A MegaUpload portál ellen indított akció esetében valószínűleg minden idők egyik legjelentősebb szerzői jogsértési ügyben folytatott eljárásával állunk szemben. A hatóságok 500 millió dolláros kár okozásával vádolják a fájlmegosztó portál alapítóját és a weblap üzemeltetésével foglalkozó társait. Azt senki sem tagadja ugyanakkor, hogy a Mega oldalát nem csak kalózkodási céllal, de személyes jellegű dokumentumaik tárolásához és megosztásához is használták a felhasználók. A portál januári bezárásával ezek mind elérhetetlenné váltak, amely nem kis felháborodást váltott ki az érintettek körében.
A digitális jogvédelemmel foglalkozó Electronic Frontier Foundation (EFF) például azonnal kampányt indított, hogy összegyűjtse a károsultakat, és ha szükséges, kész pert indítani az amerikai állam ellen, hogy az érintetteket kompenzálják. A MegaUpload jogi képviselői a bezárást követően jelezték, tárgyalásokat folytatnak a hatóságokkal arról, hogyan lehetne biztosítani, hogy a ténylegesen legális és személyes fájlokat az érintettek visszakapják.
Ennek kapcsán Kim Dotcom, a MegaUpload híres-hírhedt alapítója a napokban érdekes hírt közölt a TorrentFreak portállal. Mint mondta, elkezdték összegyűjteni, hány olyan felhasználói fiókot érintett az akció, amelyek nem jogsértő tartalmakat töltöttek fel az oldalra. Dotcom szerint az elemzés közben érdekes adatokra bukkantak, mégpedig, hogy a Mega tárhelyszolgáltatását számos kormánytisztviselő, köztük az Egyesült Államok szenátusának és igazságügyi minisztériumának munkatársai is használták személyes célokra.
Dotcom közlése szerint jelenleg az igazságügyi minisztériummal tárgyalnak arról, hogy az érintetteknek ideiglenes hozzáférést adhassanak, amely elegendő lenne arra, hogy személyes fájljaikat letölthessék fiókjukból. Dotcom bízik benne, hogy az amerikai illetékesek engedélyezni fogják ezt.
Az EEF közlése szerint kivárja, hogy a MegaUpload meg tud-e egyezni a hatóságokkal, mielőtt a felhasználók jogait jogi úton próbálná érvényesíteni.
(Via: TorrentFreak)
Utolsó kommentek