Világszerte ismert és szeretett játékokká váltak, de az alábbi képsorozat pontosan mutatja, mindnek milyen egyszerű ötlet állt a hátterében. A Daily Mail cikkében közkedvelt játékok szabadalmi leírását válogatta össze ennek bemutatásához. Ezeket persze mind hamisítják, de most tisztelegjünk kicsit az alkotók előtt az eredeti koncepciók áttekintésével.

Egyszerű ötlet, de mindenki imádja! A Lego megalkotójának fia, Ole Kirk Christiansen 1958-ban nyújtotta be szabadalmi kérelmét az egymásba pattintható építőkockákhoz. A játék ma már több mint 130 országban kapható és egyre ambiciózusabb építmények megalkotására ösztönzi a rajongókat. A szabadalmi leíráson a kockák szerkezetének részletes leírása látható.

Feltalálója 1904-ben szerzett szabadalmi oltalmat a közkedvelt Monopoly társasjátékra. A táblajáték koncepciója az elmúlt több mint száz évben változatlan maradt, igaz, a játékot kissé modernizálták. A termékből 100 országban több mint 200 millió példányt adtak el.

Egy időben itthon is minden lépcsőn ilyen Lépcsőnjáró (eredeti nevén: Slinky) csattogott lefelé méghozzá rendszerint szivárványszínben. A játékot 1947-ben szabadalmaztatta Richard James tengerészeti mérnök, és saját súlyát, valamint a gravitáció törvényeit kihasználva képes a "lépcsőzésre".

Minden kislány egykori kedvence köszön vissza korai koncepciójában az alábbi ábrán. Az 1961-ben bejegyzett szabadalom ábráján Barbie láthatóan igazodik a kor stílusához. A baba népszerűsége azóta is töretlen, és ma már a kor igényeihez igazodva többféle verzióban és stílusban kapható. 

Hogy egy viszonylag friss darab is legyen a gyűjtésben, nézzétek még meg a Nintendo 1993-as szabadalmát, amelyet a Game Boy névre keresztelt játékra szerzett meg. A szabadalmi oltalmat az Egyesült Államok illetékes hivatala ítélte oda a japán cégnek, amely azóta több mint 113 millió darabot adott el a készülékből.

(Via: Daily Mail)