Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

20 ezer fontnyi fémhulladék

Hamis könnyűfém felniket zúztak be a közelmúltban a brit hatóságok, amelyeken a BMW védjegye szerepelt illetéktelenül. A keletkezett fémhulladék értékét 20 ezer fontra (HUF 7,4 millió) becsülték.

A jogsértő telephelyén talált BMW emblémák

A hatóságok a Motorsport Wheels nevű cégnél végzett próbavásárlás eredményeként állapították meg, hogy a vállalat hamisítványokat értékesít. Bírósági végzéssel házkutatást tartottak a cég telephelyén, amelynek eredményeként közel 1700 darab felnit foglaltak le. Az eljárás lefolytatásának eredményeként a bíróság nagyobb összegű kártérítés megfizetésére kötelezte a Motorsport Wheel képviselőit, a hamisítványokat pedig bezúzatta.

Bezúzott fémhulladék

(Via: Irish Auto Trade Online)

0 Tovább

Elő a napszemüvegekkel!

Bár az időjárás eléggé szeszélyes, mégis, nyakunkon a nyár, így mind többen vesszük elő a napszemüvegeinket. A hamisítók persze ezt a terméket sem kímélik. Rendre gyenge minőségű utánzataik nem csak pénzkidobásnak számítanak, de nem lehetünk biztosak abban sem, valóban védelmet nyújtanak a káros UV sugárzással szemben.

Az alábbi videóban egy trendi Ray Ban napszemüveg példáján keresztül találtok néhány hasznos tanácsot arra vonatkozóan, mire figyeljetek, hogy új napszemüveg vásárlása során elkerüljétek a hamisítványokat.

A készítő nagyon alapos munkát végzett az eredeti és hamis szemüveg összevetése során. Ebből meg tudhatjuk, hogy már a dobozon látható a különbség: a hamisítványon nem szerepel a vonalkódos címkézés. A szemüveghez adott védőtokok mind minőségükben, mind anyagukban, mind színükben eltérnek. A különbségek közül talán a legnyilvánvalóbb és legaggasztóbb, hogy a hamisítvány közel sem olyan merev, így kétséges, hogy a táskába pakolva kellő védelmet nyújt-e a sérülés ellen. A két vásárlói tájékoztató tartalmilag és formailag megegyezik ugyan, de a hamisítvány egy gyenge minőségű nyomtatvány. A törlőkendőn a logó színe tér el: az egyik piros, míg a hamisítvány inkább narancssárga.

Magán a szemüvegen is számtalan apró eltérés mutatkozik. Az eredeti lencséjén nincs matrica, a márkajelzés nem tapintható rajta, szárai merevebbek, rögzítésük erősebb. A szemüveg szárai esetében a hamisítványon szellősebben van rögzítve a márkajelzés és belső oldalain is gyengébb minőségű a nyomtatás. Érdemes még megjegyezni, hogy a hamis szemüveg szárára szintén van tájékoztató rögzítve, amelyen a hamisítók tipikus hibája fedezhető fel, nevezetesen, hogy a szövegben betűzési és helyesírási hibák szerepelnek.

Ha esetleg nincs időtök végignézni az egész anyagot, ugorjatok 9:45-höz, ahol az alkotó egy gyors összefoglalót ad a felfedezett hibákról.

0 Tovább

Depressziósak a fájlcserélők?

Szokatlan kutatást készített a Missouri University of Science and Technology, amely a fájlcserélés és a depresszív tünetek közötti kapcsolatot vizsgálta. A szakértők szerint a betegségre utaló tünetekkel rendelkezők aktívabb fájlcserélők, mint a tünetekkel nem rendelkező társaik.

Korábbi mentál higiénés felmérések találtak már kapcsolatot az intenzív online vásárlás, közösségi oldal használat, internetes szerencsejátékozás és éjjeli netezés között is, ám ez a felmérés az első, amely a kalózkodással köti össze a panaszokat.

A kutatás elkészítéséhez mintegy 200 egyetemi hallgató hálózathasználati szokásait vizsgálták, amelyeket később összevetettek egy másik kutatással, amely ugyanezen hallgatók mentális állapot felmérését végezte. Az eredmények szerint a depresszióra utaló tünetekkel pozitívan korrelál, hogy az érintett milyen aktivitással használja a P2P rendszereket.

A felmérés kapcsán Dr. Sriram Chellappan vezető kutató javaslatként megfogalmazta, hogy az internethasználat monitorozására fejlesztett alkalmazással jó pontossággal lehetne szűrni a kockázatos viselkedést, vagyis pusztán a látogatott oldalak és a látogatás gyakorisága alapján ki lehetne találni, kinek vannak panaszai. Dr. Chellappan szerint, ha egy ilyen szoftver lenne telepítve a campus rendszerére az iskola vezetőit arról, melyik diáknak lehet szüksége segítségre…

(Via: TorrentFreak)

0 Tovább

MPAA: a lopás talán nem a jó kifejezés

Akár új fordulatot is hozhat a kalózkodás kezelésében az Amerikai Mozgókép Szövetség (MPAA) vezetőjének azon állásfoglalása, miszerint az illegális letöltésre a lopás talán nem a legjobb kifejezés.

Az MPAA hosszú ideje azonosítja a szerzői jogi jogsértést a lopással. Ennek talán legismertebb példája a „Nem lopnál autót…” kezdetű kalózkodás elleni kampány, amelyet komoly figyelmeztetésnek szántak a jogvédők a visszaélések ellen. Christopher Dodd, az MPAA 14 hónapja megválasztott vezetője azonban úgy véli, a filmipar olyan átalakuláson megy keresztül, amely más terminológiát követel meg a jogsértésekre vonatkozóan.  Dodd Cannes-ban adott interjút a Variety magazinnak, amelyben a digitális átalakulásra vonatkozóan kifejtette, egyre több és több online platformot lehet és kell feltölteni tartalommal, amelynek során a fogyasztói igények kiszolgálását kell előtérbe helyezni.

Az MPAA képviseletében Dodd is támogatta tavaly az amerikai törvényhozás által tárgyalt kalózkodás elleni jogszabályokat, így a SOPA tervezetét is. A jelentős kritikára válaszul ezt a tervezetet végül elvetették, de a filmes szakértő szerint a szerzői jogvédelmet nyújtó törvények szigorítására és modernizálása továbbra is elengedhetetlen. Az MPAA vezetője szerint a jövőben árnyaltabban közelíti majd meg a kalózkodás elleni intézkedések kérdését, amely gondolat mentén hozzátette: „rossz úton haladunk, ha tolvajlásnak nevezzük (a szerzői jogi jogsértést)”.

(Via: Variety)

0 Tovább

Lángolva végzik a hamisítványok

Kiválóan szórakoznak a készítők, miközben megsemmisítik a hamis Pokémon kártyákat mai videónk tanúsága szerint. Az sajnos nem derül ki az anyagból, hogy feldühödött gyűjtőkről, pórul járt vásárlókról vagy csak unatkozó fiatalokról van szó, mindenesetre drasztikus megoldást választva szabadulnak meg a hamisítványoktól: felgyújtják azokat.

Korábban már írtunk a hamis Pokémon kártyákról egy oktatófilm kapcsán, amely segít eligazodni a hamis és eredeti darabok között. A bejegyzést IDE kattintva olvashatjátok el. Ami a legfontosabb, hogy az eredeti Pokémon kártyák szigorú sztenderdek szerint készülnek, így a vásárlásnál figyeljetek a minőségre, a színre, a használt betűtípusokra, a kép és a szöveg egymáshoz viszonyított elhelyezésére.

A videó készítői a fent bemutatott módszeren túl más "erőszakos" megoldással is kísérleteztek a hamisítványok megsemmisítése során, többek között turmixolták és rájuk lőttek. Ezeket IDE kattintva láthatjátok.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek