Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hamis ruhát hoztak Törökországból

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai Ártándnál ellenőriztek egy Törökországból érkező kamiont, amely Németországba szállított volna ruházati termékeket. A fuvarokmányok áttekintése után a pénzügyőröknek gyanús lett a szállítmány, és úgy döntöttek, hogy alaposabban megvizsgálják.

A tételes vizsgálat során kiderült, hogy a legális árun kívül közel 10 ezer darab olyan ruhanemű is volt a raktérben, amelyek hamis márkajelzésekkel voltak ellátva. Ennek ténye – a hamisítványok rossz minősége miatt - szemmel látható volt. A hamis pólók és nadrágok anyagukban, kidolgozottságukban is silány minőségűek voltak, viszont a rajtuk elhelyezett hamis márkajelzések alkalmasak arra, hogy a vevőket megtévesszék. Ahogy a fotókon és a lenti videón látszik, a pénzügyőrök felnőtt és gyermek ruházati cikkeket is találtak.

A pénzügyőrök a 24 millió forint értékű hamis terméket lefoglalták és áru hamis megjelölése bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt az ügyet átadták az illetékes pénzügyi nyomozóknak.

0 Tovább

Nem túl intenzív a hamis tetováló festék színe

Azt megszoktuk már, hogy az olyan hétköznapi fogyasztási cikkeket, mint a ruhák, cipők, kozmetikumok vagy elektronikai termékek, rendre hamisítják. Időről időre felbukkannak azonban szélsőséges példák, amik kapcsán csak annyit tudunk mondani: még ezt is?!

Balra az eredeti Aquamarine árnyalat, jobbra a hamisítvány 

Mai anyagunkban egy videót mutatunk nektek, amelyben az eredeti gyártó a hamis és eredeti tetováló festékek (!) közötti különbözőségre hívja fel a figyelmet. A festékek hamisítása meglehetősen aggasztó, végtére is a vegyi anyagot a bőrünk alá juttatják be a kért minta alapján, így nagyon nem mindegy, hogy annak összetevői ellenőrzöttek-e, és megfelelnek-e a minőségi/egészségügyi követelményeknek.

Az Intenze festékgyártó a lenti videóban néhány alapvető különbséget mutat meg, hogy a tetováló mestereknek segítsen azonosítani a hamisítványokat. A javasolt ellenőrzések között szerepel a gyártási hely ellenőrzése (ezt a festéket kizárólag az USA-ban gyártják), a csomagolás ellenőrzése (nem használnak zsugorfóliát), a kupakok ellenőrzése (az eredetié átlátszó) és a lezáró fólia ellenőrzése (az eredeti fóliázott, nem dugózott).

A hamis és eredeti festékek talán leghangsúlyosabb eltérése a színben és az állagban mutatkozik meg. Még az avatatlan szem számára is egyértelmű, hogy az azonos fantázianevű hamis és eredeti festékek színe látványosan eltér. Emellett pedig egy pár csepp kiöntése mellett látszik, hogy a hamisítvány nagyon vizes, könnyen folyik, az eredeti sokkal sűrűbb és ragadósabb.

0 Tovább

Felvennél egy korcs papucsot?

Ennél hamburgert a King Burgernél? Oltanád a szomjad egy Heimekemmel? Esetleg hordanál Corcs papucsot? Ma egy újabb gyűjtést mutatunk arról, milyen módon ferdítik el a kínai hamisítók az eredeti márkák neveit, hogy azok még ismerősnek hassanak, és így szimpatikusak legyenek a fogyasztóknak.

A legtöbb hamisítvány az eredeti márka nevének kismértékű módosításával áll elő, némelyről azonban nehéz lenne megmondani, hogy mi is volt az eredetije.

Egyszerű szócsere balra, jobbra viszont gyöngyre cserélték a játékot

Egyel több ívet kapott a Meki, a Prada-t pedig egy i-vel zagyválták össze

Corcs papucs lett a Crocs-ból Kínában

1 Tovább

Ingcsempész kamionsofőrt fogtak el a pénzügyőrök

Csaknem kilencezer, védjeggyel ellátott, az eredetire megtévesztően hasonlító inget találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bevetési Főigazgatóságának munkatársai egy szlovák rendszámú kamionban.

Hamis ing a kamionból

Suller György Attila őrnagy, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vám- és jövedéki szóvivőjének az MTI-hez szombaton eljuttatott közleménye szerint a pénzügyőrök Vámosszabadinál, a 14. számú főúton ellenőrizték a kamiont, amely az okmányok szerint Kínából származó gyűjtőárut szállított Budapestre.

A konténer tételes vizsgálata során 55 kartonból csaknem 9000 darab védjeggyel ellátott, az eredetire megtévesztően hasonlító inget találtak, és felmerült a gyanú, hogy a ruhaneműt a védjegyjogosult engedélye nélkül állították elő.

NAV ellenőrzés

A majdnem 31 millió forint értékű felsőruházati terméket lefoglalták, az ügyben a nyomozást - áru hamis megjelölése bűncselekmény miatt - a NAV pénzügyi nyomozói folytatják.

(Via: HENT, NAV)

0 Tovább

Így különböztesd meg a hamis és eredeti fülhallgatót!

Nem véletlen, hogy többször írtunk már az Apple termékek hamisításáról. A cég talán a legnépszerűbb és legtrendibb elektronikai márka a piacon, így állandó céltáblája a hamisítóknak is. Ma segítünk eligazodni az eredeti és hamis Apple fülhallgatók között, hogy ha ilyen vásárláson törnétek a fejeteket, el tudjátok kerülni a gyenge minőségű hamisítványokat!

Hamis és eredeti: nem mindig könyű a megkülönböztetés!

A lenti videóban egy eredeti és egy hamis fülhallgató kerül összevetésre. Az eredetit egy Apple készülék tartozékaként vették, míg a hamisat egy Amazon rendelés eredményeként postázták.  A készítő, miután hangsúlyozza, hogy a hamisítvány mennyire szörnyű hangminőséget kínál, két egyértelmű jelet mutat a különbözőségre. Először is, a fülhallgató hangerő/mikrofon gombja eltérő: a hamisítvány tartozéka kissé vastagabb, a mikrofon luk kisebb, ráadásul nincsen rajta a hangosítást, halkítást jelző + és – jelölés. A másik eltérés a jack dugón látszik. Szerencsés esetben ezt az eltérést még a kicsomagolás előtt észre lehet venni: az eredeti hosszabb és egyben keskenyebb kialakítású.

További hasznos összevetést találhattok a Cult of Mac portálon, ahol szintén a mikrofon tartozék közötti eltérést hangsúlyozzák (az illesztés csúnya, az anyagminőség eltérő), valamint kitérnek az eredeti és hamis dobozok színének árnyalatnyi különbségére, és a gyártási hely jelölésének hiányára is.

Az egyik Kínában készült. A másik vajon hol?

(Via: cultofmac.com)

1 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek