Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Óvakodj a hamis kozmetikumoktól!

Ma a kanadai CBS egy riportját mutatjuk meg nektek, amely a kozmetikum hamisítással és a hamisítványok használatának veszélyeivel foglalkozik. Az anyag a hatóságok által lefoglalt hamis szerek bemutatásával kezdődik: a készletben a hamis parfümöktől a szempillaspirálon át a hamis szemhéj festékekig szinte minden szerepel. Rögtön szemet szúr a hamisítványok egyik jellemzője, hogy egy-egy betű megváltoztatásával próbálják megtéveszteni a vásárlót - a Chanel No 5. a doboz szerint a Chamele No 5. nevet kapta.

A riport kiemeli, a modern gyártási technikáknak köszönhetően a hamisítók nagyon megtévesztő, az eredetivel szinte megegyező megjelenésű hamisítványokat gyártanak, de arra is kitér, sosem tudhatjuk a hamis sminkszerek milyen összetevőkkel készülnek. A riportban elhangzik, volt rá példa, hogy egy hamis szemhéj festék olyan súlyos allergiás reakciót okozott, hogy a vevő kórházi ápolásra szorult. Egy másik hamis termék esetében bőrpírt, égő érzést tapasztalt a felhasználó, míg egy harmadik esetben szennyvizet és baktériumokat mutattak ki a hamis samponokban.

Bár a riport kanadai, a hazai fogyasztókat éppúgy érinti a probléma. Elég, ha kisétálunk a legközelebbi piacra, hogy a tucatjával felhalmozott "márkás" parfümökkel, sminkszerekkel szembesüljünk. Bármily csábító is egy Chanelnek vagy más luxus illatnak látszó parfümöt olcsón megvásárolni, mindig tartsuk észben, hogy a veszélyes vegyi anyagoktól kezdve a vizeletig bármi lehet ezekben, amit ép ésszel sosem akarnánk a bőrünkre fújni, kenni!

0 Tovább

Hogyan különböztessük meg a hamis szűrőt az eredetitől?

Mai bejegyzésünk elsősorban a profi fotósoknak és a lelkes amatőröknek kedvez, ugyanis az 1 Kind Photography írása alapján a hamis és az eredeti szűrőlencsék megkülönböztetésére adunk tippeket.

0 Tovább

Tűzhely az Apple-től?!

Számtalan furcsaságot bemutattunk már itt a blogon, de a ma sorra kerülő termék gondolkodás nélkül dobogós helyre kerülne közöttük. A kínai hatóságok ugyanis nem kevesebb, mint 681 darab gázrezsót foglaltak le, amelyek egy megharapott alma logó mellett az "iPhone" márkajelzéssel vannak ellátva!

A hír szerint a mini tűzhelyeket Wuhan város (Hubei tartomány fővárosa) rendőrsége találta két raktárépület átvizsgálása során. A termék címkézése szerint a gyártó az "Apple China Limited". Mint a lenti fotókon is látható, a merész hamisítványon zöld alapon megjelenik az amerikai számítástechnikai gyártó almás logója, és világsikerű okostelefonja, az iPhone márkaneve.

0 Tovább

Ha hamisítasz, lecsapják a csajt a kezedről!

Kissé szokatlan kalózkodás elleni videóval indítjuk a hetet. Szokatlansága abban rejlik, hogy egy kazahsztáni anyagról van szó, ilyet ugye nem sokat látunk. A szöveget sajnos nem értjük (kommentben szabad jelezni, ha valaki igen), de a grafika alapján úgy tűnik elsősorban a fiatal férfiakat próbálja megcélozni azzal az üzenettel, hogy a hamisítás nem menő, és nem segít a szebbik nem meghódításában. 

Videónk főhőse egy feltehetően hamis, meghibásodott bicikli miatt lekési a randiját, majd miközben a kalóz és eredeti lemezek megvásárlása felett tépelődik, bosszúsan látja, hogy a lányt lecsapták a kezéről.

0 Tovább

Hogyan kerüljük el a hamis appokat?

Az okostelefonok népszerűségének és az eladott készülékek számának emelkedésével párhuzamosan egyre több az olyan csaló, aki a készülékekre letölthető alkalmazásokkal próbál visszaélni. Akár úgy, hogy más fejlesztő termékét másolja és értékesíteni illegálisan, akár úgy, hogy olyan veszélyes appot fejleszt, ami a felhasználók adataival való visszaélésre ad lehetőséget. Ma adunk néhány jó tanácsot ahhoz, hogyan kerüljük el a hamis, kalóz alkalmazásokat az Apple vagy az Android kínálatában. 

1. Olvasd el a leírást!

Mielőtt rányomsz a letöltés/fizetés gombra, gondosan olvasd el az applikáció leírását. Ha a feltöltő nem veszi a fáradságot ahhoz, hogy egy pontos leírást adjon, esetleg feltűnően pongyolán, gyerekesen fogalmaz, vagy látszik a szövegen, hogy az egy nagyon pontatlan fordítás, legyél óvatos!

2. Nézd meg a kommenteket!

Mind a Market, mind az App Store lehetőséget ad arra, hogy a felhasználók értékeljék az alkalmazásokat. Ha gond van velük, biztosan lesznek, akik panaszuknak hangot is adnak!

3. Nézd meg a kínálatot!

Gyakori, hogy a kalóz appokat hasonló névvel, az eredetivel azonos képpel teszik közzé a csalók. Mielőtt letöltesz, érdemes megnézni a kínálatot, nincs-e másik ugyanilyen alkalmazás. Népszerű appok esetében segíthet, ha a név egy-egy betűvel eltér az eredetitől, de ha előzetesen tájékozódsz, nem dőlsz be az "Angry Birdy" megosztóinak. 

4. Nézz utána a fejlesztőnek!

A tapasztalt megbízható fejlesztőknek több alkalmazása is elérhető, értékelésük pedig pozitív. Viszont legyen gyanús, ha feltűnően sok fájl kötődik egy személyhez. Az appok fejlesztése időigényes munka, így ha valakinek túl sok a fejlesztése az jó eséllyel vagy szemetet vagy illegális másolatot kínál. Nem baj, ha óvatosak vagyunk az egy alkalmazással bíró fejlesztőkkel szemben is, de esetükben alkalmazásuk megbízhatóságáról a többi javasolt tipp alapján döntsünk.

5. Figyeld a frissítéseket!

Sok csaló az alkalmazás feltöltése után nem veszi a fáradtságot, hogy az alkalmazást frissítse, az esetleges hibákat javítsa, ezért érdemes ellenőrizni a letöltés előtt a frissítések státuszát is, illetve azt, mit javítottak benne.

6. Keresd az arcot a név mögött!

A magára valamit is adó fejlesztőről az app áruházon kívül is találsz információt, az iTunes, a Twitter, a Google+ vagy a Facebook felületén megtalálható, így további infók szerezhetők munkájáról. Ha sehol nem ad meg kontakt információt, akkor légy vele óvatos!

+1 Keress, keress, keress!

Ha a fenti tippek alapján még mindig nem tudsz dönteni egy alkalmazás megbízhatóságáról, segítségül hívhatod a böngésződet, hogy megtudd, másnak volt-e tapasztalata a fejlesztővel. Jót vagy rosszat, de biztos találsz véleményt az internet egyéb oldalain vagy online fórumokon!

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek