeztették a lakosságot, hogy receptköteles gyógyszert orvosi rendelvény nélkül fogyasztani önmagában is veszélyes. A hamisítványok azonban ismeretlen és ellenőrizetlen összetevőik okán egyáltalán nem biztos, hogy megfelelnek céljuknak, ráadásul súlyos egészségkárosító hatásuk lehet.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek