Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A Facebook alkalmazta a Sony-t és Apple-t is megtámadó hackert

Egy hírhedt hacker, George Holtz májusban csatlakozott a Facebook csapatához. A hacker körökben csak Geohotként ismert Holtz azzal szerzett kétes dicsőséget, hogy feltörte a Sony Play Station 3 konzolját.

A hírt Joshua Hill dobta be a nyilvánosságra, aki szintén hacker és tagja a Chronic-Dev nevű hacker csoportnak. Holtz felvételét a Facebook szóvivője megerősítette, ám további információkkal nem kívánt szolgálni új munkatársukkal kapcsolatban. A The Washington Post értesülései szerint Holt a Facebook várva várt iPad alkalmazásán dolgozik

Az ügy pikantériája, hogy Holtz korábban bravúros hackerkedéseivel került a média lázókörébe. Még 2008-ban feltörte aziPhone-t, így téve lehetővé az okostelefon használatát bármely hálózatban. Ezzel komoly károkat okozott az  iPhone exkluzív szolgáltatójának, az AT&T-nek.

Holtz következő dobása a Sony PS3 konzolának feltörése volt. A srác munkájának köszönhetően kalózjátékokat is lehetett használni a konzollal. A feltörés útját ráadásul nyilvánosságra hozta blogját, így bárki hozzáférhetett az információkhoz.

A Sony jogi úton követelt elégtételt, ami alaposan felháborított a hacker társadalmat. A bosszú nem maradt el. Hackerek behatoltak a Playstation hálózatába, és neveket, címeket és hitelkártya adatokat loptak el megközelítőleg 100 millió vásárlóró.

A Sony végül peren kívül megegyezett Holtz-cal, aki vállalta, hogy eltávolítja a feltörési utasításokat. Holtz különben végi tagadta, hogy bármi köze lenne az adatbázisok ellopásához, ugyanakkor április 11-én csatlakozott a Sony termékek elleni bojkotthoz.

A New Jerseyben születtet Holtz konzultánsként már dolgozott a Google-nak, és a CertiCell-nek. 2008-ban a PCWorld beválasztotta a 10 legjobb teljesítményt nyújtó 21 éven aluli fiatal közé. Emellett számos tudományos versenyt is megnyert, többek közt egy Intel által szponzorált versenyt, amelyen 20 ezer dollárt kaszált.

0 Tovább

Zebrát hamisítottak Ukrajnában

Igazi turista látványosság volt egy Szevasztopol közeli farmon egy fekete csíkokkal befestett fehér ló. A lovat a csalók zebraként adták el az érdeklődőknek. Az álzebrával sokat kerestek az állatkínzók, hiszen rengetegen akarták fotóztatni magukat a hátán. Az állat ráadásul igencsak alultáplált volt, csakúgy mint a farmon talált másik négy ló és két póni is.

A szevasztopoli

A rendőrség elkobozta az állatokat. A tulajdonosokra, akár 5000 dolláros pénzbüntetés is várhat, amennyiben állatkínzás vádjában bűnösnek találják őket –írja a Segodnya című ukrán újság.

2009-ben az újságok már beszámoltak egy hasonló esetről, akkor a gázai övezet egy magánállatkertjében találtak két zebrának átfestett szamarat. A tulajdonosok nem tagadták a csalást, és arra hivatkoztak, hogy nem volt pénzük valódi zebra beszerzésére.

A gázai

 

0 Tovább

Hormonzavart okozó gyerekjátékok

A HENT híroldalán olvasható hír szerint a brit hatóságok olyan gyerekjátékra bukkantak az országban, amely súlyosan egészségkárosító hatású lehet a kicsikre nézve.  A brit szakértők egy Ben 10 figurát vizsgáltak be, amelyet egy helyi anyuka juttatott el a hatóságokhoz. A szülő a gyermekek körében népszerű játékot fiainak rendelte az interneten, de a házhoz szállítás után gyanúsnak találta a kapott termék minőségét.

A laborvizsgálatok kimutatták, hogy a játék a hatóságilag megengedett mennyiségnél jóval nagyobb arányban tartalmaz nehézfémet. Kiderült ráadásul, hogy a hamisítók a műanyag elemek öntésénél olyan diszpergálószert használtak, amely kisgyerekek esetében hormonzavart okozhat. Az anyag gyermekjátékokban történő használata káros egészségügyi hatásai miatt az Európai Unióban már évek óta tiltott.

A brit szakértők szerint egyébként a hamisítók mindig azokat a játékokat hamisítják, amelyek aktuálisan nagyon népszerűek. A Ben 10 figurák például 2010 karácsonyának voltak a slágertermékei a szigetországban.

0 Tovább

Rágó a borban... Fúj!

Alkoholhamisítási ügyletet derítettek fel a brit hatóságok, miután egy liverpooli vásárló rágót talált a megvásárolt boros palack alján. Fúj!

A hatóságok a fogyasztói bejelentést követően ellenőrizték a liverpooli üzlet árukészletét, és 50 palack hamis bort foglaltak le a helyszínen. Az italokat laborvizsgálatra küldték, mivel a felbontott palackoknak erősen ecetes szaga van. A hatóság a borosüvegek és a címkék állapotából arra következtetnek, hogy az üresen talált/megvásárolt eredeti palackokat a hamisítók újratöltötték, majd ismét lezárták. Az ellenőrök szerint a palackok és címkék állapota, valamint az üvegek lezárásának módja (műanyag fóliázás fedte a fémkupakot a megszokott fémkarikás rögzítés helyett) figyelmeztető jel arra, hogy az ital hamisítvány lehet.

0 Tovább

Szabadalmat sért a BitTorrent működése?

Sokat olvasni arról, hogy egyik, másik BitTorrent kliens ellen peres eljárás indul, mert a rendszeren terjesztett tartalmak illegálisan vannak közölve, sértve ezzel a szerzők jogait. Újdonság azonban annak a lehetősége, hogy a BitTorrent rendszer már önmagában jogsértő lenne. Egy San Francisco-i cég azonban ezt állítja.

A Tranz-Send Broadcasting Network a napokban nyújtott be keresetet az amerikai bíróságra azzal az érveléssel, hogy a BitTorrent a vállalkozás tulajdonában álló szabadalmat sért. Állásfoglalásuk szerint a cég 1999-ben adott be szabadalmi kérelmet egy fájlcserélő szabványra vonatkozóan. Az oltalmat 2007-ben kapták meg.

A kérdéses szabadalom egy olyan fájlcserélő rendszert ír le, amelynek főbb elemei az adatbázis, a kliensek és szerverek. A szerver adaptív módon a letölteni kívánt adatokat egy vagy több klienstől fogadja, az adatokat a hálózatnak és az elérési pontoknak megfelelő optimális adatátviteli sebességet meghatározva továbbítja. Most a bíróságon múlik annak eldöntése, hogy ezzel a szabadalmi leírással azonosan működik-e a BitTorrent, és így jogsértő-e a rendszer.

Ha a bíróság úgy találja, hogy igen, az alapjaiban megingatná a BitTorrent működését. Csak képzeljük el azt a helyzetet, hogy BitTorrent 100 millió felhasználója által indított minden egyes letöltés után jogdíjat kell fizessen...

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek