Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Tízezernyi hamis övcsatot fogott a NAV

Az elmúlt napokban két esetben is hamisítványokat szállító szlovák kamiont állított meg Vámosszabadi térségében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). A lefoglalási akcióról videót is közétett a hivatal, amelyet ma nektek is megmutatunk.

Az első esetben az ellenőrzött jármű Kínából érkező konténert szállított, amely a tételes vizsgálat szerint 1000 darab ETNIES védjeggyel ellátott gyermekruha-együttest és több, mint 4600 darab La Martina védjeggyel és Transformers rajzfilmfigurával ellátott szabadidőruhát tartalmazott. 

A másik esetben a jármű okmányai szerint 717 karton gyűjtőárut szállított a Távol-Keletről Budapestre. Ennek esetében is a tételes vizsgálat mellett döntöttek, amelynek során a következőket találták a rakományban: 10600 darab különféle Louis Vuitton, Dolce & Gabbana, Prada és Giorgio Armani márkával ellátott hamis övcsat, 15000 darab Gucci és Guess védjegyes övcsat, öv, táska, karóra és telefontartó tok, 14000 darab Burberry védjegyes övcsat és kendő. Ezek összértéke 93 millió forint, az első esettel együtt összesen 107 millió forint.

A lenti videóban azt láthatjátok, ahogy a pénzügyőrök felnyitják a hamis övcsatokat tartalmazó zsákokat, illetve kaphattok egy képet arrról is, mekkora mennyiségről van szó valójában.

0 Tovább

Hamis gyógyszergyár belülről

Mai bejegyzésünkben egy Irakban felfedezett gyógyszerhamisító üzemben teszünk rövid, virtuális sétát. A kísérő szöveg szerint a hamisító üzemet január közepén fedték fel Arbil városában (amely Irak egyik legnépesebb városa). A helyszínen kész és félkész készítmények mellett közel 3 tonna pszeudoefedrint találtak.

A hatóanyagot légúti megbetegedések ás allergia elleni gyógyszerekben használják, mivel hatásosan csökkenti az orrdugulást. A Wikipédia szerint ugyanakkor számos mellékhatása ismert, így fogyasztása bizonyos egészségügyi panaszok, illetve terhesség esetén nem ajánlott, sőt igen kockázatos lehet.

0 Tovább

Öltözz úgy, mint egy sztár?

A dizájnerek jogainak megsértését rója fel cikkében a New York Fashion magazin, miközben nehezményezi, hogy néhány héten belül bárki viselheti azt a ruhát, amelyben például Angelina Jolie tündökölt a Golden Globe díjátadón. Míg ugyanis a filmrajongók a díjak átadását figyelték, a pletykákra éhes nézők arra voltak kíváncsiak, ki kivel jött, egyes ruhakészítők már az első skicceket rajzolták fel a celebek ruhái alapján. Azon meggyőződéssel ugyanis, hogy mindenki szeretne a sztárokra hasonlítani, elkészítik ruháik utánzatait.

A cikkben említett Faviana varrónói alig négy nappal a díjátadó után már előálltak Angelina Jolie, Jessica Alba, Charlize Theron és Stacy Kiebler ruháinak első másolataival, amelyekhez 6-8 héten belül néhány száz dollár ellenében már az egyszerű halandó is hozzájuthat. A ruhákat a lenti videó tanúsága szerint a Today showban is bemutatták.

Visit msnbc.com for breaking news, world news, and news about the economy

Az utánzatok gyártója szerint a celebek ruhái különösen népszerűek a tinik körében, akik az érettségi bankettek közeledtével - ha a túl merész darabok esetében nem is - fő célközönségüknek számítanak.

(Via: NYMag)

0 Tovább

Ablakon át repül a hamis akksi

Mai videónkban egy sajátos termékmegsemmisítést mutatunk meg nektek. Az anyag készítője az eBay-en keresztül vásárolt akkumulátor töltőt, hogy pótolja a fényképezőgépéhez kapott, de elveszített gyári példányt. A termékért, amelyről átvételkor jött rá, hogy hamisítvány, 20 dollárt fizetett. Az ár alapvetően gyanús kellett volna legyen, de mint mondja, elhitte az ausztrál eladónak, hogy eredeti darabot értékesít.

A kézhez vételt követően több dolog vált számára gyanússá. 1. A csomagot Kínából postázták. 2. Az akksi töltő a korábbitól eltérő csatlakozóval bír. 3. A töltő hátoldalán fejjel lefelé van felragasztva a biztonsági címkézés. 4. A töltő használat közben, sőt utána is égett szagot áraszt.

Na most. Az eBay működési irányelvei szerint a vásárló ilyen esetekben akkor tudja visszaigényelni a pénzét, ha megsemmisíti a hamisítványt. (Ha ugyanis egyszerűen visszaküldené a terméket, akkor fennáll a veszélye annak, hogy valakinek újra eladják.) A megsemmisítést dokumentálni is kell, és ezt a dokumentációt elküldeni az eBay-nek.

Ahogy a bevezetőben is utaltunk rá, videónk készítője megsemmisíti a hamisítványt. Más eszköze nem lévén, kihajítja a kollégium (ahol tartózkodik) ablakán... Szerencsére utóbb kiderül, nem vert vele fejbe senkit, a hamis töltő viszont darabokra törött, felfedve, valójában milyen gyenge minőségű anyagokból készült.

0 Tovább

Fekete képernyő helyett olvass könyvet!

Többszörösen beszámoltunk már arról milyen heves ellenállást váltott ki a Stop Online Piracy Act (SOPA) néven benyújtott törvénytervezet az Egyesült Államokban, ideje, hogy a másik, a támogató oldalról is mutassunk valamit.

A jogsértések ellen hatékony fellépést ígérő jogszabályt számos kritika, majd tiltakozási hullám érte (lásd ITT). A héten, január 18-án többek között a Wikipedia angol oldala tiltakozott elsötétítéssel a SOPA elfogadása ellen. Válaszul ugyanaznap az olyan stúdiókat tömörítő Creative America, mint az NBC Universal, a Sony, a Warner, a Disney billboard hirdetést jelentett a New York-i Times Square-n. A digitális hirdetésben azt ajánlották, a fekete képernyők feletti bosszankodás helyett olvassunk inkább könyvet, hallgassunk zenét vagy nézzünk meg egy jó filmet.

Hirdetés New York legforgalmasabb pontján

Közzétettek egy információs ívet is, amelyben a tervezetet érő vádakra reagálnak, úgy mint veszélyezteti-e a legitim vállalkozásokat a jogszabály, működik-e a tartománynév (DNS) alapú tartalomszűrés stb. (A The Truth About Rogue Site Legislation című doksit ITT érhetitek el.) Emellett elindítottak egy médiakampányt, amelynek első hirdetését (figyelem, ez egy tévés felvétel) alább nézhetitek meg. A jogvédelem fontosságát hangsúlyozó televíziós hirdetést print és rádió reklámok is követik majd.

A SOPA sorsa egyelőre teljesen kérdéses. Az amerikai szenátus igazságügyi bizottsága februárban veszi napirendjére a tervezetet, addig még rengeteg minden történhet mellette is, ellene is.

(Via: Ars Technica)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek