Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Bezárt egy teljes kínai város

Gyakorlatilag az összes üzlet bezárt egy kínai városban, miután elterjedt a hír, hogy a helyi hatóságok hamisítás elleni razziába kezdenek. A városvezetés tagadja pletykát.

A hírek szerint július közepétől kezdődően kezdtek el bezárni a boltok a kínai Shenyang városában, miután a kereskedők között egy nagyszabású, hamisítás elleni razzia híre kezdett el terjedni. A becslések szerint jelenleg a helyi üzletek 95 százaléka tart zárva.

A városvezetés tagadja a hírt. A jelentős bírságokat kilátásba helyező razzia hírét pletykának minősítették, és kérték a boltosokat, hogy nyissanak ki. Shenyang lakosai mindeközben a kínai mikroblogon panaszkodnak arra, hogy városuk gyakorlatilag élhetetlenné vált a bezárt üzletek miatt.

(Via: Daily Mail)

0 Tovább

LOVE KILLS LOWI?!

Vásárlási tapasztalattal kampányol a hamisítványok ellen a Nemzetközi Védjegy Szövetség (International Trademark Association, INTA). A videó tanúsága szerint még a figyelmes vásárlókat is könnyedén átverik a hamisítók.

Az INTA "Unreal" címmel indított, a fiatalokat megcélzó kampányához készült videóban egy lány mesél barátnőjének arról, hogyan vett hamis Ed Hardy táskát szándékán kívül. Mint mondja, a táska első pillantásra eredetinek tűnt, ám annyira olcsó volt, hogy azt már szinte "lopásnak" érezte. Mivel azonban nagyrajongója a márkának, gyorsan fizetett, és csak később vette alaposan szemügyre szerzeményét. A táskán minden jellemző Ed Hardy motívum és logó szerepel, ám a márka termékein rendre feltűnő szlogen - Love kills slowly - helyett egy teljesen értelmetlen szöveg szerepelt.

Egy ilyen feltűnő és ostoba hiba miatt a táska nem más, mint kidobott pénz. Ha nem akartok ti is így járni, vegyetek részt a Nagy Nyári Hamisítvány-vadászat című játékunkban, osszátok meg velünk tapasztalataitokat és nézzétek meg, mások milyen hamisítványokba futottak bele!

0 Tovább

A hamisítványok miatt szenved a wireless gyártó

A mélységbe taszította a Ubiquiti Networks részvényeit, a vállalat bejelentése, miszerint akár 35 százalékkal is ronthatja negyedéves eredményeit a hamisítványok terjedése.

A Ubiquiti Networks Inc. (UBNT) múlt csütörtökön állt a befektetők és az elemzők elé a hírrel, miszerint akkora problémát okoz termékeinek hamisítása, illegális lemásolása, hogy ez akár bevételeinek harmadát is elviheti a következő negyedévben.

A tőzsdére tíz hónapja bevezetett, feltörekvő kaliforniai cég vezeték nélküli kommunikációs hálózatokhoz gyárt kiegészítő berendezéseket. Miután a hír napvilágot látott, a részvények meredek zuhanásba kezdtek, 40 százalékos értékvesztéssel a valaha mért legalacsonyabb értékre süllyedt az árfolyam.

A Ubiquiti 2005-ben klasszikus garázs (pontosabban lakás-) cégként indult. Robert Pera, a vállalat vezérigazgatója korábban az Apple-nél dolgozott fejlesztőmérnökként. A Ubiquiti AirMax WIFI-berendezései kezdettől népszerűnek bizonyultak, azonban a cég nem tudta megfékezni a hamisított utánzatok terjedését. A vállalat főleg a fejlődő országok dinamikus növekedéssel kecsegtető piacain aktív, az AirMax termékcsalád pedig bevételeinek több mint felét adja.

John Ritchie pénzügyi igazgató kiemelte, hogy mekkora veszteséget okoznak a hamisítók. Az észak-amerikai régiót leszámítva, nem sikerült elérni, hogy az utánzatok kikerüljenek az értékesítési csatornákból. A probléma a vállalat hivatalos viszonteladói partnereinél is jelentkezett.

A legsúlyosabb a helyzet Latin-Amerikában, ahol a hamisítványok miatt már az előző negyedévben is közel 40 százalékos visszaesést kellett elkönyvelnie a cégnek. A külföldi bevételek jelentik a vállalat fő bevételi forrása, az eladások közel háromnegyede Észak-Amerikán kívül történik.

A hamisítványok nem csak az elmaradó bevételeken keresztül keserítik meg a cég mindennapjait, de az eladatlan termékek révén a viszonteladói raktárkészleteket is egészségtelenül magas szintre duzzasztják. Míg korábban 68 napnak kellett eltelnie, mire egy eladásból a pénz megérkezett a vállalat számlájára, addig ehhez ma már 72,5 napnak kell eltelnie. Ez pedig rontja a cég likviditását, készpénz-hozzáférését.

A múlt hónapban a Ubiquiti pert nyert egyik saját korábbi forgalmazója, a Kozumi USA Corp. ellen. A bíróság megállapította, hogy kínai gyártókkal együttműködve a Kozumi elősegítette a hamisítványok gyártását.

A pénzügyi igazgató épp emiatt bizakodásának adott hangot, hogy a jogi eredmények hamarosan hatékony gátját jelentik majd a hamisítványok terjedésének. A svájci USB bank ugyanakkkor szkeptikus, mivel álláspontjuk szerint a megnyert pereknek már most is tükröződniük kellene az eredményekben, azonban a várt javulás egyelőre elmaradt. Ezért a részvényt „vételre ajánlott”-ról „semleges” besorolásba helyezték át.

(VIA: Wall Street Journal)

 

0 Tovább

Indiában az amerikai hadieszközök hamis alkatrészeit keresik

Indiában az amerikai hadieszközökbe szerelt, kínai eredetű hamis alkatrészek után kutatnak, erősítette meg az ország védelmi minisztere.

A.K. Antony, India hadügyminisztere egy parlamenti kérdésre adott válaszában megerősítette, a hamis alkatrészekről szóló média-híradások sajnos meglalpozottak. Az amerikai Szenátus Fegyveres Erők Bizottsága jelentést adott ki május folyamán, amely megállapította, hogy kínai eredetű hamis alkatrészek kerültek kritikus fontosságú amerikai védelmi rendszerekbe. A különleges műveleti erők helikoptereiben és felderítő repülőgépekben is hamisítványokra bukkantak, a C-17, C-130j, C-27J és P-8A repülőgépek mellett.

Az elmúlt öt év folyamán India számos haditechnikai eszközt szerzett be Amerikából, árulta el a védelmi miniszter. Ezek között megtalálni a Jalashwa néven kötelékbe állított hadihajót, UH-3H helikoptereket, Harpoon rakétákat, szonár-berendezéseket és periszkópokoat, nagy hatótávolságú repülőgépeket és a gyorsreagálású erők motorcsónakjait – tudósít az AviationWeek hírportál.

Ugyanakkor Mark Kronenberg, a Boeing Defense, Space and Security nemzetközi üzletfejlesztésért felelős alelnöke elmondta, a hamis alkatrészek ügye szerinte nem árnyékolta be az ő indiai ügyleteiket.

– Egész őszintén szólva, nem új jelenség, hogy hamis alkatrészekre bukkannak. A védelmi és a civil szektorban is ismerjük ezt a problémát. A beszállítók tehetnek róla, a terméklánc alján. Megesik, hogy a magasabb szintű beszállítók nem szűrik ki ezeket, de a Boeing beszállítói lánc menedzsment mechanizmusain nem mennek át ezek az alkatrészek. (…) Igen, voltak problémák a C-17-es repülőgépekkel, de átvilágítottuk őket, és kiszűrtük a hamisítványokat – adott hangot optimizmusának az üzletember.

(VIA: AviationWeek

0 Tovább

Kamu erotikus regénnyel arattak sikert

A szürke ötven árnyalata című regény és folytatásai hatalmas sikert arattak világszerte. Nem csoda, hogy a világszenzáció hatására egyre többen fogtak bele erotikus regény írásába, ettől remélve a kiugrást. A divathullámot meglovagolva két fiatal komikus Brian Brushwood és Justin Young úgy döntött, hogy írnak egy kamu erotikus regényt. A két fiatal egy internetes tévé műsor házigazdájaként a rajongóikat kérték meg, hogy segítsenek megírni a művet. A „The Diamon Club” így igazi kollektív alkotás lett, közösen alkották meg a karaktereket, a történetszálakat.

 Az elkészült művet Patricia Harkins-Bradley álnéven publikálták és elérhetővé tették a világhálón. Az e-könyv hatalmas sikert aratott, az iTunes listáján bekerült a legjobb tízbe, holott csak három napig volt elérhető.

A könyvhöz egyébként több mint ezer hozzászólás született, és csupán egy volt olyan, amely felismerte, hogy átverésről van szó.

1 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek