Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

50 millió dolláros kártérítést fizet az amerikai hadsereg szerzői jogi jogsértésért

Peren kívüli egyezséggel zárult az Egyesült Államok hadserege és az Apptricity nevű szoftverfejlesztő cég közti jogvita. 50 millió dollárt fizetnek az egyenruhások a cégnek, amiért éveken át jogosulatlanul használták egyik programjuk jogsértő változatát.

A hadsereg még 2004-ben kapott engedélyt az Apptricity egyik logisztikai tervezőszoftverének saját céljaira történő használatára. A szerződés értelmében öt szerveren és 150 munkaállomáson volt jogosultságuk futtatni az alkalmazást. Egy 2009-es belső vizsgálat azonban azt tárta fel, hogy az évek során a hadsereg több ezer másolatot készített jogosulatlanul az alkalmazásról.

Különösen közel-keleti küldetések során, illetve a pusztító haiti földrengést követő mentőakcióban alkalmazták előszeretettel a programot. Összesen 93 szerverre és 9000 berendezésre telepítették a nagyobb műveletek gördülékeny megszervezését támogató alkalmazást.

Az Apptricity saját számításai szerint a sereg 224 millió dollárnyi bevétellel rövidítette meg őket, azonban némi alkudozás után végül 50 millió dolláros kártérítésben állapodtak meg a felek. A szoftvercég egyik veterán tanácsadója szerint az ügy egyáltalán nem rombolja a cég és a Pentagon kapcsolatát, hiszen hosszabb távon épp az együttműködés „exponenciális erősödése” várható az esettől.

VIA: DailyTech.com

0 Tovább

Már a darukat is hamisítják!

Megdöbbenéssel tapasztalta a Terex építőipari gépgyártó cég, hogy daruik silány utánzatait értékesítik kínai források. 

A cégvezetés 2011-ben, kósza híreszteléseknek igyekezett nyomába eredni. Állítólag termékeik hamisítványai jelentek meg a piacon. A balsejtelem be is igazolódott, CC 2500-1 márkájú, háromszögrács-szerkezetű daruik utánzataira bukkantak. A Terex néven márkázott és árusított emelőeszközök „jóval a piaci ár alatt” kerültek forgalomba, elsősorban ázsiai országokban: Kínában, Dél-Koreában, Szingapúrban, Indiában és Pakisztánban.

Klaus Meissner, a cég termékeinek minőségéért felelős vezetője elmondta, hogy háromféle hamis „modellel” találkoztak ezidáig, és kilenc-tíz esetben fedezték fel ezeket. A menedzser rendkívül súlyosnak tartja a kialakult helyzetet, és nem is csak a márkanévhez fűződő és szellemi tulajdonjogok megsértése miatt. Arra figyelmeztetett, hogy szó szerint halálos veszélynek teszik ki magukat és a dolgozókat a hamis daruk vásárlói.

A hamisítványok minősége lesújtó. Bár megjelenésükben emlékeztetnek az eredeti modellre, valójában elavult és modern technológiákat gyúrnak össze építőik. Olyan megoldásokat alkalmaznak, amelyek nem együtt működnek biztonságosan. A gyengébb acélstruktúra, a silány hegesztések mellett egy sor biztonsági elem egyszerűen hiányzik belőlük.

A Terex arra figyelmezteti a vásárlóit, hogy használt daruk vásárlásakor kérjék ki segítségüket az eredetiség-vizsgálattal. – Ha egy üzlet túl jónak tűnik ahhoz, hogy igaz legyen, akkor valószínűleg pontosan ez is a helyzet – zárta szavait Meissner.

(VIA: American Cranes and Transport)

0 Tovább

Hamisított jegyekkel a Louvre-ba?

Nyomoz a francia a rendőrség, mert erős a gyanú, hogy valakik hamis jegyeket gyártottak a világ leglátogatottabb múzeumába.

A Louvre személyzete a múlt hónapban figyelt fel arra, hogy több tucat kínai turista szervezett csoportokban igen gyenge minőségű belépővel akart bejutni. Silány volt a papír és a nyomtatott szöveg nívója is elmaradt az eredetitől.Augusztus végén azonban már sokkal tökéletesebb másolatok bukkantak fel, sorozatszámokkal ellátva. Ezek a megszólalásig hasonlítottak az igazi jegyekre. Ráadásul belga vámosok egy Kínából érkező csomagban 4 ezer hamis Louvre-belépőkártyát foglaltak le.

A francia rendőrök most azt akarják megállapítani, hogy a bűnözők nem társas utakon részvevő idegeneket próbáltak-e meg becsapni. A Louvre állandó és ideiglenes kiállításait 16 euróért lehet megtekinteni. Évente 10 millióan, vagyis napjában több tízezren keresik fel az intézményt, amelyben a többi közt a Mona Lisa és a Milói Vénusz látható.

A Guardian cikke megjegyzi, hogy augusztusban a londoni Victoria és Albert Múzeum is azt közölte, hozzávetőleg 50, jó minőségű hamisított belépőt szűrtek ki a nagy sikerű David Bowie-tárlat bejáratánál. A jegyeket a világhálón vásárolták a megtévesztett érdeklődők.

VIA: Guardian

0 Tovább

A kamu bevásárlóközpont

Még egy ilyen plázát nem találni sehol a világon, mint a kínai Senjang városában székelő Wanda bevásárlóközpont. Ha itt végig sétál az ember, több mint ismerős márkák üzleteibe futhat bele. Sorban következnek egymás után a Herwés, a Cnanel, a Häagen Dezs és a Starbocks üzletei. Álljunk csak meg! Mintha valami nem stimmelne!

0 Tovább

Hamisítvány leplezi le az új Samsung Note-ot?

Ahogy közeledik a Samsung új csúcskészülékének, a harmadik generációs Galaxy Note-nak a premierje, egyre több információ szivárog ki róla. A külső megjelenését viszont mindezidáig jól titkolták a koreai cég képviselői. Mindezidáig, mert lehet, hogy egy koppintásokra specializálódott kínai gyártó már le is leplezte a designt legújabb telefonjával.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek