Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

23 ezer fájlcserélő "felmentve"

23 ezer fájlcserélőt mentett fel az amerikai bíróság, azaz, hogy egészen pontosak legyünk arról döntött, nem indítható ellenük eljárás abban a formában, ahogy azt a hollywoodi stúdió elgondolta.

Korábban mi is megírtuk, hogy A feláldozhatók című filmet gyártó NU Images rekordmennyiségű, 23322 internetező ellen indított eljárást, akik illegálisan töltötték le a filmet az internetről. (A rekordot egyébként alig két hétig tudták tartani, miután A bombák földjén gyártója 24583 IP cím megadásával nyújtott be keresetet a letöltők ellen.) A cég jogi képviselői a hosszú IP cím listát a washingtoni bíróságra (U.S. District Court of Columbia) adták be, kérve a hivatalt, hogy kötelezze az internetszolgáltatókat az előfizetők IP címek alapján történő azonosítására.

Az ügyben eljáró bíró első körben az illetékesség kérdését vizsgálta meg. Ennek alapján úgy határozott, hogy a bíróság csak azon személyek ellen illetékes eljárni, akik a bíróság körzetében élnek, azaz a NU Images nem kérheti olyan internet előfizetők adatait, akik a körzethatárokon kívül eső országrészekben élnek. A TorrentFreak becslése szerint ez azt jelenti, hogy a megnevezett IP címek 99 százaléka hatáskörön kívüli, azaz mintegy 23200 letöltő egy időre bizonyosan fellélegezhet.

0 Tovább

Elkapták az Alkonyat kiszivárogtatóját

Ez év tavaszán szivárgott ki néhány fotó és képkocka a nagysikerű Twilight széria negyedik részéből, amely érthető módon felbosszantotta a filmet gyártó Summit Entertainment csapatát. A kiszivárogtatott fotón a két főhős látszik, amint nászútjukat töltik, míg a rövid jelenet (Figyelem! SPOILER!) Bella vámpírrá válásának folyamatát sejteti látni. A rajongók által erősen várt következő epizód, a Hajnalhasadás ősszel kerül csak a mozikba. A stúdió bejelentése szerint most megtalálták a kiszivárogtatás forrását Argentínában. 

Az Edward karakterét alakító Robert Pattinson a képek eltulajdonítását és nyilvánosságra hozását követően elkeserítőnek nevezte az esetet, elítélte a történteket, és kérte a rajongóikat, segítsenek megtalálna a jogsértőt. A Summit által alkalmazott jogi cég négy kontinensen, Észak- és Dél-Amerikában, Európában és Ausztráliában nyomozott, hogy megtalálják a forrást, akit végül Daiana Santia személyében Argentínában azonosítottak. 

Az érintett ellen polgárjogi eljárás indul az Egyesült Államokban és Argentínában, míg az utóbbi országban büntetőeljárást is kezdeményezett a stúdió. Az ügyben a nyomozás még folyik, feltételezik ugyanis, hogy a lopásban mások is közreműködtek.

0 Tovább

Kínában már kapható az 5-ös "iPhone"

Egyes pletykák szerint talán szeptember végére várható, hogy az Apple forgalomba hozza legújabb készülékét, az 5-ös számot viselő iPhone-t. A mobiltechnológia iránt érdeklődők kiszivárgott dizájnterveket már láthatták a neten, a valódi specifikációkra azonban a többségnek még várnia kell. Nem úgy a kínaiaknak! A helyi hamisítók ugyanis már piacra dobták a maguk verzióját.

A hamis iPhone 5 első pillantásra alapvetően azokat a bizonyos formatervezése irányokat követi, amelyeket a fentebb jelölt linken is láthatunk. A hamisított okosmobil alig 7 mm vékony, amelyhez képest hivatalos elődje a maga 9,3 mm-es vastagságával nagynak hat. A látványtervek és a hamisítvány között a Home gomb megjelenése jelent látványosabb különbséget: a hamisítványon megtartották a kör formát, míg a terveken megnyújtották a gomb helyét. A hamisítvány egyébként a megszokott iPhone fekete kivitelben, a szokásos oldalgombokkal és irányító panelekkel készült.

0 Tovább

Háborút indítottak a cseh kalózok!

Jogszabály-tesztelés? Kiskorú védelme? Provokáció? Állítólag, mindhárom egyszerre, de a lényeg, hogy a cseh Kalózpárt gyakorlatilag nyílt háborút indított a jogvédők ellen azzal, hogy a hónap folyamán nem egy, hanem két illegális letöltésekre mutató linkeket listázó weboldalt hívott életre.

A cseh kalózok szerint az "verte ki náluk a biztosítékot", hogy a cseh kalózkodás elleni szövetség pert indított egy 16 éves fiú ellen, aki saját weboldalán jogsértő tartalmakra mutató linkeket tett közzé. A jogvédők 5 millió euróban határozták meg az okozott kár összegét. A Kalózpárt szerint a cseh törvények nem minősítik vétségnek az illegálisan terjesztett linkek megosztását. Hogy ezt bizonyítsák (egyúttal, hogy a 16 éves vádlotténál súlyosabb vétséget kövessenek el), saját linkoldalt indítottak.

A TorrentFreak szerint a Tipnafilm.cz nem csak a kalózfilmekre mutató linkeket osztja meg (minőség és a letöltés helye szerint kategorizálva), de az IMDB rendszeréhez hasonló értékeléseket közöl, és megnézhetővé teszi a vonatkozó előzeteseket is. A korábban indított Piratskefilmy.cz nem ennyire kifinomult rendszerben, de már 5800 filmre mutató 20 ezer linket listáz.

A kalózkodás elleni szövetség egyelőre nem reagált a kalózoldalak elindulására, de biztosak vagyunk benne, hogy a dolog nem marad szó nélkül.

 

Ha tetszett a cikk, vagy szeretnél többet tudni a hamisítás, kalózkodás problémakörének híreiről, akkor kövess minket a Facebook-on is.

 

0 Tovább

Az erő vele van!

A brit legfelsőbb bíróság döntése szerint (némi földrajzi korlátozással) szabadon értékesítheti rohamosztagos sisakok másolatait Andrew Ainsworth, az első Csillagok háborúja filmek kellékeinek készítője. A londonban élő és dolgozó Ainsworth 1976-ban egy jelmeztervező ismerősének tett szívességet, mikor elvállalta, hogy legyártja a birodalmi katonák sisakjának mintadarabjait. Munkája olyan jól sikerült, hogy George Lucas azonnal nagyobb darabszámot rendelt belőlük, de az akkor 27 éves végzős egyetemista, még nem sejtette, hogy néhány évvel később rajongók tucatjai vágynak majd egy ilyen ereklyére.

Ainsworth a színházi kellékkel

Az alkotó a film készítésének idején 20 fontot kapott a sisakok darabjáért, és 385 fontot a rohamosztagos jelmez teljes vértezetéért. Ma ezekért 500 és 1000 fontot is fizetnek a rajongók. Ainsworth 2004-ben kezdett el másolatokat értékesíteni a sisakokból, mikor otthonában kezébe akadt egy régóta porosodó eredeti darab, és felismerte, igazi aranybányán ül. Előkereste hát eredeti eszközeit, és elkezdte utángyártani az ikonikus jelmezeket.

Megrendelése nagyszámban akadt, amikor azonban Amerikába is eljutott a másolatok néhány darabja, a Star Wars mogul, George Lucas is felfigyelt ténykedésére. Cégén, a Lucasfilmen keresztül szerzői jogi jogsértés vádjával pert indított Ainsworth ellen, amelyben 20 millió dollár kártérítést követelt. Az amerikai bíróság helyt adott Lucas keresetének, de mivel a brit művésznek nincsenek amerikai érdekeltségei, az ítéletet nem hajtották végre. Lucas ezt követően a brit bírósághoz fordult, kérve, hogy az állapítsa meg a jogsértés tényét.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek