Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Minden idők legtöbbet letöltött filmjei

Ötévnyi adatgyűjtés alapján a TorrentFreak a héten nyilvánosságra hozott egy tízes toplistát, amelynek a "Minden idők legtöbbet letöltött filmjei" címet adták a szerzők. Eltaláljátok melyik az első?

Bár az illegális letöltők és a mozi nézők érdeklődése nem mindig áll összhangban, azaz nem feltétlenül ugyanazt töltik le legtöbben, mint amelyre a legtöbb jegyet eladják, azért nem nehéz kitalálni, hogy minden idők legsikeresebb mozifilmje egyben a kalózok kedvence is. James Cameron szupermoziját, az Avatart 21 millió alkalommal töltötték le illegálisan.

Torrent statisztika: letöltési mutatók és összes bevétel

A TorrentFreak évek óta heti rendszerességgel közli az aktuális letöltési statisztikákat, 2006-ig visszamenően ezeket összegezték. Ennek alapján az Avatar mintegy két millió letöltéssel előzi meg a 2. és 3. helyen végzett A sötét lovagot és a Transformers sorozat első részét, és hárommilliót ver rá a 4. helyezett Eredetre. Ötödikként a Másnaposok, hatodikként a Star Trek futott be. Hetedik a Ha/Ver, míg nyolcadik A tégla lett. A sort A hihetetlen Hulk és A Karib-tenger kalózai: A világ végén zárja.

Érdemes összevetni a letöltési számokat a bevételi adatokkal. Az első két film egyben a legtöbb jegyeladást is produkálta, ellenben a negyedik jobban keresett a harmadiknál, de a 825 millió dolláros bevétele még így is lemarad a 10. helyezett Johnny Depp film legális, 963 milliós sikere előtt. 

0 Tovább

Eredetiségigazolásra szorulnak a rákok

Korábban luxus, ma már megfizethetőbb ínyenc csemegének számít a gyapjasollós rák a kínai fogyasztók körében. De ahogy majd minden más terméket, úgy ezt a  fogyasztási cikket is utolérte a hamisítás, ezért a Yangcheng-tavi halász szövetség különböző ötletekkel próbálja igazolni a tóból kihalászott rákok eredetiségét. Korábban lézerrel égették a páncéljukba eredeti élőhelyük nevét, az idei halász szezonban pedig 15 millió műanyag címkét (melyen még egyedi szériaszám is szerepel!) osztottak szét a halászok között, amelyek a rák páncéljára ragasztva szolgálnak hitelesítőként.

Ínyenc falatok?

A Yangcheng-tóból kifogott rákoknak különleges, édeskés ízük van, amelyet a szakértők szerint élőhelyük sajátos ökológiai adottságainak köszönhetnek. Hogy hogyan lehet ezt hamisítani? Az ízt sehogy (legalábbis bízunk benne…), de a dolog egyszerű. A laikus fogyasztó nem tud megkülönböztetni két azonos fajba tartozó állatot, így egyszerűen rámondják, hogy a rák a tóból lett kifogva. Ha a vásárló megeszi, akkor esetleg észreveszi a különbséget, de addig nem. A halászok becslése szerint évente tízszer annyi hamis, mint valódi rákot adnak el a kereskedők.

A rákhamisítás egyébként egy klasszikus üzleti történet eredménye. Miután Kína gazdasága elkezdett fellendülni, egyre többen kerültek jobb anyagi körülmények közé, így egyre nagyobb lett az igény a különleges fogyasztási cikkek iránt.  A kereslet hamar nagyobb lett, mint a Yangcheng-i kínálat, úgyhogy rövid úton felbukkantak az ország más édesvizeiben kifogott rákok, amelyeket a 30 százalékkal magasabb eladási ár reményében Yangcheng-iként kínáltak a kereskedők.

A jelentős kereslet ugyanakkor nem csak a hamisítást lendítette fel, hanem a tó állatállományát is leredukálta. Ma már a tóból kifogott rákok többsége nem ott jött a világra, hanem betelepítették. Az élelmiszeripari követelmény szerint elegendő ugyanis, hogy a rákok fél évig a tóban tenyésszenek, mielőtt kifogják, és autentikusként eladják őket.

0 Tovább

Beyoncé plagizál?

Egy belga koreográfus, Anne Teresa De Keersmaeker azzal vádolja a többszörös Grammy-díjas amerikai R&B-énekesnőt, hogy Countdown című klipjéhez tőle lopta a koreográfiát. De Keersmaeker szerint Beyoncé nem egyszerűen plagizál, de ellopta tőle szellemi termékét, közleménye szerint bosszantó, "hogy még csak meg se próbálja titkolna a lopást, sőt azt hiszi, nem is kellene, mert egy híres dalról van szó".

A koreográfusnő ugyanakkor nem is annyira mérges, véleménye szerint ugyanis "Beyoncé-nek jó ízlése van, ráadásul jól énekel és kitűnően táncol".

Hogy fog-e perelni jogsértésért ezek után, az sajnos nem derül ki a Billboard híradásából. Viszont az alábbi videóban a hasonlóságról ti is meggyőződhettek.

Az énekesnő karrierje történetében nem ez az első alkalom, hogy mások munkáját alapul véve valami hasonlóval rukkol elő. Ezekre ugyanakkor mindig azt állítja, hogy ő nem másol, pusztán inspirációt merít. Nektek mi a véleményetek? Plágium vagy inspiráció?

0 Tovább

Tanácsok állatkínzás ellen

A múlt héten közölt egy rémes hírt a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) arról, hogyan állítják elő egyes hamisítók a hamis UGG csizmákat. A világszerte népszerű ausztrál lábbelit eredetileg merinói juh gyapjából és szőréből készítik. A hír rémessége abban állt, hogy Indonéziában élve nyúzzák meg a nyestkutyákat, hogy szőrükből hamis csizmákat gyártsanak. 

A hír szerint a Humane Society International (HSI) fedezte fel, milyen kegyetlen módon bánnak az állatokkal, hogy aztán szőrükből olcsó utánzatokat állítsanak elő. A HSI szakértői DNS-vizsgálatokat végeztek, amelynek során kiderült, hogy egyes csizmákon a szőrme nem a címkén feltüntetett anyagból, hanem a hosszú szőrű, rókaszerű, Kelet-Ázsiában őshonos nyestkutyáéból készült.

A szakértők hangsúlyozzák, hogy számtalan fogyasztó vásárolja meg ezeket a termékeket abban a hitben, hogy a népszerű ausztrál lábbeli egy párjára tett szert. Annak érdekében, hogy ti akaratlanul se támogassátok az állatkínzást, itt egy oktató videó arról, hogyan győződhettek meg az UGG csizmák eredetiségéről.

Vásárlásaitok során keressétek a hologramos UGG matricát a dobozon kívül, a dobozban pedig a brossurát, ami az eredeti UGG matricák felismeréséről tájékoztat!

0 Tovább

Glee kontra Glee

Érdekes védjegyjogi vita van kibontakozóban a brit bíróságon: Mark Tughan, brit vállalkozó beperelte a Twentieth Century Fox képviseletét a csatorna Glee (Magyarországon: Glee – Sztárok leszünk) című sorozata okán. Tughan ugyanis tulajdonosa Nagy-Britanniában a zenés stand-up comedy műsorokat szervező The Glee Club-nak, ráadásul a produkció nevét 2001-ben védjegyként is levédette.

 

Glee kontra Glee

A brit show tulajdonosa azzal érvel, hogy, egyrészt a Glee védjegyet nem használhatná a Fox, mert nem az övé, másrészt, hogy az amerikai sorozat komoly anyagi károkat okoz neki. Úgy véli, a szórakozásra vágyó fogyasztók a sorozat népszerűsége okán könnyen összekeverik a két produkciót, és azt hihetik, hogy a brit humor előadásokon a tévében látotthoz hasonló műsort kaphatnak. Tughan szerint a stand-up comedy showk jegyeladásai szintén a tévés sorozat miatt teljesítenek a korábbiaknál rosszabbul, ami megnehezíti számára, hogy a szigetországban újabb Glee klubokat nyisson.

A The Hollywood Reporter szerint a brit showman védjegye a szórakoztatóipar több szektorára, így a televíziós műsorokra is érvényes.

0 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek