Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Mekkora üzlet a gyógyszerhamisítás?

Találtunk egy szépen kidolgozott infografikát a gyógyszerhamisításról, amely látványosan illusztrálja az incidensek számának növekedését, a nemzetközi és a regionális mutatókat, az érintett gyógyszereket és a probléma anyagi vonzatát.

0 Tovább

Több millió dollárnyi hamis iPod és iPhone

Összesen 1,4 millió dollár értékű hamis és 2,5 millió dollár értékű lopott elektronikai terméket foglaltak le a napokban a hatóságok Los Angelesben. A lefoglalt hamisítványok között nagy számban találtak hamis iPod és iPhone készülékeket, amelyeket elrettentésül gondosan közszemlére is tettek, íme:

A HENT honlapján olvasható hír szerint a hamis készülékek rendkívül jó minőségűk voltak: a potenciális vásárlók semmi gyanúsat nem észleltek volna addig, amíg meg nem próbálnak az Apple online webáruházához, az iTunes felületéhez csatlakozni...

A hatóságok szerint a helyszínen talált nyugták azt bizonyítják, hogy a gyanúsítottak mintegy 7 millió dolláros profitra tettek szert a hamisítványok értékesítésével.

0 Tovább

Hamisítványok a Super Bowl döntőjén

Az amerikai hatóságok 3,5 millió dollárnyi, az amerikai futball-bajnokság döntőjére készült hamisítványt foglaltak le még a sportesemény megrendezése előtt. Két nappal a Super Bowl előtt már több mint 36 ezer darab hamis relikviát, mezeket, baseball sapkákat, pólókat, kabátokat találtak.

Az eseménynek otthont adó Dallas városában mintegy 10 ezer darab hamisítvány került elő, ezek összértéke több mint 550 ezer dollár. Az amerikai illetékesek szerint az idei lefoglalások értéke és mennyisége annak ellenére rekordnak számít, hogy a döntő hétvégéjén folytatott fokozott ellenőrzések eredményeiről még nincsenek összesített adatok. Tavaly mintegy 30 ezer darab hamisítvány került elő 2,8 millió dollár értékben. Az elmúlt négy évben pedig - az idei eredményeket is beleszámolva - 66 ezer darab, az NFL jogait sértő hamis termék került elő 6,3 millió dollár értékben.

0 Tovább

Kalózszoftvereket terjeszt a La Familia

A Microsoft közlése szerint a La Familia néven ismert mexikói drogkartell kalózszoftverek gyártásával egészíti ki jövedelmét. A szoftvercég képviselője a Párizsban rendezett 6. Nemzetközi Hamisítás és Kalózkodás Elleni Konferencián mutatott be egy kalózpéldányt az Office 2007-es termékérből, amelynek lemezén a La Familia ismert logója (FMM) is rá van nyomva. A Microsoft szerint a hamis programot Mexikó-szerte értékesítik, és a logó rajta egyértelműen bizonyítja a kapcsolatot a szervezett bűnözéssel.

A La Familia szoftverhamisítási tevékenysége már korábban is felmerült. A tevékenység ugyanis a szervezett bűnözők számára alacsony kockázatú, de jelentős profitotot hoz. Igen, alacsony kockázatú, hiszen lényegesen enyhébbek a törvényi szankciók szerzői jogi jogsértés esetén, mint mondjuk a drogcsempészésre vonatkozóan.

A La Familia által gyártatott kalózszoftverek felbukkanása egyúttal ismételten igazolja azt a hatóságok által már hosszabb ideje hangoztatott tényt, hogy az elmúlt években a hamisítási tevékenység és a szervezett bűnözés összefonódott. A szakértők szerint a hamisításból származó viszonylag könnyen szerzett pénzzel a szervezett bűnözés olyan súlyos tettek elkövetését tudja finanszírozni, mint például a terrorizmus, a fegyver-, drog- és embercsempészet.

Figyelem! A kép e cikk esetében csak illusztráció, de valóban egy hamisított Microsoft termékről készült, amelyet a cég hamisítványokról készült saját galériájában találtunk. A hamisítvány-fotókat és további infokat a szoftverhamisításról a Hogyan igazoljuk? oldalon érhetitek el.

0 Tovább

Így készül a hamis tojás! Videó!

Az év elején már írtunk róla itt a NoKamu blogon, hogy a kínai hamisítók képesek hamis tojást előállítani, amelyek szinte a megtévesztésig hasonlítanak a tyúkok által "előállított" valódi élelmiszerre. Akkor a beszámoló alapján ismertettünk, hogy belülről kifelé haladva milyen összetevők felhasználásával készülnek ezek az ijesztő termékek. Most, találtunk egy kínai videót (angol hangalámondással), amelyben a gyakorlatban is láthatjuk a folyamatot. Egészen borzasztó...

A folyamat demonstrálása 2:45-től, amit a 6. percnél stúdiókörülmények között is rekonstruálnak

Amit a videóból még megtudhatunk: az eljárással nem csak tojást, de például szőlőt és más élelmiszereket is tudnak készíteni. El képzelni sem akarjuk, milyen lehet a hamis tojás íze, de vegyszertartalma miatt a tartós fogyasztása emlékezetzavart és elbutulást is okozhat.

A videó szerint a hamis tojást meg lehet különböztetni az eredetitől, ha feltörjük: a hamisítvány sárgája vékonyabb, a fehérje hígabb, szinte víz állagú, de a legszembetűnőbb különbség, hogy a hamis tojások héjának belső felén nincs olyan vékony kis kártya, mint a természetes tojásokén.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek