Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Ablakon át repül a hamis akksi

Mai videónkban egy sajátos termékmegsemmisítést mutatunk meg nektek. Az anyag készítője az eBay-en keresztül vásárolt akkumulátor töltőt, hogy pótolja a fényképezőgépéhez kapott, de elveszített gyári példányt. A termékért, amelyről átvételkor jött rá, hogy hamisítvány, 20 dollárt fizetett. Az ár alapvetően gyanús kellett volna legyen, de mint mondja, elhitte az ausztrál eladónak, hogy eredeti darabot értékesít.

A kézhez vételt követően több dolog vált számára gyanússá. 1. A csomagot Kínából postázták. 2. Az akksi töltő a korábbitól eltérő csatlakozóval bír. 3. A töltő hátoldalán fejjel lefelé van felragasztva a biztonsági címkézés. 4. A töltő használat közben, sőt utána is égett szagot áraszt.

Na most. Az eBay működési irányelvei szerint a vásárló ilyen esetekben akkor tudja visszaigényelni a pénzét, ha megsemmisíti a hamisítványt. (Ha ugyanis egyszerűen visszaküldené a terméket, akkor fennáll a veszélye annak, hogy valakinek újra eladják.) A megsemmisítést dokumentálni is kell, és ezt a dokumentációt elküldeni az eBay-nek.

Ahogy a bevezetőben is utaltunk rá, videónk készítője megsemmisíti a hamisítványt. Más eszköze nem lévén, kihajítja a kollégium (ahol tartózkodik) ablakán... Szerencsére utóbb kiderül, nem vert vele fejbe senkit, a hamis töltő viszont darabokra törött, felfedve, valójában milyen gyenge minőségű anyagokból készült.

0 Tovább

Nem szép, de nem is túl hasznos

Fontosnak és hasznosnak tartjuk, ha az eredeti gyártók oktatóanyagokkal segítenek eligazodni a fogyasztóknak az eredeti és hamis termékek között. Ennek vannak jó megoldásai, és vannak rosszak is. Ma egy ilyet mutatunk.

A Global Projetors a hamis projektorlámpák felismerésében próbál segíteni vásárlóinak. Egy drága és kényes műszerről lévén szó, ezt helyesen is teszik. Készítettek egy kis összehasonlító videót, amit annyira szépnek szántak, hogy a végeredmény haszontalan lett...

Meglehet, értékelésünk szubjektív, de többen is megnéztük az anyagot, és mind arra jutottunk, hogy a vizuális effektek mellett sajnos elveszik a tartalom. A bő másfél perces videóban először is arányaiban túl sok az eleje és túl sok a vége (kb. 2x20 másodperc, vagyis marad az összevetésre még kb 40 mp). Másodszor a becsillanások, képátúszások, elforgatások egyebek mellett egyszerűen nem lehet elég alaposan megnézni a hamis és eredeti lámpatesteket bemutató képet, és azt is elmagyarázhatná valaki, hogy azzal a szürke sávval miért takarják ki a képek egy részét. Az effektek a magyarázatokat is nehezen követhetővé teszik, bár mentségükre szóljon, hogy a videó YouTube oldalán a leírásban is felsorolják, mire figyeljen a potenciális vevő.

Hogy ne csak negatívumokról szóljon a poszt, nézzük azért, mire figyeljetek, ha projektor lámpát kellene vegyetek. 1. Az eredeti lámpatest üvegfelülete simára dolgozott, nem marad rajta karc, eldolgozatlan él vagy üvegmaradvány. 2. Az eredeti lámpa izzóján látható kódszám szerepel. 3. Az eredeti lámpa címkézése jól olvasható, fényes nyomású, nem maszatolódik el. 4. Az eredeti lámpatestbe speciális ragasztóval rögzítik az izzót, amelynek egyedi sötét sárga színe van. 5. Az eredeti lámpatest belseje fényes, egyenletes fehér színű, amely tökéletesen fényvisszaverő tulajdonságokkal bír.

0 Tovább

Szabálytalan margó buktatja le a hamisítványt

Mindig érdekesek az olyan videók, amiben a készítők eredeti és hamis termékeket vetnek össze. Mennyire látjuk megtévesztőnek a terméket? Mi is észrevesszük-e azokat az apró jeleket, amik gyanúra adnak okot?

A mai anyagunk is egy ilyen videó. Konkrétan egy online vásárolt Nintendo DS játék kerül összevetésre egy eredeti Nintendo szettel. Ha megnézitek, ti is látjátok, hogy a különbözőségek annyira aprók, hogy csak a legszigorúbb szakértők nem dőlnének be neki.

Először is ott van a csomagolás: a műanyag tok rugalmassága és a fólia feszessége olyan eltérés, amit könnyen elnézünk, főleg, ha nincs mellette egy másik, amivel összevethetjük. A két kártya eltérései ismét csak nem túl feltűnőek: az eredeti kicsit fényesebb, kicsit élesebb, kicsit szebbnek hat. 

Ami már látványosabb eltérés az a booklet összevetése során derül ki, de ezek a hibák is csak a szakavatottabb szemeknek tűnnek fel. Először is ott van a gyűrődés, ami egy újonnan kibontott eredeti darabra nem jellemző. Aztán a fémkapocs, amivel összetűzték a lapokat: ez az eredetiben kicsi és szépen eldolgozott, a hamisban viszont nagy, és nincsen egyenletesen összenyomva. Végül az, hogy a booklet másolat, a nyomtatás minőségéből derül ki. A hamisítvány kissé életlen, és a lapok tetején a margó nem egyenletes vastagságú, de balról jobbra egyre keskenyebb...

Utolsó elemként a figyelmeztetésekről szóló tájékoztató kerül összevetésre. Ezen látszik, hogy eltér a papír anyaga (fényes és matt), és kissé eltérnek a betűtípusok és a betűk vastagsága is.

2 Tovább

Antik hegedűt semmisíttetett meg a PayPal?

Az eBay portálon 2500 dollár ellenében egy Erica nevű felhasználó értékesített egy II. világháború előtt készült hegedűt. Kanadai vásárlója azonban a hangszer kézhezvételét követően kétségbe vonta annak eredetiségét, és a kifizetési tranzakciót bonyolító PayPal-hoz fordult, hogy pénzét visszakapja.

A PayPal hamisítási esetekben visszafizeti a vételárat, ám a szerződési feltételek értelmében kérheti, hogy a vevő semmisítse meg a hamisítványt, és a megsemmisítés tényét fényképes formában is igazolja. A hangszer vásárlója eleget tett a PayPal feltételeinek, az értékesítő azonban, aki így sem a vételárat nem kapja meg, sem a hegedűt nem kapja vissza, vitatja lépése jogosságát. Erica szerint a legnemesebb hangszerek esetében is előfordul, hogy származásukat illetően kételyek merülnek fel, ennek ellenére a zeneművészet nagy értékű darabjai maradnak. 

A hírről beszámoló portál szerint az eset a PayPal illetékességének határait kérdőjelezi meg. Tekintettel arra, hogy a felhasználó hisz abban, hogy az általa eladott hangszer valóban antik darab volt, felmerül a kérdés, a megsemmisítés előtt nem kellett volna bevonni egy szakértőt, aki hiteles véleményt adhatott volna a hegedű értékéről és eredetiségéről.

(Via: Daily Mail, Hardware Zone)

0 Tovább

Januártól blokkolják a hamis arab mobilokat

Új törvény lépett hatályba 2012 január elsejétől az Egyesült Arab Emírségek területén: a mobilszolgáltatók az új év kezdetétől kötelesek blokkolni a hamis készüléket használó előfizetőiknek nyújtott szolgáltatást. A HENT oldalán olvasható hír szerint kb. 70 ezerre becsülik a a használatban lévő hamis mobilok számát.

A Du nevű helyi szolgáltató már bejelentette, hogy megkezdte a hamisítványok kiszűrését. A cég első körben több mint 57 ezer hamisítványt talált, amelyek számát az előfizetőkkel történő egyeztetés eredményeként 17 ezerre redukálta. Ez utóbbiak esetében megkezdte a szolgáltatás fokozatos leállítását.

A készülékek eredetiségét az ún. IMEI szám lekérdezésével ellenőrzik. Ez egy olyan egyedi azonosítókód, mellyel minden, világszerte gyártott és forgalmazott mobilkészülék rendelkezik, és amit rendszerint a lopott készülékek azonosításához, letiltásához használnak.

Bár a kezdeményezés elég határozott fellépést ígér a hamisítás ellen, eredményessége mégis kétséges. Először is, a hamis, de olcsó mobilok piaci szempontból a tiltás ellenére vonzóak a kevésbé tehetős fogyasztók számára. Másodszor, nem oldja meg azt a problémát, hogy az Emírségek területén tranzitországként sok ezernyi hamis mobil fordul meg, amelyet Kínából szállítanak Nigériába, Szaúd-Arábiába vagy épp Irakba. Harmadszor pedig, sok hamisító figyel arra, hogy gyártmánya érvényes IMEI kóddal rendelkezzen, amelyet egy eredeti készülékből másol ki. Így viszont előfordulhat, hogy a szolgáltató nem a hamis, de az eredeti készülékkel rendelkező tulajdonost szűri ki.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek