Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Plágium Múzeum: a német precizitás

A múlt héten mutattuk be nektek a thaiföldi hamisítvány múzeumot, most jöjjön a német párja, a Museum Plagiarius. A lenyűgöző német precizitással berendezett intézményt az 1977-ben alakult Action Plagiarius csoport hozta létre az Észak-Rajna-Vesztfália tartományban található Solingen városában. A csoport célja, hogy felhívja a figyelmet a hamisítás és plagizálás káros hatásaira, különösen arra, milyen nehézséget okozhat a kisvállalkozásoknak és a tervezőknek. A múzeum tárlóinak összeállítása ugyanezt a koncepciót tükrözi. Nézzük.

Így néz ki a Múzeum kívülről (fotó: ©Carla Froitzheim, Solingen)

0 Tovább

Semmi sem az, aminek látszik

A múzeumokban általában értékes, ritka, de legfőképpen eredeti tárgyakat állítanak ki. Nem így van ez egy bangkoki múzeummal, amelyet hamisítványok bemutatása végett hozott létre 1989-ben a Tilleke & Gibbins jogi cég. Céljuk az volt, hogy felhívják a látogatók figyelmét, minden lehet hamis, bármi lehet veszélyes.

0 Tovább

Füstbe ment terv...

Kénytelenek voltunk Petőfi Sándor ismert versének címet idézni, mert annyira igaz egy ma olvasott hírre: Bulgáriában kigyulladt egy hamis cigarettákat szállító teherautó, jó eséllyel a teljes csempész szállítmány oda égett. Így is járhat, aki illegálisan üzletel.

A hatóságok szerint bár a motor kapott lángra, elégett mintegy 100 ezer szál hamis, Winston és Pearl márkajelzésű cigaretta is. A teherautó utasai kiugrottak a járműből, mikor a lángok felcsaptak a motorháztető alól.

Bár a tűz okát még nem tudni, a bolgár rendőrség szakértője hangsúlyozta, a hamis cigaretták rendszerint számos olyan vegyianyagot tartalmaznak, amelyeket az eredeti nem, így már önmagukban is károsabbak az egészségre, mint a megbízható forrásból származó dohánytermékek.

0 Tovább

A Facebookon is jelen vannak a hamisítók

Egyre több, Christian Louboutin cipőket, Louis Vuitton táskákat és egyéb hamis termékeket eredetiként értékesítő weboldal hoz létre magának rajongói profilt a Facebookon – írja a Fame Appeal portálon megjelent cikkre hivatkozva a HENT saját híroldalán. Ezek a profilok rendkívül megtévesztőek: feltüntetik az ismert márka logóját, termékfotóit, így a legitimitás látszatát keltik a fogyasztókban, különösen akkor, ha hirdetésként vagy keresési találatként megjelennek a felületen.

A Facebook üzemeltetői nem vonhatók felelősségre az illegális tevékenységet folytatók közösségi jelenlétéért. A cég jogi nyilatkozata szerint a jogtulajdonosok jelenthetik, ha visszaélést tapasztalnak, és ez esetben törlik a hamisítók regisztrációját. Danielle Phillips, divatjogi szakértő szerint azonban ez kevés. Az egyszeri felhasználó ugyanis nem jelentheti, ha ilyen jellegű visszaélést tapasztal.

Bár nem tudjuk mennyire lenne követhető és hitelesíthető a panasz, ha ezt a visszajelzési csatornát megnyitnák a felhasználók előtt, tény, hogy a végeláthatatlan számú felhasználó és hasonlóan rengeteg rajongói profil között komoly erőforrást igényelne, hogy megtisztítsák a felületet a visszaélőktől. Ez, hatékonyabb lehet, ha a tagokat is közreműködésre bíztatják.

0 Tovább

Gigászi iPhone-bőrbe bújtatott táblagép

Épp az imént olvastam egy érdekes tesztet egy óriási iPhone bőrbe bújtatott tábla PC-ről, amit a jelentős haszon reményében egy amerikai kiskereskedő kezdett el értékesíteni. A termék természetese hamisítvány. Az Apple nagyon figyel a termékei formatervezésére, és mind tudjuk, hogy az iPad nem úgy néz ki, mint az iPhone.

A Bluu Inc üzemeltetőinek meggazdagodásra irányuló reményei erősen sántítanak: a szerző megkérdezte az eladót, hogy nem fél-e attól, hogy az Apple pert indít jogsértés miatt. A válasz: "Csak nem perelnek be mindenkit, aki iPhone-ra hasonlító terméket árul" - Nos, de igen. Épp a közelmúltban az egyik legnagyobb mobilgyártó, a Samsung ellen indítottak eljárás, mivel a cég szerint a Galaxy sorozat az Apple termékek formatervezését és technológiáját másolja.

No de térjünk vissza a készülékhez. A cég a terméket Kínából rendeli, és BT-1000 néven értékesíti. Már a csomagoláson van némi hiba, ugyanis az angol szöveg tablet helyett  table PC-nek nevezi a típust, ráadásul további betűzési hibák is vannak a csomagoláson és a használati útmutatón (hamisítványok esetében ez gyakori). Specifikációját tekintve nem rosszak a mutatói - ára olcsóbb, az elterjedtebb Windowst használja, nagyobb a memóriája és a tárhelye, de a teszt szerint több apróság is nehezíti a működését. A teljes érintőképernyő ellenére zavaróan rosszul alkalmazkodik a forgatáshoz: több másodperc, mire a képernyő átáll az új irányba, több alkalommal is elsötétül, sőt még a hálózati kapcsolatot is megszakítja a folyamat alatt... A táblagépet vásárlók nyilván nem erre vágynak.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek