Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Kalózzenéket hallgat a saját szerzői jogai miatt aggódó írónő

Eléggé önellentmondó nyilatkozatot adott Anne B. Ragde, norvég írónő, akit könyvkalózkodásról kérdezett cikkében a skandináv Dagens Næringsliv online magazin. Radge, akinek több könyve magyarul is olvasható élesen kikelt a szerzői jogi jogsértések ellen, ám kiderült, hamisítványokat vásárol, sőt mp3 gyűjteménye sem jogtiszta forrásból származik.

Az interjúban Radge azt állította, komolyan aggódik műveinek illegális terjesztése miatt. Saját becslése szerint több mint félmillió koronát vesztett már el a kalózkodás miatt, ami számtalan álmatlan éjszakát okozott számára. Hozzátette, számára elviselhetetlen a gondolat, hogy mások meglopják. Mint mondta, a zenészek már csak koncertekből tartják fenn magukat, az íróknak azonban nincsen másuk, mint az eladott példányok után járó jogdíj.

Az interjúban azonban a kérdező rákérdezett arra, szokott-e hamisítványokat vásárolni, amire az írónő válaszul kifejtette, hogy bizonyos eredeti termékek szerinte annyira drágák, hogy inkább a hamisat veszi meg. Gyorsan felsorolta persze, hogy miből vesz eredetit, amikoris a beszélgetésen jelen lévő fia kisegítette a következő mondattal: „Kalóz mp3 gyűjteményed van. Az első 1500 dalt egy helyről másoltuk, egy másikról pedig még háromszázat.”

Az interjú megjelenését követő felháborodás során Radge azzal védekezett, hogy a dalokat a fia töltötte le, és hogy ez nem reprezentálja a valódi viszonyát a zeneiparral. Hozzátette a dalokat tartalmazó lejátszója a vidéki nyaralójában van, és hogy az ünnepek alatt megkeresi és letörli az illegális szerzeményeket.

Azt gondolnám, hogy egy író, aki teljes mértékben a vásárló olvasók jóindulatától függ nagyobb tisztelettel viseltetik mások szerzői jogait illetően. Ráadásul, ha már elkövette a jogsértést, legalább venné meg azt az 1500 dalt, ahelyett, hogy letörli. Azzal nem teszi jóvá az okozott károkat…

Kép forrása itt.

0 Tovább

Gyönyörű, de hamis Fabergé tojásokat találtak Párizsban

Oroszországból érkezett Párizsba az az összesen 354 darab hamis Fabergé tojás, amelyet hamisítás miatt foglaltak le a francia hatóságok a Charles de Gaulle repülőtéren. A reptéri vámhatóság vezetője szerint a hamis műalkotásokat tartalmazó dobozokon az orosz cárok szimbóluma, a két fejű sas is szerepelt. Mint mondta, a vámosok rendkívül kíváncsiak voltak a dobozok tartalmára, mivel a szállítási papírokon szerepelt, hogy mit tartalmaznak. Felnyitásuk után azonban gyanússá vált, hogy nem valódi műalkotásokkal állnak szemben. A vámosok gyanúját később a Fabergé ékszerház szakértője is igazolta.

A hamisítványokról megtekinthető egy rövid videó a BBC News oldalán.

Hamis Fabergé tojások (kép forrása: msnbc.msn.com)

Kis kultúrtörténet: a legismertebb Fabergé tojásokat Peter Carl Fabergé készítette III. Sándor, illetve II. Miklós cárok számára, akik húsvéti ajándékoknak szánták azokat feleségeiknek. A Wikipédia szerint a Fabergé-ház összesen 65 tojást készített, ebből 50 cári megrendelésre készült, amelyekből 57 (a cári kollekció tagjai közül 42) élte túl az elmúlt évszázad viszontagságait. A fennmaradt tojásokat múzeumok és magángyűjtők birtokolják.

0 Tovább

Kamerával a moziban

A kamerával moziban felvett kalózkópiák számának növekedéséről olvashatunk ma a HENT friss hírei között. Az ausztrál szerzői jogvédelmi szervezet, az Australian Federation Against Copyright Theft (AFACT) adatai szerint a tavalyi évhez képest idén 20 százalékkal több kalózfilm került ki a csendes-óceáni térség mozijaiból. Az AFACT a helyi mozik üzemeltetőit és munkatársait kéri, hogy legyenek éberebbek és igyekezzenek megakadályozni, hogy a nézők közül bárki is megpróbálkozhasson a kamerás felvétellel.

A szervezet egyébként üzemeltet egy honlapot is, amely kifejezetten a mozik személyzetének szólóan hívja fel a figyelmet a kalózkodás veszélyeire. Elmagyarázza, hogy milyen kárt okoz a kalózkodás a mozikra és azok alkalmazottaira nézve, továbbá, hogy mit tehetnek az illegális cselekedetek megelőzése és megakadályozása érdekében.

Az oldalon találtam két érdekes információs videót is, amelyeket érdemes megnézni. Az egyik a kalózfilmek fizikai, illetve online terjesztési láncolatát magyarázza el a moziktól a fogyasztókig, miközben definiálja az egyes elemek szerepét a folyamatban. A másik videó azt mutatja be miként jut el 48 óra alatt világszerte több százezer internetezőhöz egy, a moziban rögzített kalózfelvétel.

0 Tovább

No Kamu a Facebook-on!

Elindult a No Kamu blog hivatalos Facebook oldala! A blogra felkerülő írások mellett, további hírek és érdekességek lesznek az oldalon. Mai friss: a HENT 2010-es kiállítássorozatán készült fotók, továbbá képek a helyszíneken bemutatott hamis tárgyakról

0 Tovább

Egyre több a veszélyes online patika

Tudatos vásárlás - ez a kulcsa annak, hogy elkerüljük mindazokat a veszélyeket és kellemetlenségeket, amelyek egy meggondolatlan vásárlás eredményeként jelentkezhetnek. Ugyanezt a szempontot kell érvényesíteni az online gyógyszervásárlás során is. Első a tájékozódás, és csak azután szabad kosárba pakolni a terméket, ha el akarjuk kerülni azokat a veszélyeket, amelyekről a hamisgyogyszer.hu tudósít.

Az amerikai OpSec hamisítás elleni és márkavédelemmel foglalkozó cég kutatási eredményei szerint ugyanis folyamatosan nő az illegálisan üzemelő online patikák száma, amelyek abba a hamis illúzióba próbálják ringatni a fogyasztókat, hogy termékeik megbízhatóak és még olcsók is. Olcsók, ez igaz, 2007 és 2010 között 42 százalékról 86 százalékra nőtt azoknak a szabálytalanul működő weboldalaknak az aránya, amelyek a bolti árhoz képest legkevesebb 40 százalékkal kínálják gyógyszereiket. Az olcsó ár azonban nem egyenlő a megbízhatósággal, az ilyen nagy arányú kedvezmény egyértelmű jele annak, hogy a pirulák hamisak, de legalábbis nem felelnek meg a minőségi követelményeknek.

Az OpSec felmérése szerint ráadásul ugyanezen időszak alatt 51-ről 89 százalékra nőtt azon illegálisan üzemelő online gyógyszertárak aránya, amelyek recept nélkül is kiadnak hivatalosan vényköteles gyógyszereket. Az a tény viszont, hogy nem kérik az orvosi javallatot, egyenértékű azzal, hogy készítményeik nem megbízhatóak. Egyébként sem éri meg a kockázatot, hogy olyan gyógyszert szedjük a saját elképzelésünk szerint, amit hivatalosan csak orvosi felügyelet mellett szabadna használni.

További információ a hamis, és így veszélyes gyógyszerek elkerüléséről itt.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek