Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Házasságkötést celebrált a Kopimizmus Egyháza

Ez év januárjában hivatalosan is elismert egyházzá vált a fájlcserélést szentségként tisztelő Kopimizmus Egyháza Svédországban. A hitmozgalom, amelyet egy filozófia hallgató, Isaac Gerson indított el, és amely szent szimbólumként tekint a Ctrl C, Ctrl V billentyűparancsokra, a közelmúltban celebrálta el házasságkötését.

Gerson két sikertelen bejegyeztetési kísérlet után érte el, hogy egyházát elismerjék, de ma már annyira népszerű, hogy Észtországtól az Egyesült Államokig vannak követői, akik hiszik, hogy a másolás és megosztás a legszebb dolog a világon.

Hivatalosan elismert egyházként a kopimizmus celebrálhat esküvőket is, és a szertartás épp olyan hivatalos, mintha más vallás lelkésze adná össze a feleket. Az alábbi videó tanúsága szerint egy fiatal pár lett az első, akik a kopimizmus szent kötelékében egyesültek egymással. A szertartást egy belgrádi konferencián tartották meg. A Guy Fawkes maszkot viselő "atya" egy román hölgyet és egy olasz urat adott össze egymással, akik megfogadták, hogy egymás társai (peer) lesznek, és megosztják egymással szeretetüket és tudásukat, "mindaddig, amíg az információ létezik".

Megvalljuk őszintén, nem tudjuk eldönteni, hogy valósnak higgyük-e ezt a hírt, így inkább fenntartásokkal kezeljük, hogy a szertartást követően a felek tényleg férj és feleségként távoztak. Ti mit gondoltok?

(Via: TorrentFreak)

0 Tovább

Tetszik a kiberbűnözőknek Az éhezők viadala

Az internetes bűnözök is szeretnék kivenni a részüket Suzanne Collins izgalmas regényéből készült új hollywoodi szuperprodukció, Az éhezők viadala sikeréből. A film március 23-án startolt az Egyesült Államokban (itthon március 22-én), és a Norton szerint a kíváncsi rajongókat máris becélozták a csalók.

A biztonsági cég által készített gyorselemzés szerint számos veszélyes találatra bukkanhatnak azon internetezők, akik szeretnének többet tudni a filmről és a könyvről, megnéznének néhány részletet a produkcióból, vagy letöltenék a kalózkiadásokat. A cég több keresési szót is kipróbált, és fertőzött találatokat talált következő keresési szókombinációk esetében:

  • Hunger Games Suzanne Collins
  • Hunger Games Free Movie Download
  • Hunger Games Full Movie Torrent

A Norton szerint a kiberbűnözök vírusokat, kémprogramokat és egyéb rosszindulatú fájlokat illesztenek a letöltésekhez. Így például letölthető kalózkópiák esetében azonosítottak ún. keylogging programot, ami anélkül, hogy a felhasználó észrevenné, a háttérből rögzítheti a gépelést, így neki köszönhetően a csalók számos személyes információhoz hozzáférhetnek.

A cég Az éhezők viadalához passzoló javaslatokkal segítené a kíváncsi rajongókat:

Gondosan válaszd meg a szövetségeseidet! Csak megbízható oldalakat látogass (ennek eldöntésében a víruskereső programok is segítenek), és bízz meg bármely "szenzációs", "soha nem látott" tartalmat kínáló weblapban.

Tudd, hogyan védd magad! Használj online biztonsági szoftvereket, amelyek figyelmeztetnek arra, hogy a meglátogatott weboldal nem biztonságos!

Ne hagyd, hogy hamis remények vezéreljenek! Ne bízz abban, ami túl szép, hogy igaz legyen, inkább a józan ész logikáját követve mérlegeld a kapott információt, mielőtt klikkelsz.

(Via: SF Gate)

0 Tovább

Amerikai kormánytisztviselők a MegaUpload felhasználói között?

A MegaUpload portál ellen indított akció esetében valószínűleg minden idők egyik legjelentősebb szerzői jogsértési ügyben folytatott eljárásával állunk szemben. A hatóságok 500 millió dolláros kár okozásával vádolják a fájlmegosztó portál alapítóját és a weblap üzemeltetésével foglalkozó társait. Azt senki sem tagadja ugyanakkor, hogy a Mega oldalát nem csak kalózkodási céllal, de személyes jellegű dokumentumaik tárolásához és megosztásához is használták a felhasználók. A portál januári bezárásával ezek mind elérhetetlenné váltak, amely nem kis felháborodást váltott ki az érintettek körében.

A digitális jogvédelemmel foglalkozó Electronic Frontier Foundation (EFF) például azonnal kampányt indított, hogy összegyűjtse a károsultakat, és ha szükséges, kész pert indítani az amerikai állam ellen, hogy az érintetteket kompenzálják. A MegaUpload jogi képviselői a bezárást követően jelezték, tárgyalásokat folytatnak a hatóságokkal arról, hogyan lehetne biztosítani, hogy a ténylegesen legális és személyes fájlokat az érintettek visszakapják.

Ennek kapcsán Kim Dotcom, a MegaUpload híres-hírhedt alapítója a napokban érdekes hírt közölt a TorrentFreak portállal. Mint mondta, elkezdték összegyűjteni, hány olyan felhasználói fiókot érintett az akció, amelyek nem jogsértő tartalmakat töltöttek fel az oldalra. Dotcom szerint az elemzés közben érdekes adatokra bukkantak, mégpedig, hogy a Mega tárhelyszolgáltatását számos kormánytisztviselő, köztük az Egyesült Államok szenátusának és igazságügyi minisztériumának munkatársai is használták személyes célokra.

Dotcom közlése szerint jelenleg az igazságügyi minisztériummal tárgyalnak arról, hogy az érintetteknek ideiglenes hozzáférést adhassanak, amely elegendő lenne arra, hogy személyes fájljaikat letölthessék fiókjukból. Dotcom bízik benne, hogy az amerikai illetékesek engedélyezni fogják ezt.

Az EEF közlése szerint kivárja, hogy a MegaUpload meg tud-e egyezni a hatóságokkal, mielőtt a felhasználók jogait jogi úton próbálná érvényesíteni.

(Via: TorrentFreak)

0 Tovább

Először adott interjút Kim Dotcom

Szabadlábra helyezése óta először adott interjút Kim Dotcom, a híres-hírhedt MegaUpload alapítója. Dotcom az új-zélandi TV3 csatornának nyilatkozott, amelyben rosszindulatúnak és politikai üldöztetésnek minősítette az amerikai hatóságok ellene folyó eljárását.

Kim Dotcom az új-zélandi tévé adásán

Az alapító tárhely szolgáltatónak minősítette a MegaUpload oldalt, amely véleménye szerint működési rendszeréből adódóan nem felelős a felhasználók által elkövetett jogsértésekért. Hozzátette, nem igaz, hogy nem próbálták meg a kalózkodást akadályozni. Mint mondta, több mint 20 munkatárs foglalkozott azzal, hogy a jogsértő fájlokat eltávolítsa. Dotcom szerint képtelenség azt a forgalmat teljes körűen ellenőrizni, amelyet a felhasználók az oldalon bonyolítottak, ráadásul ezzel sértenék is ezek magántitokhoz, személyes adatok védelméhez való jogait. Dotcom utalt arra, nem a MegaUpload az egyetlen, amely nem tudta a jogvédők elvárásainak megfelelően kezelni a felhasználók kalózkodását. Példaként említette a MediaFire, a RapidShare vagy a YouTube oldalait, amelyeket szerinte ugyanúgy bele lehetne záratni, mint az övét.

Dotcom közölte nem tartja magát bűnözőnek vagy kalózkirálynak, ahogy emlegetik, és a MegaUpload sem volt a kalózkodás melegágya, ahogy a hatóságok állítják. Dotcom ezért közölte, nem fog meghátrálni, és harcolni fog az igazáért.

Az új-zélandi hatóságok amerikai kezdeményezésre január közepén vették őrizetbe Dotcomot. Egy hónap fogva tartást követően a bíróság a napokban engedélyezte óvadék ellenében történő szabadlábra helyezését. A halogatás oka, hogy hatóságok Dotcom szökésétől tartanak. A férfi az interjúban épp ezért kiemelten hangsúlyozta, nem kíván és nem is tudna megszökni. Mint mondta, vagyonát zárolták, feleségével pedig a szigetországban szeretnék felnevelni gyermekeiket.

Az alábbi videóban láthatjátok az interjú ajánlóját, a TV3 oldalán pedig megnézhetitek az egész interjút.

(Via: NZ Herald News, France 24)

0 Tovább

Vérre és humorra vágynak a torrentezők

A BitTorrent forgalmi adatai alapján a TorrentFreak minden évben különböző kategóriák szerint összeállítja a kalózkodó internetezők által legtöbbet keresett tartalmak listáját. A portál idén elsőként a televíziós műsorok letöltési mutatóit közölte. E szerint 2011-ben a törvényszéki szakértőként dolgozó sorozatgyilkos történetére volt kíváncsi a legtöbb torrentező. A Dexter című krimi egyes epizódjait mintegy 3,6 millió alkalommal töltötték le illegálisan.

A második legtöbbet letöltött sorozat kétes címét az HBO Trónok harca című produkciója nyerte, amelyet epizódonként 3,4 millióan kerestek. A harmadik helyre az Agymenők című sorozat került epizódonkénti 3,09 milliós letöltési számmal.

A tízes lista további helyezettjei között a Doktor House, az Így jártam anyátokkal, a Glee – Sztárok leszünk!, a The Walking Dead, a Terra Nova, a True Blood – Inni és élni hagyni és a listát záró Totál Szívás szerepel.

Ahogy a fenti táblán is látható a lista első két helyezettje esetében a letöltési mutató magasabb annál, mint ahányan átlagosan a tévé előtt ülve követték a sorozatot. A Dexter esetében ez epizódonként egymillióval több letöltést jelent, mint tévénézőt. A Trónok harca esetében már kisebb a különbség, míg a lista többi nyolc sorozatát lényegesen többen követtéka a tévén keresztül, mint ahányan az illegális letöltést választották.

(Via: TorrentFreak)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek