Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Még az alufóliát is hamisítják!

Hamis alufólia tekercseket foglaltak le a napokban a maláj a hatóságok. Igen, még az olyan hétköznapi konyhafelszerelést, mint az alufólia is, hamisítják. 

Az eredeti gyártó panaszára három üzletet ellenőriztek Malajzia fővárosában, ahol összesen 100 tekercs hamisítvány találtak. A boltok eladóit kihallgatták. Amennyiben bírósági eljárás indul ellenük, a helyi törvények értelmében több év börtönbüntetésre, és nagy összegű pénzbüntetésre is számíthatnak.

A szakértők szerint a hamis alufólia külső csomagolását tekintve nagyon meggyőzőre sikerült, eltérést alig találni ezeken. A doboz kibontása után derül csak ki, hogy a feltüntetettnél jóval kisebbek a tekercsek.

A hatóságok szerint ezek a hamisítványok komoly veszélyt jelenthetnek, hiszen sütéshez-főzéshez, élelmiszerek csomagolásához használjuk. Így, ha a fólia veszélyes, esetleg mérgező anyagokat tartalmaz, azok az elfogyasztott ételekbe is átkerülhetnek.

(Via: The Star)

0 Tovább

TOP 10: a leggyakrabban lefoglalt hamisítványok

Az Egyesült Államok hatósági szervei január folyamán hozták nyilvánosságra éves jelentésüket hamisítás elleni tevékenységükről. (Részletek ITT.) Ennek alapján a CNN Money készített egy érdekes összeállítást a leggyakrabban előkerült hamis termékekről. Lássuk, melyek ezek!

1. Elektronikai termékek

A hatóságok leggyakrabban okostelefonokat, táblagépeket, DVD- és Mp3 lejátszókat foglaltak le. Ezek közül néhány egyértelmű hamisítványnak bizonyult, pl. az a táblagép, amely Android rendszeren futott, mások azonban igen megtévesztő darabok voltak.

Lefoglalások értéke: 39 millió $

Kereskedelmi érték: 101,2 millió $

Részarány: 22%

2. Cipők

A lábbelik hamisítás a sportcipőktől a trendi és luxus darabokig terjed. Többnyire hamis Nike cipők esetében intézkedtek a szakértők, de nem egy Christian Louboutin vagy Jimmy Choo utánzat is előkerült, amelyek bolti ára eléri a 600 dollárt.

Lefoglalások értéke: 25,3 millió $

Kereskedelmi érték: 97 millió $

Részarány: 14%

3. Gyógyszerek

A fogyasztókra nézve talán a legveszélyesebb termékcsoport. Hatásuk és minőségük kétséges, összetételük bizonytalan. Az esetek többségében előkerült Viagra hamisítványokban téglaport, lisztet és gipszet is kimutattak a laborvizsgálatok.

Lefoglalások értéke: 16,9 millió $

Kereskedelmi érték: 25,2 millió $

Részarány: 9%

4. CD, DVD

A digitális formátum térhódítása ellenére még mindig több mint gyakori a fizikai hordozók illegális másolása, amelyek ráadásul egyre jobb minőségben készülnek. A kalózkínálat az aktuális sikerfilmektől a klasszikusokig terjed.

Lefoglalások értéke: 15,6 millió $

Kereskedelmi érték: 35 millió $

Részarány: 9%

5. Ruházat

Minden márkás ruhaneműt hamisítanak ugyan, mégis többnyire hamis farmerek és sportruházati cikkek kerülnek elő. Ezek többnyire Kínában készülnek, ahol nem okoz különösebb nehézséget a megtévesztő darabok előállítása, hiszen az eredeti márkák ruháit is ott varrják.

Lefoglalások értéke: 14,8 millió $

Kereskedelmi érték: 126 millió $

Részarány: 8%

1 Tovább

Ki az, aki ezt megveszi?!

Megszégyeníti a Ferrari nevet - írja a Technabob cikkében arról a hamis mobiltelefonról, amelyet a sportkocsi formatervezésébe öltöztettek. El kell ismerjük, tényleg rémes, ráadásul nehezen tudjuk elképzelni, hogy a szuperokos telefonok dominálta piacon ki az, aki ezt megveszi.

Bár első pillantásra azt hihetnék, gyerekjátékról van szó, ezek, legalábbis a hirdetés szerint, ténylegesen működő mobiltelefonok. A leírás szerint a készülék két SIM kártyát tud kezelni, van benne FM-rádió és MP3 lejátszó, MP4-ben rögzít képet és hangot, és bár csak 100 smst tud tárolni, lehet rajta Facebook-ozni is.

A védjegyjogi jogsértésen túl azért a készülék leírása is erősen sántít. Először is láthatóan nincs QWERTY billentyűzete, pedig a leírás szerint van, másrészt legalábbis fura egy ilyen készülék esetében egy 200 lacpixel felbontású kamera... Oké, mostanáig mi se tudtuk, mi az a laxpixel, de EZEN oldal kalkulációi szerint ez 20 (!) megapixelnek felel meg, ilyet talán még a legjobb okostelefonok se nagyon tudnak...

(Via: Technabob)

0 Tovább

Védjegy lehet Beyoncé lányának neve

A híres sztárpár, Beyoncé és Jay-Z védjegyoltalmi kérelmet nyújtott be az Egyesült Államok Szabadalmi Hivatalához, amellyel alig egy hónapos kislányuk nevét helyeznék oltalom alá. A sztárpár nevében az énekesnő cége, a BGK Trademark Holdings kérte "Blue Ivy" védjegyként történő regisztrálását.

A kérelem elbírálása folyamatban van, de a zenész házaspár jó eséllyel megkapja az oltalmat, hiszen a hivatal az év eleje óta kettő, a kislány nevére vonatkozó védjegykérelmet utasított már el arra hivatkozva, hogy a bejelenteni szándékozott védjegy egy "nagyon híres gyermek neve".

Beyoncé és férje gyermekük nevének védjegyként történő bejegyeztetésével azt akár márkanévként is használhatnák, bár valószínűbb, hogy a visszaéléseket kívánják megakadályozni, és azt hogy az ő ismertségüket harmadik fél próbálja meg a saját javára felhasználni.

(Via: The Daily Mail, kép: femcafe.hu)

0 Tovább

Védheti-e szerzői jog a pornót?

A szerzői jog, letöltés vs. illegális letöltés témakörében jártas olvasóink már tudják, hogy az Egyesült Államokban bevett gyakorlat a stúdiók részéről, hogy monitoroztatják a letöltő oldalakat. Az illegális letöltők IP-címeit legyűjtve, bírósági úton kikérik a letöltők adatait, majd jogi képviselőn keresztül felkeresik őket a kártérítés ügyében, egyúttal pereskedést vagy peren kívüli megállapodást ajánlva nekik. Most azonban egy felnőtt filmeket gyártó stúdió könnyen lehet, hogy alaposan mellényúlt. Történt ugyanis, hogy egy illegális letöltéssel vádolt hölgy nem hogy megállapodni nem, de vállalva a bírósági költségeket viszont támadja a stúdiót, mondván az erotikus filmeket nem védheti szerzői jog.

A Hard Drive stúdió szerint az érintett Liuxia Wong tavaly márciusban a BitTorrent rendszerén keresztül töltötte le és osztotta meg a 18-as karikás az “Amateur Allure Jen” című produkciót.

Wong azonban tagadja, hogy magatartása jogsértő lett volna. Véleménye szerint ugyanis a Hard Drive nem védheti szerzői joggal filmjeit, azok ugyanis tartalmukat tekintve nem felelnek meg az Egyesült Államok alkotmánya szerzői jogi záradékának, amely felhatalmazza a kongresszust, hogy tudományos és művészeti értékkel bíró alkotások alkotóinak védelmet biztosítson. Sőt, Wong hivatkozik egy kaliforniai törvényre is, amely kimondja, hogy az obszcén tartalomnak nincs tudományos vagy művészeti hozadéka, így nem védheti szerzői jog.

Kíváncsiak vagyunk, az eljáró bíróság, hogyan dönt majd! 

(Via: TorrentFreak)

1 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek