Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Anyacsavar a memóriakártya helyén

Múlt heti utolsó bejegyzésünk után egy poszt erejéig megmaradunk a műszaki cikkeknél, mert olyasvalamit találtunk, ami mellett nem tudunk elmenni szó nélkül. A képen látható, kínai gyártmányú külső memóriát egy orosz fogyasztó vásárolta, abban a reményben, hogy az 500 GB kapacitással megfelelő eszközt szerez adatai tárolásához.

Amikor azonban felmásolt rá egy 1,5 gigabájt méretű filmet, meglepődve tapasztalta, hogy az anyagnak csak az utolsó néhány perce került rá az adathordozóra. Számítógépes szakember lévén gyorsan szétszedte a Samsung márkajelzéssel ellátott eszközt, amikor is meglepve tapasztalta, hogy az 500 gigás memóriakártya helyén egy 128 megabájtos adathordozó, továbbá a megfelelő súly biztosítása érdekében két nagyméretű anyacsavar (!) található.

További trükkje a külső vinyónak, hogy látszólag képes volt 128 megabájtnál nagyobb adatmennyiség befogadására: engedte felmásolni a fájlokat, majd mikor az adathordozó megtelt, részben felülírta a már meglévő fájlokat, mindenből csak egy töredéket tartva meg, hogy a látszat meglegyen...

0 Tovább

Részlegesen funkcionál a hamis akksi

Mai videónkban egy hamis és egy eredeti Sony akkumulátor összehasonlítását nézhetjük meg. Ahogy az anyagban látható, a két akksi első pillantásra annyira egyformának tűnik, hogy nem is nagyon lehet megmondani a különbséget, ha nem tesszük egymás mellé a kettőt. Külsejüket tekintve egy-két apró eltérés látható: színárnyalatni különbség, plusz logó a termékszám mellett stb.

A bal oldali az eredeti, a jobb oldali a hamis

A gyakorlatban válnak láthatóvá a valódi különbségek. A kamerához csatlakoztatva a kijelző adatai szerint a hamisítvány majd egy órával kevesebb ideig bírja, annak ellenére, hogy az eredeti termék már egy hosszabb ideje használt darab, és így feltehetően vesztett a kapacitásából. Bár felvétel rögíztésére még alkalmas lenne, a fejlámpa már nem működik a hamisítvánnyal. A videó tanúsága szerint ugyanis az eredeti akkumulátor egy olyan beépített chipet tartalmaz, aminek meglétét a lámpa érzékeli. Ennek hiányában, és a hamisban nincs ilyen, azonban nem működik.

0 Tovább

Betűzési hiba: az árulkodó jel

A hamisítók által gyakorta elkövetett hibáról olvashatunk a HENT egy friss hírében. A brit hatóságok hamis borokat foglaltak le a közelmúltban több nagyvárosban, így Brightonban, Londonban és Cardiffban is. Ezek első látásra elég meggyőzőnek tűnnek, ám tipikus példáját szolgáltatják annak, az átlag fogyasztó hogyan tudja megkülönböztetni a hamis terméket az eredetitől.

Az ausztrál Jacob’s Creek borok meglehetős népszerűségnek örvendnek a brit borfogyasztók körében, ezért a hatóságok óvatosságra intik a helyi vásárlókat. Bár az egészségügyi vizsgálatok szerint a hamis ital fogyasztásának nincs egészségkárosító hatása, a szakértők mégsem tanácsolják az ital megkóstolását, annak ugyanis az eredeti italtól eltérően rettenetes íze van.

Mivel az íz hiányosságaira csak a megvásárlás és felbontás után derülhet fény, még a megvásárlás előtt érdemes a palackok címkézését ellenőrizni. Azon ugyanis a származási ország nevénél sokatmondó betűzési hiba szerepel: „Wine of Austrlia” felirat jelzi a hamisítás tényét.

Ahogy a bevezetőben utaltunk rá ez a fajta betűzési hiba segíthet a hamisítványok megkülönböztetésében. Vásárlás előtt, ha kételelyek merülnek fel, érdemes bármely termék esetében megvizsgálni a vásárlói tájékoztató szövegezését. Ha az rossz magyarsággal van megfogalmazva, esetleg furcsa elűtési hibákat tartalmaz, akkor inkább ne vegyük meg a terméket. Ilyen hibát ugyanis egy eredeti gyártó sosem követne el, így biztosak lehetünk benne, hogy hamisítványról van szó.

Kép forrása: Daily Mail

0 Tovább

Magyar esemény utáni tablettát hamisítanak

Érdekes hírt találtunk a hamisgyogyszer.hu portálon: egy magyar gyártású esemény utáni tabletta hamis verziójának felbukkanása miatt adtak ki figyelmeztetést az ugandai hatóságok. Azt írja a cikk, hogy Postinor-2 típusú tablettákat találtak Ugandában, amely készítményt eredetileg a magyar Richter Gedeon gyártja, és a védekezés nélküli együttlét után kell bevenni a nem kívánt terhesség megakadályozása érdekében.

Az ugandai gyógyszerhatóság figyelmeztetése szerint a hamisítvány alkalmazása jó eséllyel eredménytelen maradhat, ezért javasolja ellenőrizni, hogy a megvásárolt gyógyszeres csomag eredeti-e. Erről a helyiek a csomagolás hátlapján szereplő fehér négyzet felületének lekaparásával győződhetnek meg: ha fedőfólia lakaparása után előtűnik az Original felirat és a gyártó RG logója (lásd kép jobb alsó sarka), akkor a készítmény eredeti. A forgalomba került hamisítványokon ez a jelzés állítólag nem szerepel.

Kép forrása: SecuringPharma

0 Tovább

Hallo? Pandora?

Múlt heti autós gyűjtésünk után most a hamis mobiltelefonokból szemezgetünk kicsit. Találtunk példát klasszikus hamisításra, azaz a forma és védjegy teljes körű másolására és olyan újításokra is, amire tényleg csak a kínai utángyártók képesek.

1. Sorakoznak a hamis iPhone-ok

2. Nahát, újít az Apple?

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek