Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Az első szabadalomtól a kínai kalózokig

Találtunk egy látványos és érdekes infografikát a szoftverkalózkodásról, ami az első Nagy-Britanniában kiadott szoftverszabadalomtól (1966), Bill Gates kalózkodásra vonatkozó megjegyzésein (Ha már lopnak, lopják a miénket...) és a legtöbbet letöltött szoftveren át (Adobe PS) Kína és az USA kalózkodási mutatóiig (82 vs. 20%) szedi össze az alaptudnivalókat. Böngészgessétek!

Forrás: Starmedia

1 Tovább

Kalózzenével hirdet az Audi?

Társadalmi célú programok támogatását vállalta az Audi annak a megállapodásnak a részeként, amelyet szerzői jogi jogsértés okán Eminem lemezkiadójával kötött. Az Eight Mile Style LLC azért kezdeményezett eljárást az Audi ellen, mivel az autógyár Audi A6 Avant modelljének online promóciós videójában olyan zenei aláfestést használ, ami jelentős hasonlóságot mutat az amerikai rapper Lose Yourself című számával. A dal a 8 mérföld című filmben hangzott el, és már a Chrysler is használta Eminem együttműködésével egy kampánya során.

A Hamburgban indított per eredményeként az Audi elismerte hibáját, és szellemitulajdon-védelmi elkötelezettségét hangsúlyozva vállalta, hogy kártérítésképpen jelentősebb összegekkel támogat Detroit városban indított társadalmi célú programokat. Az összeget nem hozták nyilvánosságra.

A zenei egyezés még a kevésbé éles hallásúak számára is egyértelmű, hallgassátok csak!

Lose Yourself az Audi szerint:

0 Tovább

Kalózokhoz a kalózok ellen!

Első pillantásra szokatlan nyereményjátékot indított közösségi oldalán a BSA Australia: hagyományosan a kalózok paradicsomának számító karib-tengeri utat sorsol azok között, akik kitöltik kalózkodás elleni kvízét. A világ legnagyobb szoftvergyártóit képviselő Business Software Alliance (BSA) ausztráliai kirendeltsége szerint a kampány célja, hogy informálja a fogyasztókat a kalózkodás veszélyeiről, továbbá arra ösztönözze őket, hogy jelentsék, ha munkahelyükön illegális szoftverhasználatot gyanítanak.

A kvíz kitöltőinek néhány nem túl bonyolult kérdésre kell válaszolniuk: mit gondolnak a kalózkodásról (a válaszlehetőségek a "diákként még rendben van, de ha dolgozol, akkor már nem"-től a "kalózkodás bűncselekmény"-ig terjednek); véleményük szerint a kalózkodás hozzájárul-e álláshelyek megszűnéséhez, biztonságos-e kalózszoftver használni, és, hogy a digitális és szoftver innováció segítheti-e Ausztrália gazdaságát. Utolsó kérdésként rákérdeznek, a válaszadó szerint használ-e munkahelye licence nélküli programokat.

A kvíz végén a játékosoknak meg kell adniuk elérhetőségüket, majd az applikáció a figyelmükbe ajánlja a BSA jutalmazási programját. Ez utóbbi keretében a jogvédő szervezet 5000 dolláros nyomravezetői díjat ajánl azon bejelentőknek, akik érdemi, hasznos és pontos információkkal szolgálnak cégek illegális szoftverhasználatáról.

A játék szeptember végéig fut. A kvíz kitöltői között a szervezet egy kétszemélyes utat sorsol ki, amelyet 2000 dollár összegű költőpénzzel is megtold. A BSA Australia Facebook oldalának (amelyen látszik, hogy nem rég hozták létre) a poszt írásának időpontjában 189 követője van. Kíváncsiak vagyunk, a játék mennyire tudja ezt megdobni.

0 Tovább

23 ezer fájlcserélő "felmentve"

23 ezer fájlcserélőt mentett fel az amerikai bíróság, azaz, hogy egészen pontosak legyünk arról döntött, nem indítható ellenük eljárás abban a formában, ahogy azt a hollywoodi stúdió elgondolta.

Korábban mi is megírtuk, hogy A feláldozhatók című filmet gyártó NU Images rekordmennyiségű, 23322 internetező ellen indított eljárást, akik illegálisan töltötték le a filmet az internetről. (A rekordot egyébként alig két hétig tudták tartani, miután A bombák földjén gyártója 24583 IP cím megadásával nyújtott be keresetet a letöltők ellen.) A cég jogi képviselői a hosszú IP cím listát a washingtoni bíróságra (U.S. District Court of Columbia) adták be, kérve a hivatalt, hogy kötelezze az internetszolgáltatókat az előfizetők IP címek alapján történő azonosítására.

Az ügyben eljáró bíró első körben az illetékesség kérdését vizsgálta meg. Ennek alapján úgy határozott, hogy a bíróság csak azon személyek ellen illetékes eljárni, akik a bíróság körzetében élnek, azaz a NU Images nem kérheti olyan internet előfizetők adatait, akik a körzethatárokon kívül eső országrészekben élnek. A TorrentFreak becslése szerint ez azt jelenti, hogy a megnevezett IP címek 99 százaléka hatáskörön kívüli, azaz mintegy 23200 letöltő egy időre bizonyosan fellélegezhet.

0 Tovább

Háborút indítottak a cseh kalózok!

Jogszabály-tesztelés? Kiskorú védelme? Provokáció? Állítólag, mindhárom egyszerre, de a lényeg, hogy a cseh Kalózpárt gyakorlatilag nyílt háborút indított a jogvédők ellen azzal, hogy a hónap folyamán nem egy, hanem két illegális letöltésekre mutató linkeket listázó weboldalt hívott életre.

A cseh kalózok szerint az "verte ki náluk a biztosítékot", hogy a cseh kalózkodás elleni szövetség pert indított egy 16 éves fiú ellen, aki saját weboldalán jogsértő tartalmakra mutató linkeket tett közzé. A jogvédők 5 millió euróban határozták meg az okozott kár összegét. A Kalózpárt szerint a cseh törvények nem minősítik vétségnek az illegálisan terjesztett linkek megosztását. Hogy ezt bizonyítsák (egyúttal, hogy a 16 éves vádlotténál súlyosabb vétséget kövessenek el), saját linkoldalt indítottak.

A TorrentFreak szerint a Tipnafilm.cz nem csak a kalózfilmekre mutató linkeket osztja meg (minőség és a letöltés helye szerint kategorizálva), de az IMDB rendszeréhez hasonló értékeléseket közöl, és megnézhetővé teszi a vonatkozó előzeteseket is. A korábban indított Piratskefilmy.cz nem ennyire kifinomult rendszerben, de már 5800 filmre mutató 20 ezer linket listáz.

A kalózkodás elleni szövetség egyelőre nem reagált a kalózoldalak elindulására, de biztosak vagyunk benne, hogy a dolog nem marad szó nélkül.

 

Ha tetszett a cikk, vagy szeretnél többet tudni a hamisítás, kalózkodás problémakörének híreiről, akkor kövess minket a Facebook-on is.

 

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek