Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Nem lehet vallás a fájlcserélés

Áprilisi bejegyzésünkben nem tudtuk eldönteni, mennyiben tekintsük viccnek azt a svéd hírt, amely szerint egy helyi filozófus hallgató egyházként próbálta meg bejegyeztetni fájlcserélést támogató mozgalmát. Nos, a svéd hatóságok komolyan vették a kérelmet, és másodszor is elutasították, hogy egyháznak minősítsék a Másolás Misszionárius Egyháza (Missionary Kopimistsamfundet) néven létrehozott szervezetet.

Az "egyházalapító" kérelmét első körben április folyamán utasították el a hatóságok, azzal az indokkal, hogy az egyházi szertartások menete nincsen formalizálva, miközben ezt a helyi törvények megkövetelik a vallási szervezetektől. Ismételten benyújtott kérelmükben ezt a hiányosságot korrigálták, de a hatóságoktól ezúttal is elutasító válasz érkezett. Ez, már lehet, hogy elveszi az alapító kísérletező kedvét, ugyanis úgy nyilatkozott, nem biztos, hogy újra megpróbálja hivatalosan elismertetni a szervezetet. Bár hozzátette, találkozóikat, és a szerzői jog ellenes aktivitásukat nem fogja felfüggeszteni.

A két elutasítás közötti néhány hónapban egyébként elérte az 1000 főt a másolást és megosztást vallási szentségként, CTRL+C, CTRL+V parancsokat szent szimbólumként tisztelő szervezet követőinek létszáma.

0 Tovább

Szolnok, EFOTT, hamis tárgyak

Ma kezdődik az EFOTT, idén Szolnokon, ahol a civil faluban a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) is kiállító lesz, úgyhogy ma délelőtt gőzerővel pakolunk, délután 14 órától pedig lelkesen várjuk a látogatókat. :-)

A fesztiválozók két koncert között a No Kamu sátorba betérve meglepő és viccesnek ható, valamint veszélyes hamisítványokat nézhetnek meg. Többek között elszabott ruhaneműket, félresikerült márkanév-átkereszteléseket, csúnyácska játékokat, hamis gyógyszereket, elektronikai termékeket és konyhai eszközöket. Ezeket a Nemzeti- Adó és Vámhivatal (NAV) munkatársai hazai eljárások során foglalták le. A kiállított tárgyak megtekintésén kívül felkészült szakértők várják tájékoztatással az érdeklődőket, és lesznek játékok is: védjegy felismerés, totó, és itt is ki lehet próbálni a csőgörényt (ami a korábbi helyszínek tapasztalatai szerint a közönség nagy kedvence).

Gyorsan nézzünk egy kis ízelítőt:

Panoráma a soproni VOLT-on

0 Tovább

Töltsél le a közértben!

Érdekes promócióba futottunk bele a hétvégén. Az egyik hazánkban is működő közérthálózat legális zeneletöltési lehetőséget kínál vásárlóinak adott összegű költés ellenében. Ez a kísérlet különösen annak fényében érdemel figyelmet, hogy az online magyar zeneletöltési piacot épp a napokban nyilvánították gyakorlatilag halottnak a szakértők...

Az akció szerint, minden elköltött 2500 forint ellenében a pénztárnál kapunk egy kis kártyacsomagot, amelyben három zenész képe mellett egy kupont találhatunk, ezen egy kódot, amely ellenében letölthetünk egy dalt a Spar és a Sony Music közreműködésével létrehozott Starzone oldalról. A művelet egyszerű: regisztráció a weboldalon, kuponkód megadása, dal kiválasztása, bepakolása a kosárba, majd a "vásárlás" jóváhagyását követően letöltése.

A hétvégén kapott csomagban egy magyar és két külföldi előadó képe szerepelt

Ami szimpatikus, hogy nem vagyunk a kártyacsomag tartalmához kötve. A mi csomagunkban pl. Dido, Lissie és V-tech szerepelt, de a kódunkkal egy Foo Fighters dalt választottunk letölteni. A weboldal szerint egyébként 400 ezer dal közül válogathatnak a vásárlók. Vásárlók, ezt külön hangsúlyoznánk, ugyanis a felület nem csak a Spar kuponjai ellenében történő letöltésre nyitott, de dalonként 129 FT ellenében bárki tölthet le zenét magának.

Abba, hogy a promóciónak kalózkodás elleni szempontból van-e bármi haszna, most nem nagyon mennénk bele. Azt el tudjuk képzelni, hogy anyuka hazamegy a boltból, majd a tinédzserkorú gyerekének átadja a csomagot, aki így, ha nem dobja ki rögtön, legalább egy (a szeptemberig tartó promóció ideje alatt több) zeneszámhoz legálisan hozzá férhet.

Konklúzió: az egyik olalról nézve a dolgot, most 2500 forintért vettünk egy darab dalt, a bevásárlás viszont minden háztartásban szükségszerű, tehát mondhatjuk azt is, hogy néhány liter tej, kenyér, felvágott, fogkrém stb. mellé ajándékba kaptuk. Ahogy tetszik. 

0 Tovább

10 millió eurónyi hamisítvány

Összesen 10 millió euró értékben foglaltak le 9 kereskedőnél hamis luxuscikkeket Bulgáriában a hatóságok. A Fekete-tenger partján fekvő városokban folytatott ellenőrzések során 40 ezer darab hamisítványt találtak, amelyek zömmel Kínában és Törökországban készültek. A hamis cikkek között Chanel, Christian Dior, Gucci, Louis Vuitton, Cartier, Versace, Bulgari, Giorgio Armani, Hugo Boss, Diesel és Prada márkajelzésű parfümök, napszemüvegek, ruhaneműk és ruházati cikkek szerepeltek.

Kupacnyi Bulgáriában előkerült hamis táska

0 Tovább

Anti-üveg sztori: innováció vs. utánzás

Mai történetünk az innovatív, társadalmi hasznosságot remélő új ötletekkel való visszaélésről szól. Hallottatok már a Vapur nevű cég anti-üveg (Anti-Bottle) termékéről? Bevalljuk, még mi sem, de már tudjuk, hogy hamisítják.

A 2009-ben alapított Vapur azzal a szándékkal látott neki a munkának, hogy egy olyan italos palackot hoz létre, pontosabban anti-palackot dolgoz ki, amely a csapvíz hordozhatóságát teszi lehetővé, népszerűsítve ezzel annak fogyasztását. A termék összehajtható (így üresen kis helyet foglal), rugalmas, újra felhasználható és környezetbarát, nagyon tartós, mosogatógépben mosható, és nem tartalmazza azt a BPA nevű vegyületet, ami a műanyagpalackokból szivárogva károsíthatja egészségünket. Jelenleg az Egyesült Államokban, Kanadában, Japánban és néhány európai országban kapható, ahol a celebeknek, sportolóknak és zöld aktivistáknak köszönhetően meglehetősen nagy hírnévnek örvend.  

Szóval a szándék mögötte jó, a cél nemes, ami nem jó és nem nemes az az, hogy még az ilyen pozitív termékötleteket is hamisítják. A Vapur a közelmúltban nyújtott be bírósági keresetet egy cég ellen, amely a Vapur márkanevével, azonos megjelenésű palackokat gyárt és terjeszt. A keresetben a jogtulajdonos hamisítás, szabadalmi jogsértés és formatervezési mintaoltalom megsértésének megállapítását kéri a bíróságtól. A keresetben megnevezett cég Kínában készítetti a hamis anti-üvegeket, és Ázsiában, valamint Észak-Amerikában forgalmazza őket.

Balra az igazi, jobbra a hamis

Szóval, ha esetleg valahol vennétek anti-üveget, jól nézzétek meg, hogy igazi-e. Itt a Vapur blogján van is néhány jó tanács, hogy mire kell figyelni: ilyen például a gyártási hely, a kupak/karabiner minősége, szerepel-e a márkanév mellett a TM szimbólum vagy megáll-e a csomagolás a talpán.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek