Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Műanyag zacskódarab pótolja az alkatrészt

Egy termék összehasonlítós videót választottunk mára, amely szándékaink szerint nem csak azoknak lehet érdekes, akik a műszaki cikkek vagy a hangtechnikai iránt érdeklődnek. A készítő egy eredeti és hamis SM57 jelzésű mikrofont hasonlít össze, apró darabokra szedve ezeket, hogy az alkatrészeket is megmutassa.

Ti is láthatjátok, hogy a két mikrofon külsőre meglehetősen hasonló, aki nem szakértő bizonyára nem fedezi fel az egészen apró különbségeket. Ami látványosabb, az a termék belseje: a hamisítványban az a kis műanyag, zacskószerű alkatrész valószínűleg bárkinek gyanús lenne.

0 Tovább

Csak a tényeket!

Nem akarja túlmagyarázni a gyógyszerhamisítás problémáját az a két kampányvideó, amelyeket ma bemutatunk nektek. Az anyag az AWARxE kampány keretében készült, és amelyet az amerikai gyógyszerészszövetség (National Association of Boards of Pharmacy) indított, hogy felhívja a fogyasztók figyelmét a receptköteles gyógyszerekkel kapcsolatos visszaélésekre. Programjukban nem csak a hamisítással foglalkoznak, de kitérnek arra is, hogy az orvos által felírt készítmények milyen egyéb visszaélésre adnak okot, amely súlyos egészségügyi kockázattal járhat. Példának okáért felhívják a figyelmet arra, hogy sok gyerek vesz be az otthoni gyógyszeres szekrényben talált pirulákból a szülők tudta nélkül, vagy arra, hogy veszélyes lehet, ha a kiváltott gyógyszereket ismerősöknek adják tovább, aki orvosi felügyelet nélkül alkalmazza a gyógyszert.

Visszatérve a mi témánkra, jöjjön a két videó:

Mint feljebb írtuk, nem magyarázzák túl, hiszen a két információ önmagában is elég erős állítás. Nem riogatnak ijesztő képekkel, adatokkal és mellékhatásokkal, hiszen az egy-egy mondat is elég ahhoz, hogy egyszerű, de érthető formában közölje, a hamis gyógyszer életveszélyes lehet.

Ha megnéznétek a többi témában készült kampányvideót is, akkor IDE kattintva az AWARxE YouTube csatornáját, ITT pedig weboldalát érhetitek el.

0 Tovább

Hamisítványok az Obama kampány szuvenírjei között?

Bár hazánkban ennek nincsen hagyománya, az amerikai választásoknak részét képezi, hogy a jelöltek a legkülönbözőbb, a logójukkal ellátott termékeket értékesítenek támogató választóiknak. A Huffington Post pedig nem kevesebbet állít, mint hogy Barack Obama kampánystábja hamis táskákkal kampányol.

A cikk szerint két különösen népszerű bevásárlótáska is kapható az amerikai piacon, amelyek koppintása lehet az Obama kampány logójával ellátott szuvenír. Az egyik az L.L. Bean vászontáskája, a másik egy francia tervezésű nejlon táska a Herve Chapelier logójával, amely a kilencvenes években igen nagy népszerűségnek örvendett Manhatten tehetős lakói körében. 

A fenti képen valóban látható, hogy a két táska között egészen apró különbségek vannak csak: a kampánylogó mellett az elnök 2012-es újraválasztására bíztató darab pántja talán valamivel rövidebb. Ja, és a francia táska 100 dollár, a felkelő napos O betűs alig 25...

A Huffington Post szerint az Obama-stáb nem kommentálta a hasonlóságot, majd, mintegy az elnöki stáb védelmében hozzáteszi, ezeket a táskákat már megjelenésük óta másolják. Az L.L. Bean formatervezése esetében ez annyit jelent, hogy 65 éve jelennek meg folyamatosan az utánzatok.

0 Tovább

Hoppon maradtak a Mötley Crüe rajongók

Mintegy 60 ezer dollár értékben adtak el hamis koncertjegyeket Indonéziában, mire kiderült, valójában a Mötley Crüe egyetlen koncertszervezővel sem állapodott meg az országban tartandó fellépésről.

Mötley Crüe (kép forrása: Bjorn's Music Blog)

A Billboard beszámolója szerint a csalók mintegy 15 ezer koncertjegyet értékesítettek, darabját 40 dolláros áron. A koncert híréről még a helyi média is beszámolt, jelezve, ez lenne a zenekar első fellépése az ázsiai országban. A Jakarta Globe angol nyelvű híradása a Mötley Crüe tagjaihoz is eljutott, akik gyorsan kiadtak egy közleményt, miszerint az október 8-ára meghirdetett fellépés híre hamis, hozzátették, sem Jakartába, sem az ország más városába nem szerveztek semmilyen fellépést.

A banda kérte ugyan a rajongókat, hogy ne higgyenek az ál híreknek, de mire a hivatalosan bejelentés megtörtént, a csalók már egy hónapja értékesítették a hamis koncertjegyeket, jelentős számú rajongót megkárosítva ezzel.

0 Tovább

Nem lopták a bombákat!

Díjeső és kritikai elismerés ide vagy oda, úgy fest A bombák földjén című filmről újra és újra jogviták kapcsán kell olvassunk. Először is, a készítők a gyártás pillanatától kezdve csatáznak az illegális letöltőkkel. Előbb attól volt hangos a témával foglalkozó sajtó, hogy a gyártó stúdió rekordmennyiségű gyanúsított IP-címével indított eljárást a kalózok ellen (a sztoriról "A történelem leghosszabb vádlott listája!" címmel mi is írtunk), aztán pedig attól, hogy ezek 90 százaléka ellen ejtették a vádakat. A friss hír, végre valami pozitívum a Voltage Pictures, Kathryn Bigelow rendező és a forgatókönyvíró Mark Boal számára.

Egy iraki veterán, Jeffrey S. Sarver ugyanis pert indított a fent megnevezettek, valamint a Summit Entertainment ellen annak gyanújával, hogy a filmhez az ő katonai pályafutása szolgálta alapul, így az alkotók sértik jogait, negatív hírben tüntetik fel, ráadásul a film bevételeiből sem részesült. A jó hír, hogy a Hollywood Reporter híre szerint a bíróság elutasította a keresetet. 

A bíróság azzal érvelt, hogy mivel a film témája az iraki háború, a történet a közérdeklődésre számot tartó produkció, ilyenformán a volt katona pereskedése a szólásszabadság elveivel ütközik. A bíróság megállapította továbbá, Sarver bármilyen hasonlóságot fedezzenek is fel önmaga és a film főhőse között, egyértelműen a film alkotóinak munkája a főhős karaktere. Ami a rossz hírnevet illeti, az eljáró bíró szerint, a film nem akadályozza Sarver szolgálatteljesítését, és nem teremt számára hátrányos helyzetet további pályája vonatkozásában. 

A fentiekre való tekintettel a veteránnak nincs jogalapja részesedést követelni a bevételből sem.

1 Tovább

nokamu

blogavatar

Blog a hamisításról, kalózkodásról, jog- és fogyasztóvédelemről.

Utolsó kommentek