Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Ugye nem mérgeznéd meg a párod?

Gyógyszerhamisítás elleni kampányfilmet hozunk nektek mára, ezúttal, egy olasz felhívást, amely az online vásárolt egészségügyi készítmények potenciális veszélyeire figyelmeztet. Egész pontosan arra, a nem biztonságos forrásból rendelt gyógyszer hamisítvány lehet, és mint ilyen, potenciális méreg. Vélemény előtt lássuk a videót!

... és nincsen csattanó! A páros férfi tagja gondoskodóan beszerzi beteg párjának a gyógyszert, aki egy kissé gyanakvó arckifejezéssel kísérve beveszi, majd nem történik semmi. A készítők szándékaik szerint a fantáziánkra bízzák, a gyógyszer használt-e vagy hamisítvány volt. A figyelmeztetés szerint egy rossz kattintás halálos lehet, hiszen a szakértői becslések szerint minden második (!) online kínált gyógyszer hamisítvány, így sejthető, hogy a készítmény nem segített, mégis, hiányzik, hogy nem kapunk utalást arra, milyen hatása lenne a kétes eredetű gyógyszernek. 

Nektek mi a véleményetek?

0 Tovább

Gyógyszerhamisítás akadályozza a betegségek leküzdését

A malária elleni gyógyszerek hamisításáról találtunk egy videó riportot, amelyet ma bemutatunk nektek. Szerencsére, minket nem igazán érint a betegség, de világszerte mintegy 200 millióan fertőződnek meg, főleg az afrikai és ázsiai országokban.

A betegség leküzdése érdekében tudósok egy csoportja tradicionális kínai gyógyszereket alapul véve kifejlesztett egy Artemiszin tartalmú készítményt, amellyel az elmúlt tíz évben jelentős eredményeket értek el a kezelések területén. Sikereiket, és a betegek gyógyítását azonban manapság egy újabb probléma veszélyezteti, ez pedig a gyógyszerhamisítás.

A hamis készítmények lassítják vagy teljes egészében akadályozzák a gyógyulást, így ezrek halnak bele értelmetlenül az amúgy gyógyítható betegségbe. Hasonlóan súlyos probléma, hogy az alacsony hatóanyag tartalommal készülő hamisítványok fogyasztásának eredményeként a malária kórokozók ellenállóvá válnak a kezelésekkel szemben. Ez jelenleg a kezelések hatékonyságának lassulásában mutatkozik, hosszabb távon azonban teljesen hatástalanná teheti a jelenleg alkalmazott gyógyítási eljárásokat.

0 Tovább

Még az alufóliát is hamisítják!

Hamis alufólia tekercseket foglaltak le a napokban a maláj a hatóságok. Igen, még az olyan hétköznapi konyhafelszerelést, mint az alufólia is, hamisítják. 

Az eredeti gyártó panaszára három üzletet ellenőriztek Malajzia fővárosában, ahol összesen 100 tekercs hamisítvány találtak. A boltok eladóit kihallgatták. Amennyiben bírósági eljárás indul ellenük, a helyi törvények értelmében több év börtönbüntetésre, és nagy összegű pénzbüntetésre is számíthatnak.

A szakértők szerint a hamis alufólia külső csomagolását tekintve nagyon meggyőzőre sikerült, eltérést alig találni ezeken. A doboz kibontása után derül csak ki, hogy a feltüntetettnél jóval kisebbek a tekercsek.

A hatóságok szerint ezek a hamisítványok komoly veszélyt jelenthetnek, hiszen sütéshez-főzéshez, élelmiszerek csomagolásához használjuk. Így, ha a fólia veszélyes, esetleg mérgező anyagokat tartalmaz, azok az elfogyasztott ételekbe is átkerülhetnek.

(Via: The Star)

0 Tovább

TOP 10: a leggyakrabban lefoglalt hamisítványok

Az Egyesült Államok hatósági szervei január folyamán hozták nyilvánosságra éves jelentésüket hamisítás elleni tevékenységükről. (Részletek ITT.) Ennek alapján a CNN Money készített egy érdekes összeállítást a leggyakrabban előkerült hamis termékekről. Lássuk, melyek ezek!

1. Elektronikai termékek

A hatóságok leggyakrabban okostelefonokat, táblagépeket, DVD- és Mp3 lejátszókat foglaltak le. Ezek közül néhány egyértelmű hamisítványnak bizonyult, pl. az a táblagép, amely Android rendszeren futott, mások azonban igen megtévesztő darabok voltak.

Lefoglalások értéke: 39 millió $

Kereskedelmi érték: 101,2 millió $

Részarány: 22%

2. Cipők

A lábbelik hamisítás a sportcipőktől a trendi és luxus darabokig terjed. Többnyire hamis Nike cipők esetében intézkedtek a szakértők, de nem egy Christian Louboutin vagy Jimmy Choo utánzat is előkerült, amelyek bolti ára eléri a 600 dollárt.

Lefoglalások értéke: 25,3 millió $

Kereskedelmi érték: 97 millió $

Részarány: 14%

3. Gyógyszerek

A fogyasztókra nézve talán a legveszélyesebb termékcsoport. Hatásuk és minőségük kétséges, összetételük bizonytalan. Az esetek többségében előkerült Viagra hamisítványokban téglaport, lisztet és gipszet is kimutattak a laborvizsgálatok.

Lefoglalások értéke: 16,9 millió $

Kereskedelmi érték: 25,2 millió $

Részarány: 9%

4. CD, DVD

A digitális formátum térhódítása ellenére még mindig több mint gyakori a fizikai hordozók illegális másolása, amelyek ráadásul egyre jobb minőségben készülnek. A kalózkínálat az aktuális sikerfilmektől a klasszikusokig terjed.

Lefoglalások értéke: 15,6 millió $

Kereskedelmi érték: 35 millió $

Részarány: 9%

5. Ruházat

Minden márkás ruhaneműt hamisítanak ugyan, mégis többnyire hamis farmerek és sportruházati cikkek kerülnek elő. Ezek többnyire Kínában készülnek, ahol nem okoz különösebb nehézséget a megtévesztő darabok előállítása, hiszen az eredeti márkák ruháit is ott varrják.

Lefoglalások értéke: 14,8 millió $

Kereskedelmi érték: 126 millió $

Részarány: 8%

1 Tovább

Ki az, aki ezt megveszi?!

Megszégyeníti a Ferrari nevet - írja a Technabob cikkében arról a hamis mobiltelefonról, amelyet a sportkocsi formatervezésébe öltöztettek. El kell ismerjük, tényleg rémes, ráadásul nehezen tudjuk elképzelni, hogy a szuperokos telefonok dominálta piacon ki az, aki ezt megveszi.

Bár első pillantásra azt hihetnék, gyerekjátékról van szó, ezek, legalábbis a hirdetés szerint, ténylegesen működő mobiltelefonok. A leírás szerint a készülék két SIM kártyát tud kezelni, van benne FM-rádió és MP3 lejátszó, MP4-ben rögzít képet és hangot, és bár csak 100 smst tud tárolni, lehet rajta Facebook-ozni is.

A védjegyjogi jogsértésen túl azért a készülék leírása is erősen sántít. Először is láthatóan nincs QWERTY billentyűzete, pedig a leírás szerint van, másrészt legalábbis fura egy ilyen készülék esetében egy 200 lacpixel felbontású kamera... Oké, mostanáig mi se tudtuk, mi az a laxpixel, de EZEN oldal kalkulációi szerint ez 20 (!) megapixelnek felel meg, ilyet talán még a legjobb okostelefonok se nagyon tudnak...

(Via: Technabob)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek