Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Kalózkodnak az ausztrál rendőrök?

Hivatalosan a törvény betartói lennének, de úgy tűnik, nekik sem sikerül mindig a helyes úton járniuk. Ausztráliában ugyanis bírósági eljárást indított egy szoftverkereskedő az új-dél-walesi rendőrség, a helyi ombudsman és a Police Integrity Commission ellen szoftverkalózkodás gyanújával. A Micro Focus szerint a hatóság megfelelő licencelés nélkül használja az általa forgalmazott ViewNow programot. A cég szerint 6500 telepítésre van engedélye a rendőröknek, de a programot legkevesebb 16 ezer számítógépen használják.

A ViewNow szoftvert 1998-ban vezette be az ausztrál rendőrség, és a helyi terminálokat köti össze a COPS néven futó országos rendőrségi adatbázissal, ami a gyorshajtási bírságoktól kezdve a bűnelkövetői adatokig tartalmaz lehívható információkat.

A Micro Focus szerint a rendőrség egy másik programjukat is illegálisan használja, így a két szoftver esetében a meg nem fizetett licence díjak milliós nagyságrendre rúgnak. A két fél állítja, megpróbáltak peren kívül megegyezni, de nem sikerült megállapodásra jutniuk. A rendőrségi szóvivő szerint, a hatóság felajánlotta, hogy független cég vizsgálja át a programhasználatot, de ezt a Micro Focus képviselői nem fogadták el.

0 Tovább

Amerikai hírcsatornán panaszkodik a torrent üzemeltető

Az elmúlt héten újabb, jogsértő tartalmakat és termékeket kínáló weboldalakat zároltattak az amerikai hatóságok az Operation in Our Sites akció keretében. A tavaly nyáron indított akció célja, hogy illegálisan közzétett, szerzői jogot sértő fájlokat letöltésre kínáló weboldalakat, valamint a hamisítványokat értékesítő felületeket elérhetőségét akadályozzák. Tavaly novemberben 82, a Super Bowl kupa előtt további tíz, a Valentin-napi vásárlási hullámra való tekintettel 18 illegális felületet iktattak ki. A legfrissebb akció eredményeként már több mint 120 weboldal zárolására került sor.

Az NBC News készített egy riport filmet a hatósági akcióról, aminek érdekessége, hogy egy torrent oldal üzemeltetője is megszólal benne. Az ilyen, ugye nem gyakori. Az egyiptomi illetőségű férfi, akinek weboldalát még a novemberi akció érintette, azzal érvel, hogy amellett, hogy neki nem származik haszna a felület üzemeltetéséből, weboldala zárolása jogtalan volt, mivel az csak keresési lehetőséget nyújt, nem pedig közvetlen letöltési lehetőséget kínál a kalózfájlokhoz. Mindig ezt mondják...

Visit msnbc.com for breaking news, world news, and news about the economy

1 Tovább

A történelem leghosszabb vádlott listája!

Összesen 24,583 IP cím szerepel azon a bírósági kereseten, amelyet A bombák földjént gyártó stúdió képviselői nyújtottak be a bíróságra annak gyanújával, hogy az érintettek torrent oldalakon keresztül illegálisan töltötték le a filmet. Ez a valaha volt legnagyobb fájlcserélési ügy kezdetét jelenti. A dolog további pikantériája, hogy ezzel a számmal egy alig két hetes rekord dőlt meg. Ahogy a blogon mi is megírtuk, A feláldozhatók című film gyártói és jogi képviselői 23 ezer internetező adatainak megszerzéséhez kaptak bírói jóváhagyást a napokban.

Egyébként A bombák földjént gyártó Voltage Pictures volt az egyik első, amely saját filmje illegális letöltése miatt tavaly a tömeges eljárások rendszerét beindította az amerikai joggyakorlatban. Akkor mintegy 5000 azonosító szerepelt bírósági keresetükben.

A TorrentFreak beszámolója szerint a stúdió már megkezdte az egyeztetéseket az érintett internetszolgálatókkal az elképesztő mennyiségű előfizetői adat átadásának folyamatáról. A Verizon például vállalná, hogy havi 100 IP cím azonosítását elvégzi. Mivel a szolgáltatónak összesen 5239 előfizetője érintett az ügyben, ez azt jelenti, hogy több mint tíz évre (!) lenne szükség ahhoz, hogy minden adatot lekeressen.

A bombák földjén egyébként nagyon nagy siker volt a fájlcserélő hálózatokon. Különösen szerencsétlen módon a screener kópiája már öt hónappal az amerikai bemutató előtt kiszivárgott az internetre. Már akkor is jelentős számú letöltést produkált, de a mutató akkor ugrott meg igazán, amikor mind a legjobb film, mind a legjobb forgatókönyv, mind a legjobb rendező díját elnyerte a 2010-es Oscar-díjátadón.

0 Tovább

Kalózoknak köszönhető a No.1 könyvsiker?

Érdekes eset történt a könyvkiadás világában. Adam Mansbach felnőtteknek szóló gyerekkönyve már egy hónappal a megjelenése előtt bestseller kiadvány lett az Amazon felületén. Mi az oka a korai sikernek? Nos, úgy tűnik az online terjedő kalózpéldány...

Mansbach könyvének már a címe sem, de megírásának körülményei sem hétköznapiak. A Go the F*ck to Sleep ötlete akkor született meg, amikor két éves kislánya esti lefektetése különösen problémásnak bizonyult. Elsütött egy viccet arról a Facebook-on, hogy erről könyvet fog írni, barátai pedig annyira lelkesek lettek, hogy a felnőtteknek szóló mese végül tényleg elkészült.

A rövid, 32 oldalas könyvecske csak június közepén fog megjelenni, de máris hatalmas népszerűségnek örvend. Valószínű, hogy ötletessége, humora és őszintesége egyébként is gyorsan utat talált volna a gyermeknevelő szülőkhöz, ám megjelenés előtti sikere egy PDF formátumban terjedő kalózpéldánynak köszönhető. Úgy tűnik, a kalózkodás ebben az esetben egy igen hatékony marketing eszköznek bizonyult.

Az elektronikus könyvolvasók terjedésével párhuzamosan nő a könyvkiadók félelme, hogy a könyvszakma hasonló sorsra juthat, mint a zeneipar vagy a filmipar. Félelmeik nyilvánvalóan nem alaptalanok - az emberek már így is kevesebbet olvasnak, mint régen, és a kalózkodás, az illegális letöltés tovább csökkentheti az eladásokat, sőt nehezítheti nem csak az elsőkönyves, de a már ismert írók munkáját is. A Go the F*ck to Sleep példája ugyanakkor azt mutatja, a kalózkodás két irányba hathat: segítheti is, de hátráltathatja is a könyvpiacot. A 40 milliós kérdés az, mikor működik az egyik formában, és mikor hat a másik irányba? Ha az említett könyv nem lenne ennyire vicces és szórakoztató, akkor is az előjegyzési sikerlisták élére tör? Ha nincsenek a papír kiadásban gyönyörű illusztrációk, akkor is vágynának a szülők a papíralapú verzióra?

Neil Gaiman brit író nem egy alkalommal kelt már a kalózkodás védelmére, hangsúlyozva, nem bánja, ha munkáit illegálisan terjesztik. Vajon a szerző korábbi hírneve, könyvsikerei mennyiben játszanak szerepet abban, hogy saját könyvei esetében profitnövelő tényezőként jelentkezik az illegális letöltés? Egy első könyves írónak vajon ez menne?

1 Tovább

Stallone visszalő? Célkeresztben 23 ezer torrentező!

Az Egyesült Államok történetének talán legnagyobb kalózkodás elleni projektje indult be a napokban azzal, hogy a bíróság jóváhagyta annak a 23 ezer internetező adatainak kiadását, akiket a jogtulajdonosok A feláldozhatók című film illegális letöltésével gyanúsítanak. Az eljárást a US Copyright Group, és annak független filmes tagja, a Nu Images kezdeményezte. Előbbi híres-hírhedtté vált tavaly azzal, hogy az Oscar-díjas, A bombák földjén című film letöltőit vette célkeresztbe. Az ügy perirataiban szintén több ezer IP cím szerepelt.

Mivel a jogvédők a bírói jóváhagyást megkapták, felvehetik a kapcsolatot az érintett 23 ezer internetező internetszolgáltatójával, hogy ezek személyes adatait bekérjék. A netszolgáltatók az adatok átadásáról értesítik majd előfizetőiket. Következő lépésként magukat az érintetteket keresik meg. Legvalószínűbb, hogy peren kívüli megállapodást felajánlva követelnek majd kártérítést tőlük.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek