Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Minikutya - Nem hiszel a szemednek!

Ahogy a közösségi oldalunkon már elhintettük, ma folytatjuk sorozatunkat az egészen meglepő, furcsa, vicces kínai hamisítványokról. (A korábbi gyűjtést itt, itt és itt nézhetitek vissza) Nem is húzzuk tovább a szót, nézzétek, de úgysem hisztek a szemeteknek!

1. Nem szeretnénk tudni, hogy kutyaburger is kapható-e...

2. Hej cica!

0 Tovább

Zippo vs. Rippo - csak az egyikre jár örök garancia

"Always works — or we fix it": 1937 óta ez a szlogenje a Zippo öngyújtóknak. A gyártó élethosszig tartó garanciát ad a termékre, meghibásodás esetén pedig vállalja a javítását. Ez a feladat három "klinikára" hárul, amelyek évi 100 ezer darab, tulajdonos által beküldött öngyújtót vizsgálnak meg, és amelyek a Zippo rajongók által Rippo-ként emlegetett hamisítványok felbukkanása miatt nem egy esetben egyfajta bűnügyi laborra emlékeztetnek.

A bal oldali hamisítvány...

Becslések szerint Kína évi 12 millió darab Zippo hamisítványt gyárt - ugyanennyi eredeti készül a Zippo egyetlen gyártósorán is. Korábban a replikák meglehetősen gyenge minőségűek voltak, de a javító műhelyben ma már alaposan meg kell vizsgálni a hibásként beküldött gyújtókat, hogy kiderüljön eredeti-e. A hamisat ugyanis természetesen nem javítják, megvizsgálják, majd helyreállítás nélkül visszaküldik a tulajdonosnak.

Bár csak a szakértők tudják teljes bizonyossággal megállapítani az eredeti és hamis közötti különbséget, az alábbi videóban van néhány tanács, mire érdemes odafigyelni - például a gyártási hónap jelzésére (az ABC első 12 betűjével jelölik a hónapokat), az ívelt formára, a klasszikus klikk hangra, nyitásnál az alsó és felső elem illeszkedésére, a 16 lukra (se több, se kevesebb). Zippo-fanok! Okuljatok!

0 Tovább

Twitteren és Facebookon zajlik a kampány a gyógyszerhamisítók ellen

Emlékeztek még a Pfizer elég nagy botrányt kiváltott reklámfilmjére, amelyben a recept nélkül vásárolt, de hivatalosan vényköteles készítmények fogyasztásának veszélyeire figyelmeztet? Amiben egy férfi az illegálisan rendelt gyógyszer bevételét követően döglött kampányt köhög fel, utalva ezzel arra, hogy sosem lehetünk biztosak abban, a bizonytalan forrásból származó készítmények valójában milyen összetevőket tartalmaznak?

Na ez az projekt, amit közösségi médiajelenléttel bővít a gyógyszergyártó. Létrehoztak egy Twitter és egy Facebook oldalt, amelyeken ezúttal a spam hirdetések veszélyességére igyekeznek felhívni a figyelmet. A Viagra (a világ talán legnagyobb arányban hamisított készítménye) eredeti gyártója szerint a hamisítók gyorsan alkalmazkodnak az internet kínálta új lehetőségekhez, és az e-mailben küldött levélszemét mellett már a közösségi oldalakon is jelen vannak. Ezért a vonatkozó felületeken a spam üzenetekben kínált készítmények veszélyeiről tájékoztatnak, tovább arról, ha ilyen jellegű kéretlen hirdetéssel találkozunk melyik felületen hogyan jelezhetjük azt az adott weboldal üzemeltetői felé.

Ahogy nézzük a Twitteren ma már egész nap folyamatos a tartalomszolgáltatás. A Facebook oldal is szépen fel van építve, bár furcsa, hogy az üzenőfalon egyelőre semmi mozgás...

Ha esetleg valaki nem ismerné a beveztőben említett hirdetést, akkor alább megnézheti. FIGYELEM! TÉNYLEG CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK AJÁNLOTT!

0 Tovább

Kevésbé eredményes a játék a hamis ütőkkel

Bár nem a legnépszerűbb sport a golf hazánkban, érdmes megnézni az alábbi rövid videót a hamis és eredeti golfütők összevetéséről. Előbb a külső különbségeket vizsgálják meg, majd a használhatóságát is összevetik a két sporteszköznek. Mérésekkel igazolják, hogy a hamis ütő az apró eltérések miatt más, gyengébb eredményt produkál, mint az eredeti.

Breaking sports news video. MLB, NFL, NBA, NHL highlights and more.

Ha olvasóink nem is a golf szerelmesei, nem árt, ha tudják, hogy a hamisítás nem csak ezt a sportágat, de bármely másikat is érinti!

0 Tovább

Erőtlen szuperhősök és csúf hercegkisaasszonyok

Kínai játékhamisítványokat találtunk csokorba szedve az egyik internetes oldalon. Mint a hamisítványok többségén, itt is jellemző a rossz angolság, a rosszul betűzött név, elírás - mintha csak bemutató anyagként szolgálna: ilyen a hamisítvány. Nem csupán ez a gond ezekkel, hanem az is, hogy ki tudja, milyen festékkel, milyen anyagokból készülnek, egy napnál tovább tartanak-e, arról nem is beszélve, vajon nem ártalmasak-e a gyerekek egészségére?

Transformer a jéghegy ellen...

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek