Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Razzia képekben

Rendszeres blogolvasóink már tudják, hogy folyamatosan böngésszük a legnagyobb videómegosztó kínálatát a témánkba vágó anyagokra vadászva. Mára egy amerikai anyagot találtunk, amely a magyar pénzügyőrök munkáját mutatja be (igen) röviden.

A videó azzal indít, hogy 2010-ben hét év után először Magyarország lekerült az Egyesült Államok Kereskedelmi Képviselőjének Hivatala (USTR) által évente összeállított megfigyelési listáról, amelyen olyan országok szerepelnek, amelyek az USA kereskedelmi partnerei, és amelyek a szellemitulajdon-jogok védelme tekintetében lemaradást mutatnak: vagyis a kalózkodási ráta magas, ahogy a forgalomba kerülő hamisítványoké is, a jogérvényesítés és a hatósági fellépés pedig erőtlen, nem hatékony. A pozitív változás jelentős részben annak köszönhető, hogy fokozták az eljárások intenzitását és a pénzügyőrök képzését. Az eredmény a razziák számának jelentős emelkedésében is megmutatkozott.

Az anyagban egy razzia képeit láthatjátok, miközben szakértők beszélnek a hatóság munkájáról, és arról, a hamisítás elleni küzdelem gyakorlatilag egy végeláthatatlan, de szükséges harc.

0 Tovább

Státusz szimbólumok után futnak a kínaiak

Érdekes hírt olvastunk a HENT híroldalán: "A társadalmi státuszt jelző luxuscikkek iránti igény, vagy legalábbis ennek látszata annyira fontos a kínaiaknak, hogy már a divatcégek ajándék bevásárlótáskáit is hamisítják." Na tessék.

A cikk szerint, ha a fogyasztói lendület nem változik, 2020-ra Kínáé lesz a világ legnagyobb luxuscikk piaca. Persze a többség ezeket a drága holmikat nem engedheti meg magának, és jobb híján megelégszik a látszattal. Épp erre épít a hamisító ipar. Az új irány szerint azonban már nem csak a Gucci és Louis Vuitton és egyéb táskákat hamisítják, hanem azokat a bevásárló szatyrokat is, amelyeket az eredeti táskákhoz a luxus üzletekben adnak. Ezek a szatyrok ugyanis azt sugallják a többi fogyasztónak, hogy annak hordozója márkás termékek tulajdonosa...

A The Wall Street Journal-re és a China Daily-re hivatkozó cikk szerint Kína legnagyobb online boltja, a Taobao oldala száznál is több luxusmárkák jelzéseivel ellátott papírtáskát listáz: Hermés, Louis Vuitton, Chanel, Prada és Burberry logó minden mennyiségben. A hír szerint azonban a műanyag alapú szatyrok, főleg az átlátszó típusúak már nem annyira népszerűek. Ezekben ugyanis látszik, hogy mi van benne... Ami viszont megint csak kelendő, az a blokkok hamisítása. Egyes vásárlók ugyanis örömmel veszik, ha a luxuscikk logójával ellátott hamis papírtáskájukba blokk is kerül, amely egy Gucci vagy Hermés táska korábbi megvásárlását engedi sejtetni.

(Via: HENT, Kép: WSJ)

0 Tovább

Ez lenne a legjobban sikerült Apple hamisítvány?

Nos, a ZDNet szakértői szerint igen. Az alább bemutatott Macbook Air klónnál a lap szerkesztői legalábbis még soha nem láttak rendesebben összerakott, az eredetire ennél jobban hasonlító készüléket. Éppenséggel itt a No Kamu blogon, különböző tárgykörben összeszedtünk már néhány igen meggyőző utánzatot (legutóbb kb. másfél hete foglalkoztunk vele), és el kell ismerjük, ez is egy igen megtévesztő darab.

Az Airbook névre keresztelt klónra a K.O. Gadget kínálatában bukkantak rá, mint akciós termékre, bár a cikk szerzői erősen kétlik, hogy az e-bolt valaha is eladott volna belőle... Mégis, az eredeti gyártó Apple jogi képviselői vajon mennyi ideig tűrnének meg a piacon egy fényes alma logóval ellátott terméket, ami nem az övék?! Ugye.

A K.O. Gadget egyébként maga is legjobban sikerült másolatként hirdeti termékét, amely 13.3″ HD LED kijelzővel, Windows 7-es operációs rendszerrel üzemel, és amely hűen követi a Macbook Air (egyébként gyönyörű) dizájnját és különös gonddal kialakított illesztéseit. Ez az aprólékosság talán az alábbi összehasonlító fotón érzékelhető leginkább:

Ha további fotókat is néznétek, kattintsatok IDE.

(Via: ZDNet)

0 Tovább

Ezek az ajándékok nem kerülnek a fa alá

Ahogy egyre fokozódik a karácsonyi láz, úgy olvasunk egyre több hírt az ünnepi szezonban piacra kerülő, és a hatóságok által lefoglalt hamisítványokról. A brit határőrség (UKBA) például fotókkal illusztrálva adott tájékoztatást arról, mely ajándékok nem kerülnek már a fa alá...

Néhány a Heathrow repülőtéren előkerült hamisítványokból

A határőrség közlése szerint minden egyes nap újabb adag hamisítványra bukkannak, amelyeket az óvatlan brit fogyasztók karácsonyi ajándéknak rendeltek szeretteiknek. A hamisítványok 70 százaléka Kínából érkezik a szigetországba, de Indiából, Törökországból, Indonéziából és Thaiföldről származó csomagokat is rendszeresen állítanak meg. Hölgyeknek szánt ajándékok között hamis Links of London ékszereket, Mont Blanc tollakat, UGG csizmákat, kozmetikumokat, gyertyákat találtak. Uraknak szólóan a Rolex utánzatoktól a legújabb műszaki kütyük másolataiig szinte minden került elő, míg a kissebeknek hamisított Hello Kitty, Nintendo, Thomas a gőzmozdony figurákkal kedveznének a hamisítók.

A jó szándék, az óvatlanság vagy épp a spórolási szükség azonban akár komoly problémát is okozhat. Az UKBA szakértői szerint ugyanis számos, az utóbbi hetekben lefoglalt hamisítvány lehet veszélyes. Lássuk, melyek ezek!

0 Tovább

Visszakérik a hamis árut

A karácsonyi vásárlás online lebonyolításához adtunk már néhány tippet (lásd ITT), most jöjjön egy oktatóvideó arról, milyen könnyen verhetnek át minket a hamisítók, ha nem figyelünk eléggé oda.

Az anyag egy amerikai tévécsatorna Problem Solvers című műsorában került bemutatásra, a webes rendelésekkel foglalkozik, és egy vásárló esetét mutatja be. Az eset önmagában is érdekes: a hölgy egy North Face kabátot rendelt "akciós" áron, amelyet aztán Kínából postáztak. Akkor jött rá, hogy a termék hamis, mikor a kabát megérkezett, és annak méretezése nem egyezett meg az eredeti kabátokéval. A műsor készítői megmutatták a hamisítványt a North Face munkatársának is, aki rámutatott, hogy a hamisítás ténye a csúnyán varrott logóból, az évek óta nem használt termékcímkéből, és az eredetiség igazoló hologram hiányából is felismerhető. A hölgy egyébként szerencsés volt, VISA kártyával fizetett, így a bankján keresztül vissza tudta igényelni a pénzét. Most viszont a kínai kereskedők irogatnak, hogy legyen szíves visszaküldeni az árut, ha már nem kell neki...

Ami általános érvényű igazság, és hasznos tanács a netes vásárláshoz, hogy érdemes mindig az ismert, megbízható kereskedőktől vásárolni. A .net és .org kiterjesztésű domain nevet használó weblapok esetében, különösen, ha azok feltűnően olcsó terméket árulnak, külön is érdemes odafigyelni, hiszen ezeket előszeretettel használják az illegális kereskedők. Végül, bár szokatlan a kérés, de szenteljük egy kis figyelmet a nyelvtannak. Ha ugyanis az oldal szövegezését elütések, grammatikai hibák tarkítják, akkor jó eséllyel hamisítókkal van dolgunk.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek