Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hamis elemek az eBay-en

Mai videónk azt tanácsolja, hogy tegyünk egy próbát az eBay-en, és nézzük meg milyen gyakoriak a hamis elemek a keresési találatok között. Szót fogadtunk, és megnéztük.

A videó tanúsága szerint számos elferdített nevű termék szerepel a kínálatban. A Panasonic analógiájára így kapható PemesaniG és Ponenlie ("a biztonság kedvéért" mindkettőn almás logó is szerepel), Duracell feliratú elemek, amelyeknek már a csomagolása is gyanús, és a Samsung márkanevével megtoldott ismeretlen nevű termék is.

Ahogy bevezetőben írtuk, mi is böngésztünk kicsit az eBay kínálatában, és találtunk jelentős számú egyértelműen hamis, illetve olyan gyanús terméket, amelyről nem hisszük, hogy az eredeti gyártónak sok köze lenne hozzá. Az alábbi fotók csak kettő példa a kínálatból. Mindkettő Duracell elemnek hirdeti magát, de a csomagolás egyik esetében sincsen rendben.

Hamis Duracell ajánlatok az eBay kínálatában

A hamis és bizonytalan eredetű elemekkel javasolt vigyázni. Jó eséllyel már az élettartamuk sem felel meg a beígértnek, a minőségű hiányosságok miatt viszont könnyebben megolvadnak, egészségre ártalmas vegyi anyagok folyhatnak ki belőlük, ráadásul ne felejtsük el, hogy elektronikus eszközökben használjuk ezeket, így végső soron a használt eszköz meghibásodását is okozhatják.

0 Tovább

Egymást koppintják a hollywoodi filmesek

Nem csak a hamisítók esetében, de szakmai körökben is előfordul, hogy a filmesek egymás munkáját koppintják. A Universal stúdió nem kifejezetten sikeres Csatahajó című filmjének is elkészült a „remake-je”, amelynek okán a gyártó szerzői jogsértési pert indított.

A Universal stúdió idén tavasszal mutatta be a Hasbro egy társasjátékán alapuló látványos fantasztikus filmjét Csatahajó (Battleship) címmel. A gyártó jelentős összegeket fizetett a licencért, és még több pénzt fordított a gyártási költségekre. Az, hogy a film nem teljesít a mozikban a stúdió várakozásainak megfelelően, önmagában sem öröm a gyártónak, az viszont, hogy ZS kategóriás filmesek még koppintják is a sztorit, még nagyobb baj.

Universal vs. The Asylum

A The Asylum stúdió hollywoodi körökben arról ismert, hogy nagyobb blockbusterek kisköltségvetésű verziót készíti el, azokat az eredeti produkciókkal egy időben, azaz a nagyobb gyártók marketing kampányára építve hozza forgalomba tévén, DVD-n és a digitális videotékákban. Korábbi filmjei között olyan címeket találni, mint a Transmorphers, az Almighty Thor vagy a The Day the Earth Stopped, ami a Fox stúdió 2008-as The Day the Earth Stood Still című filmje alapján készült.

A The Asylum ezúttal Amerikai csatahajó (American Battleship) címen jelentkezett új filmmel, ami tartalmában és vizuális megjelenésében is másolja a Universal filmjét. A Universal szerzői jogi jogsértési per indításával azonban elérte, hogy a The Asylum kénytelen megváltoztatni a film címét (az új cím: American Warship lesz). A cég a plakátok, fizikai hordozók grafikáját is módosítja, amelyért cserébe a az eredeti gyártó ejtette a pert.

(via: THR)

0 Tovább

Mik a bizonyítékok Dotcom ellen?

Augusztusban tárgyalja az új-zélandi bíróság, hogy kiadja-e az Egyesült Államoknak Kim Dotcomot és szerzői jogi jogsértéssel vádolt társait. Minden idők egyik legjelentősebb kalózkodás ügyében számos új hír látott napvilágot a közelmúltban.

Dotcom és a felesége

Először is, az új-zélandi bíróság felszólította az amerikai hatóságokat, mutassák be a bizonyítékokat, amelyek alapján vád alá helyeznék a Megaupload alapítóját és munkatársait. A bíró szerint büntető perről lévén szó, a vádlottaknak jogában áll megismerni az ellenük felhozott bizonyítékokat, hogy megfelelően fel tudjanak készülni a védekezésre. Ennek érdekében pedig minden adatra szükség van, így a szerzői jogi jogosultságot igazoló iratokra, a portál és a szerzői jogosultak, valamint a portál és a felhasználók közötti kommunikációról szóló anyagokra, a Megaupload működéséről és pénzügyi tranzakcióiról szóló dokumentumokra, sőt a hatósági felderítésekről szóló információkra is.

Egy másik ítéletben a bíróság az augusztusi tárgyalás közeledtével enyhítette Dotcom szabadlábra helyezésének feltételeit is. A határozat szerint nem áll fenn a veszélye annak, hogy Dotcom megszökik, így nem kell már viselnie a tartózkodási helyét jelző elektronikus karperecet, és családjával visszaköltözhet a Dotcom-villába is.

Mindeközben a Megaupload jogászai már a védekezésre készülnek. Véleményük szerint a nyomozás során az FBI súlyos hibát vétett, mert eleve nem indíthatott volna eljárást a portál ellen, hiszen annak nincsen az Egyesült Államokban semmiféle székhelye. A védők szerint ez feltétel az amerikai jogszabályok szerint, ezért most az ügy elejtését követelik. Kérvényezték továbbá, hogy oldják fel a Megauploadhoz tartozó bankszámlák zárolását, hogy a perköltségeket onnan fedezhessék.

(Via: THR, BBC News, Reuters)

0 Tovább

Kalóztartalmakon keresztül ismeri meg a külvilágot Észak-Korea?

Észak-koreai menekültek részvételével készült vizsgálat szerint kalóztartalmakon keresztül ismerik meg a külvilágot az elnyomott országban élő fiatalok. Bár az internet szinte elérhetetlen a lakosság számára, üres adathordozók segítségével mégis terjed a fiatal generáció tagjai körében a nyugati zenei és filmes tartalom.

Nincs még egy ország a világon, ahol a médiatartalom olyan szigorú cenzúra alatt állna, mint a Koreai Népi Demokratikus Köztársaságban (ugye mindenki emlékszik rá, hogy az ország nyerte meg a 2010-s foci VB-t?!), az InterMedia kutatása szerint mégis van rá mód, hogy az állampolgárok megismerjék a külvilágot. A Quiet Opening címet viselő kutatás az országból elmenekült koreaiak bevonásával készült, és arra mutat rá, hogy az illegális fájlcserélés jelentheti az Észak-Koreában élő fiatalok számára a nyugati kultúra megismerésének lehetőségét.

Észak-Korea zászlaja

A tanulmány megállapítja, hogy Észak-Koreában az internet csak szűk, privilegizált kevesek számára érhető el, a tévé és rádió birtoklását sem engedheti meg mindenki magának, ráadásul ezeken is csak az állami csatornák foghatók. Ugyanakkor Dél-Koreából és Kínából számos kockázatvállaló kereskedő csempész be adathordózókat, köztük DVD lemezeket, MP3 és MP4 lejátszókat, valamint USB kulcsokat, ami lehetővé teszi, hogy az észak-koreaiak olyan tartalmakhoz is hozzáférjenek, amelyet a kommunista rezsim tilt, illetve tagad.

A számítógép birtoklása megengedett (bár ez is ritkaságnak számít), így az eszköz és az adathordozók segítségével lehetőség van rá, hogy a külföldről illegálisan becsempészett médiatartalmat megosszák egymással a helyiek. A kutatóknak nyilatkozó menekültek szerint az adathordozókkal rendelkezők 70-80 százaléka fiatal, akik barátokon, barátok barátain keresztül tudnak hozzáférni zenékhez, filmekhez. A nyilatkozók szerint az MP3, MP4 lejátszók különösen népszerűek, hiszen azokon számítógép nélkül is nézhető, hallgatható a tartalom. A hordozókra zömmel dél-koreai zenék, sorozatok, filmek kerülnek, mivel a nyelv ott nem akadályozza a megértést.

Az ügylet a tanulmány szerint ugyanakkor komoly kockázatot rejt. Nem engedélyezett médiatartalom birtoklása három hónap közérdekű munkavégzést, ha az dél-koreai, akkor akár öt év munkatábort is jelenthet az elkövetőknek. A menekültek szerint ugyanakkor sokan vállalják a kockázatot, hiszen így olyan dolgokat ismerhetnek meg, amelyekről hivatalosan nem tudhatnak. Egy 2010-ben Dél-Koreába szökött menekült például elmondta, fiatalon mindig azt mondták neki, Dél-Koreában sokkal szegényebbek az emberek, mint Északon, így a becsempészett déli kalózfilmek alapján kellett rájöjjön, hogy ez fordítva van.

(Via: HENT, TorrentFreak, Neowin)

3 Tovább

Bosszantja ázsiai rajongóit Lady Gaga

Szókimondó szövegei és merész színpadi megjelenése okán jelentős tiltakozást váltott már ki Lady Gaga "The Born This Way Ball" című ázsiai turnéja. A Fülöp-szigeteken és Dél-Koreában keresztény, Indonéziában iszlám csoportok tiltakoztak fellépése ellen. A napokban azonban egy Twitter bejegyzése hatására háborodtak fel rajongói, amelyben a régió hamisítványokban gazdag kultúrájára célozgatott.

Az énekesnő múlt héten Thaiföldön adott koncertet. Az országba való megérkezésekor a következő Twitter üzenetet osztotta meg 24 millió követőjével: "I just landed in Bangkok baby! Ready for 50,000 screaming Thai monsters. I wanna get lost in a lady market and buy fake Rolex."

Nem titok, hogy Ázsiában, így Thaiföldön is hatalmas mennyiségben gyártanak és értékesítenek hamisítványokat, ám Lady Gaga észrevételét sokan rossz néven vették. Rajongói közül többen csalódottságuknak adtak hangot, hogy az énekesnő így reagál hazájukra, sokan szóvá tették, hogy sértegeti őket, mások jelezték, a megvásárolt koncert jegy ellenére talán el sem mennek a showra. Lady Gaga Facebook oldalán egy rajongója szarkasztikusan megjegyezte azt is, ha az énekesnőnek lesz ideje vásárolgatni Bangkokban, akkor nem csak a hamis Rolexeknek, de a kalóz Lady Gaga cd-knek is örülhet majd.

Ázsiai turnéja során nem ez az első hasonló megjegyzése a popsztárnak. Hongkongi koncertje előtt szintén Twitter üzenetben osztotta meg, mennyire imádja a várost, ahol hamis Birkin táskákat lehet vásárolni.

(Via: Yahoo News, fotó: Lady Gaga Facebook oldala)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek