Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Felpörgeti a hamisítványok értékesítését a hercegné?

Kevés annál nagyobb megtiszteltetés érhet egy divatcéget manapság annál, minthogy Vilmos herceg bájos feleségét az ő kreációjukat viselve kapják lencsevégre a fotósok. Az ékszereket értékesítő Links of London szerint azonban komoly hátulütője is lehet annak, ha Kate Middleton nevével kerülnek összefüggésbe.

Kate-effektusnak nevezik a divatiparban azt a jelenséget, ahogy a Cambridge-i hercegné hatással van az értékesítéseikre. A bulvárlapok ugyanis rendre közlik, Katalin mely gyártó ruháiban és milyen ékszereket, kiegészítőket viselve jelenik meg a fotókon, amelyet követően rendre ugrásszerűen megnő a kereslet a szóban forgó darabok után. Ezért a gyártók, legalábbis hálásak lehetnek. A Links of London szerint azonban a hercegné tavaly nem a bevételeik emelkedéséhez járult hozzá azzal, hogy a 2011 decemberében közzétett eljegyzési fotókon a cég fülbevalóit viselte, hanem ellenkezőleg, anyagi kárt okozott.


A híres eljegyzési fotó és az apró fülbevaló

Az ékszercég szerint a fenti képen is látható, 275 fontért értékesített 'Hope' fantázianevet viselő fülbevaló iránti fogyasztói érdeklődés az egekbe szökött a hivatalos fotók bemutatása után. A cég, saját bevallása szerint ugyanakkor nem tudott felkészülni a vásárlói rohamra, ezért készleteik hamar kifogytak. A Links of London üzemeltetőivel ellentétben azonban a hamisítók résen voltak, és tettek róla, hogy kielégítsék a keresletet. Számtalan weboldalon kezdték értékesíteni az utánzatokat, több hamisító az eredeti weboldalra hasonlító honlapot is létrehozott, ahol a hercegné fotójával hirdették hamis ékszereiket. (Fontos tudni, hogy a Links of London nem használja a Katalinról készült fotókat reklámként, mivel a hercegné nem hivatalos nagykövete a cégnek.)

A Links of London szerint a hamisítványok többsége Ázsiából származott. Ezeket az illegális kereskedők az eredeti árnál mintegy 20 százalékkal olcsóbban értékesítették. A cég szakértői segítséggel 1026 hamisítványokat értékesítő weboldalt azonosított, amelyek becslésük szerint 8,2 millió font értékű kárt okoztak az illegális terjesztéssel.

(Via: Curiermail, The Dealy Beast)

0 Tovább

Tükör és applikátor a hamisítványban

Valószínűleg a ma ajánlott az egyik legátfogóbb eredeti-hamis termék összehasonlító videó, amit valaha láttunk. A készítő tényleg minden apró részletre kitér, szóval, aki festi a szemét, és még a MAC termékei is érdeklik, az alaposan figyeljen oda, mert ma sok mindent megtudhat!

Az anyagban három darab MAC szemhéjfesték kerül összehasonlításra, amelyből 1 darab eredeti, 1 darab gyenge és 1 darab jobb minőségű hamisítvány. A videó a csomagolás összevetésével indul, amelyből máris sok minden kiderül: milyen az eredeti doboz színe, hogy néz ki a vonalkódja, hogyan jelölik a szín kódját, az összetevőket. A különbségek szembetűnőek:  nyomtatás helyett matrica, eltérő alap és betűszín, más kódolás.

A következőkben maga a szemhéjfesték kerül összevetésre. Az első dolog, ami itt eszünkbe juthat, hogy a dobozok nélkül a három termék mennyire egyforma... az apró eltérések azonban segítenek felismerni, hogy nem is annyira azok. Ebben az esetben is a matricázás különbözősége segít dönteni: az eredeti MAC alapszíne matt hatású fekete, betűszíne szürke. Apróbb, nehezen összevethető részlet a műanyag tok: az eredeti élénkebb fekete, kissé csillog, felülete sima, nincsenek rajta műanyagforgácsok, a színt látszani engedő műanyag fedlap fényes, nincsen rajta gyűrűszerű bevésés.

Érdekesség, hogy az egyik hamisítvány nem csak a festék felöli oldalon nyílik. A másik felén kis tükröt és applikátort "rejtettek el" benne a hamisítók. El kell ismerni, ez nem egy rossz ötlet, de fontos tudni, hogy a MAC videóban látható termékében nincs ilyen. Szóval, ha minőségi, megbízható kozmetikumra vágytok, ne dőljetek be egy ilyen bónusz trükknek!

0 Tovább

Ezzel nem fogsz messzire lőni!

Ma a hamisítás által érintett termékek egy újabb szélsőséges példáját mutatjuk be nektek. A legnagyobb videómegosztón találtunk egy anyagot, amely hamis fegyvertávcsövet mutat be. Rákerestünk az eredeti gyártó oldalára, és bizony, ott is szerepel a felhívás arról, hogy termékeiket hamisítják.

A lőfegyverek piaca ugyan lényegesen kisebb, mint mondjuk a hamis dizájner táskáké, de a fegyvertávcsövek nem olcsók, így feltesszük, az illegális gyártóknak megéri utángyártani. A videó leírása szerint egyébként a pórul járt vevő nem fegyverboltban vette a hamis távcsövet, épp ezért mindenkit arra bíztat, a vásárlás előtt ellenőrizze a hivatalos viszonteladókat a gyártó honlapján. Ezt követően képekkel illusztrálja a vásárolt hamis termékek eltéréseit, amelyek közül a legfeltűnőbb, hogy a távcső épp a feladata ellátására nem alkalmas, vagyis homályos, gyenge képet mutat, és nem fókuszál a célra.

Ahogy a bevezetőben is írtuk, a videó alapján megnéztük az eredeti gyártó weboldalát, ahol találtunk is egy felhívást a hamisításra vonatkozóan. E szerint a hamisítványok többsége Kínából származik, az eredetitől való megkülönböztetésüket pedig nehezíti, hogy a márkajelzés elég jó minőségben szerepel ezeken.

Mindenesetre a gyártó ad néhány tanácsot potenciális vevőinek, hogy milyen eltérésre figyeljenek. A fenti és az alábbi képeken ezeket láthatjátok. Ezek között szerepel, hogy hol keressék a szériaszámot, vagy hogy az eredeti darabon hol és hogyan szerepel a márkajelzés és a terméknév.

2 Tovább

Veszélyes üzem lehet a hajvasalás!

Mai videónkban egy újabb hamisítványt nézhettek meg belülről, ezúttal az Európa szerte népszerű márka, a 'ghd' hajvasaló egy utánzatát szedik kisebb darabokra. Ha kissé szétnéztek a gyártó honlapján, láthatjátok, hogy a cég igen trendi darabokat gyárt, amelyek között minden nő megtalálja a maga ízlésvilágának megfelelőt. Nem csoda hát, hogy a hamisítók is megcélozták a terméket. Persze, a hamisítás nem csak ezt az egyetlen márkát érinti a hajápolási piacon, így az alábbi anyag mindenkinek hasznos tanulságul szolgálhat.

Az első, ami szembe ötlik, hogy a videóban bemutatott hamisítvány mennyire sikerült darab. Az avatatlan szemlélő nem mondaná meg, hogy nem eredeti vasalóról van szó. Még a szériaszám és a hologramos címke is a helyén van. De épp ez az első ötlet, ami segítséget nyújt: a ghd oldalán ugyanis le lehet kérdezni a hologramos címkén szereplő azonosító számot, így ellenőrizhető a termék eredetisége. A második praktika a márkajelzéssel ellátott csavarfedő kupakok lepattintása: az eredeti darab esetében két egyforma csillagfejű csavar rögzíti össze a vasaló két oldalát, míg a hamisítványnak csak egyik fele csavaros.

A nem kifejezetten barkács kedvű fogyasztóknak itt majdnem meg is áll a tudománya. Többségünk nem áll neki szétszerelni egy ilyen műszaki cikket, így nem nézi meg az eltérő hegesztéseket, vagy, hogy a fővezeték az európai szabványtól eltérő színű. Ugyanakkor ha valaki elkezd használni egy ilyen terméket, és a vasaló lapon túl hamar sérülések, kopások jelennek meg, jobb ha nem használja tovább. Az eredeti darabok ugyanis nem sérülnek meg - legalábbis rendeltetésszerű használat mellett - olyan látványos módon, ahogy a videóban látszik, így egy ilyen hiba jó jelzése annak, hogy nem eredeti darabbal van dolgunk.

Talán nem kell hosszan részleteznünk, hogy a hamis elektronikai termékek mennyire veszélyesek lehetnek. A minőségi szabványok be nem tartása, az ellenőrzések hiánya, a gyengébb anyagok mind a balesetveszély kockázatát növelik. A hamis ghd-k esetében például konkrétan előfordult, hogy egy brit lány leégette néhány hajtincsét és a frufrujának egy részét miközben hamis hajvasalóval próbált frizurát készíteni magának. A szakértői vizsgálat megállapította, hogy a hamisítvány, szemben az eredeti termék maximum 180-200 fokos felmelegedési hőmérsékletével, 285 Celsius-fokra melegedett fel, ami elegendő ahhoz, hogy megolvassza a hajszálakat, és akár súlyos égési sérüléseket okozzon.

Végezetül még egy, a ghd-hoz kapcsolódó példa arról, hogy a hamisítókat mennyire csak a profit érdekli. Néhány éve az eredeti gyártó rózsaszín hajvasaló készletet dobott piacra, amelyek értékesítésével mellrákkal küzdő nőket segítő és rákkutatást támogató alapítványoknak gyűjtött adományt. Ám néhány héttel a speciális kiadású hajvasalók forgalomba kerülését követően megjelentek a készülék hamis verziói az interneten (amelyek eladása után az alapítványok nyilván nem kapnak támogatást), az eredeti darabok értékesítése pedig látványosan visszaesett...

0 Tovább

Zöld energia lett a hamis alkoholból

Több mint dicséretes a kelet-angliai Lincolnshire hatóságainak azon kezdeményezése, amellyel a lefoglalt hamisítványokat megpróbálják a köz javára hasznosítani. Többször olvasni, hogy az elkobzott hamis ruhákat a nemzeti hatóságok a jogtulajdonos jóváhagyásával a rászorulóknak adományozzák (a magyar NAV is szokott tenni ilyen felajánlást), ám ez az új program ennél kicsit tovább mutat.

A helyi kereskedelmi hatóság úgy döntött, megpróbálja maximalizálni a lefoglalt hamisítványok hasznosíthatóságát, és a régióban lefoglalt hamis alkoholos italok elégetésével állíttat elő elektromosságot. A helyi erőműben egy tonna hamis alkoholt égettek el a közelmúltban. Az így nyert energia egy átlagos otthon egy órányi áramszükségletét fedezi. A mennyiség talán nem sok, de a potenciálisan veszélyes és káros termékek így a társadalom számára hasznosulva végezték pályafutásukat, bizonyítva, hogy a hamisítás által okozott károk ezzel a módszerrel csökkenthetők.

A hatóságok a hamisítványok palackozásához használt üvegeket és fémdobozokat is újrahasznosíttatták, a cél ugyanis, hogy 100 százalékban feldolgozzák az anyagokat, és minden lehetőséget kihasználjanak arra, hogy az illegális termékeket hasznosítsák.

Bezúzás felé haladnak a palackok és italos üvegek

Hasonló kísérletre tavaly ősszel hazánkban is volt példa: az FKF Zrt. hulladékhasznosító művében alakították át hasznos energiává azt a nagy mennyiségű hamis gerincbántalmi eszközt, amelyet a Liszt Ferenc nemzetközi repülőtér pénzügyőrei foglaltak le korábban. Az összesen háromtonnányi hamis Kosmodisk eszköz megsemmisítéséről az eredeti gyártó, a Studio Moderna márkavédelmi képviselete intézkedett. Ehhez a rendelkezésre álló legkörnyezetkímélőbb megoldást választották, a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. modern hulladékhasznosító művében ugyanis az égetés során keletkező energiát felhasználják, ráadásul még az égetést követően megmaradt szilárd hulladék is felhasználásra kerül.

(Via: Lincolnshire Police, HENT)

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek